Jel postujes njegovu/njenu porodicu?

sixx

Obećava
Poruka
78
Ljudi, juce sam pukla.
Imam momka, zajedno smo 2 god., ne zivimo zajedno, ali stalno smo zajedno, spavam kod njega. E, desi se, da njegov brat, ko ima zenu, i zena trudna - ostavi je kuci, i dodje kod brata( moj dragi ) da se ,,malo odmori,, - i dodje nam na-pa evo vec je treci dan kako je tu. Posto je jednosoban stan, dok je on kod njega, ja spavam kuci. Dolazi tu da se svalerise, i naravno zove i mog dragog. Nije u tome problem. Nego sta vi mislite, zar nije nekulturno doci negde, da se i ne prijavis, ostati danima, i poremetiti necij svakidasnji zivot, smetati, itd? Zaista sam van sebe! Jeste, da je on njegov brat, a ja ,,samo,, devojka, ali ipak....mislim da i ako se dolazi, ne ostaje se danima, i ne dolazi se mesecno, ne?
Molim vas, dajte mi savete sta da radim? Mislila sam da popricam sa dragim na tu temu, ali on je Bosanac, pa se bojim da nemam sanse protiv brata, i da cu ja ispasti svakako kao nezrela, i neprilagodjiva osoba.
Vase iskustvo? Molim vas
 
Slazem se, ali mislimo da se uzmemo, -a li dobro, nek bude da sutra budem sa nekim drugim- ne radi se o tome. Nego dali je to posteno, kulturno itd. sa njegove strane da dodje nam tu, ostane danima, i to je njemu nevazno da je njegova porodica ostala kuci, nevazno da je poremetio nasu vezu, nase obicaje, ,,oterao,, me kuci- ne samo na jedan dan, vec danima. Zar covek ko ima porodicu treba da se provede mesecno par puta u nekom drugom gradu bez zene, i biti gost negde, gde covek isto ne zivi sam, vec ima nekoga pored sebe-mene.
 
Uopste nije ni fer, ni kulturno od njegovog brata, a sto se samog decka tice... pa jeste da mu mozes vec sutra biti bivsa a brat ostaje zauvek, ali ako je sada vec s tobom, treba da se ponasa kao da si mu jedna jedina i posebna. Probaj da razgovaras s deckom, samo pazi- obicno to ide onako: sve mu diraj, ali porodicu... Makoliko TI bila u pravu, a ne oni, tesko da ce to priznati.
Srecno! :wink:
 
nsbee:
Uopste nije ni fer, ni kulturno od njegovog brata, a sto se samog decka tice... pa jeste da mu mozes vec sutra biti bivsa a brat ostaje zauvek, ali ako je sada vec s tobom, treba da se ponasa kao da si mu jedna jedina i posebna. Probaj da razgovaras s deckom, samo pazi- obicno to ide onako: sve mu diraj, ali porodicu... Makoliko TI bila u pravu, a ne oni, tesko da ce to priznati.
Srecno! :wink:

Hvala, trebace mi. Bas je u tome problem sto je u pitanju PORODICA, i da cu tesko postici nesto. Ali ipak, ako ne probam, onda ce SIGURNO ostati ovako, i nastavice se. Mada, ne verujem da cu i sa razgovorom uspeti nesto, sem svadje. Nisam pametna....trebao bi on da svati, da ovo ovako nije normalno, dok on ne svati, ja mu necu znati objasniti.... :(
 
chokolada:
Kakve veze ima sto je Bosanac? :shock:
Napominjes to svaki put kao da je rec o nekoj retkoj zverki! :roll:
I moj decko je Bosanac ali nije kreten! :idea:

Nisu uopste kreteni, nego dobri ljudi, i zna se: kad vole, onda vole. :) Ali isto tako da su malo zatucani, i pomalo cudni, i to stoji. Ja sam to prihvatila, samo zato pisem odakle je, jer to mozda pomaze da zauzmes neki stav :idea:
 
sixx:
mala natasa:
Da ti malo vise nisi precenila sebe :roll:

To meni? Zasto? :cry:

Znas kako ja to gledam, al bez uvrede, ti si sad (nadam se jos dugo) u njegovom zivotu ili si prolazna (sto ti ne zelim), a brat je brat..zamisli kako bi tebi bilo da neko tvoj dodje..znam, znam, sad ces mi reci "al ja bih mojima rekla da ne dolaze, bla, bla, bla"..sve je to O.K al mislim da treba postovati tudju volju i mislim da nista neces postici time sto ces pricati sa njim (cak mislim da ce mu to jako smetati), al ti pokusaj ako mislis da ce biti rezultata (drzim ti palceve). :wink: :wink: :wink:
 
mala natasa:
sixx:
mala natasa:
Da ti malo vise nisi precenila sebe :roll:

To meni? Zasto? :cry:

Znas kako ja to gledam, al bez uvrede, ti si sad (nadam se jos dugo) u njegovom zivotu ili si prolazna (sto ti ne zelim), a brat je brat..zamisli kako bi tebi bilo da neko tvoj dodje..znam, znam, sad ces mi reci "al ja bih mojima rekla da ne dolaze, bla, bla, bla"..sve je to O.K al mislim da treba postovati tudju volju i mislim da nista neces postici time sto ces pricati sa njim (cak mislim da ce mu to jako smetati), al ti pokusaj ako mislis da ce biti rezultata (drzim ti palceve). :wink: :wink: :wink:

U pravu si, zaista ne moze da mu kaze: Ej, nemoj doci. Ali vise sam ljuta na njegovog brata, sto on uopste ne razmislja. Ja da i odem negde, ne bih isla vise od dan-dva. Zar ne? Danas sam mislila da pricam snjim, razmisljam kako uopste da pocnem, da me ne svati pogresno, jer nemam ja nista protiv njegove porodice, ali protiv toga imam, da se mesaju u nas zivot, i da stalno dolaze. Mislim da razmisljam sasvim OK, ne? :( :roll: :roll:
 
sixx:
mala natasa:
sixx:
mala natasa:
Da ti malo vise nisi precenila sebe :roll:

To meni? Zasto? :cry:

Znas kako ja to gledam, al bez uvrede, ti si sad (nadam se jos dugo) u njegovom zivotu ili si prolazna (sto ti ne zelim), a brat je brat..zamisli kako bi tebi bilo da neko tvoj dodje..znam, znam, sad ces mi reci "al ja bih mojima rekla da ne dolaze, bla, bla, bla"..sve je to O.K al mislim da treba postovati tudju volju i mislim da nista neces postici time sto ces pricati sa njim (cak mislim da ce mu to jako smetati), al ti pokusaj ako mislis da ce biti rezultata (drzim ti palceve). :wink: :wink: :wink:

U pravu si, zaista ne moze da mu kaze: Ej, nemoj doci. Ali vise sam ljuta na njegovog brata, sto on uopste ne razmislja. Ja da i odem negde, ne bih isla vise od dan-dva. Zar ne? Danas sam mislila da pricam snjim, razmisljam kako uopste da pocnem, da me ne svati pogresno, jer nemam ja nista protiv njegove porodice, ali protiv toga imam, da se mesaju u nas zivot, i da stalno dolaze. Mislim da razmisljam sasvim OK, ne? :( :roll: :roll:

Da pricas sa njegovim bratom :? , ufff, nemoj da ti decko kaze sto meni nista nisi rekla..ej imas uzasnu situaciju :roll:
A sto se tice njegovog brata, pa to je njegova osnovna kultura i ne verujem da ce se promeniti jel si mu TI to rekla, al ako hoces pokusaj :wink:
 
sixx:
Ljudi, juce sam pukla.
Imam momka, zajedno smo 2 god., ne zivimo zajedno, ali stalno smo zajedno, spavam kod njega. E, desi se, da njegov brat, ko ima zenu, i zena trudna - ostavi je kuci, i dodje kod brata( moj dragi ) da se ,,malo odmori,, - i dodje nam na-pa evo vec je treci dan kako je tu. Posto je jednosoban stan, dok je on kod njega, ja spavam kuci. Dolazi tu da se svalerise, i naravno zove i mog dragog. Nije u tome problem. Nego sta vi mislite, zar nije nekulturno doci negde, da se i ne prijavis, ostati danima, i poremetiti necij svakidasnji zivot, smetati, itd? Zaista sam van sebe! Jeste, da je on njegov brat, a ja ,,samo,, devojka, ali ipak....mislim da i ako se dolazi, ne ostaje se danima, i ne dolazi se mesecno, ne?
Molim vas, dajte mi savete sta da radim? Mislila sam da popricam sa dragim na tu temu, ali on je Bosanac, pa se bojim da nemam sanse protiv brata, i da cu ja ispasti svakako kao nezrela, i neprilagodjiva osoba.
Vase iskustvo? Molim vas







Bolje cuti i trpi, to je samo par dana!
Kako bi se ti osecala da tvom dragom smeta sto je tvoja sestra dosla kod tebe u stan?
Zato, ne vredi se raspravljati, o tazbini sve najbolje!
 
Pa ne bi mi prijalo da ima nesto protiv, to je sigurno. Ali i to isto, da bih insistirala na to, da ja radim, imamo obeveza itd., i da moze ostati samo dan, dva. Nismo hotel, ne? I na kraju krajeva, da moja sestra ima porodicu, i njoj bi bilo bolje da se vrati kuci posle par dana, a ne da ostaje tu, kao da kuci nema nikakve obaveze. Ali izgleda, da o tome ne razmisljaju muskarci da nije kulturno ,, smetati,, drugima po nedelju dana. Ipak, treba znati gde su granice.
Znam, da je najbolje da precutim, da izbegnem svadju, ali bojim se, onda uvek ce ovako biti, i doci ce sve cesce i cesce :cry:
P.S: Preko nedelje, kad ljudi rade, trce-nije glupo otici negde, traziti da budes u stanu sam, dok on radi, pa posle posla, kad si umoran, jos njemu da titras? mislim....ne znam, mozda ja razmisljam cudno, ali.... :( :roll: :(
 
pa popricaj sa deckom ali dobro razmisli kakav ces stav da zauzmes.reci mu da si ga se uzelela da volis njegov miris kad se probudi,da vodite ljubav u rano jutro,da hoces da mu kuvas kafu i da ga mazis i pazis,i sve tako a brata ne spominji!tako ce on sam da skonta da za tu malu srecu je potrebna prazna gajba.a nikad ali nikad ne ulazi u sukobe sa njegovom familijom ako mislis da ostanete u dobrim odnosima.pusti njega da te stvari resava jer oni ce svom sinu mnogo sta da oproste a tebi malo teze..
 
Bolje cuti i trpi, to je samo par dana!
Kako bi se ti osecala da tvom dragom smeta sto je tvoja sestra dosla kod tebe u stan?
Zato, ne vredi se raspravljati, o tazbini sve najbolje![/quote]

Nadam se samo da njen dragi nije posetio Ljubav & Sex na forumu i onu temu Sex sa svastikom ... stan mali ... a tu draga i svastika i ... :twisted:
 
2 godine u vezi, planirate da se uzmete a ti se pitas da li da mu spomenes ono sto ti smeta ili ne? Ja bih na tvom mestu razmislila i to dobro da li da ostvarim taj plan oko 'uzimanja', jer je ocigledno da vam komunikacija bas i nije jaca strana.
Ne vidim nista lose u tome da mu kazes sta ti smeta i svoje neko misljenje u vezi sa bratom koji se veoma nedolicno ponasa. Ako te voli onda ce saslusati tvoje misljenje. Drugo je to da on dodje jer eto nema gde biti, pa dosao covek u posetu, ali da dodje da se 'odmori' od zene i da se jos i svalerise...mislim halo?! Mozes pricu da krenes bas upravo sa tim adutom. A on ako te voli sigurna sam da moze lepo da objasni bratu da zeli da bude sa tobom i da ne zeli da bude toliko dugo odvojen od tebe samo zato da bi njegov brat kresnuo nesto sa strane. Sem ako lik ne misli bas ozbiljno sa tobom..
 
Procitala sam samo par prvih odgovora i nisam imala stomak za ostale,jer mi nije jasna logika tipa 'danas si mu devojka ti,a sutra ko zna koja a brat ce mu uvek biti brat'. Lepo si rekla da ste zajedno dve godine,da zivite zajedno i da planirate i da se vencate. Njegov brat je onaj koji to ne postuje, a nisi ti ta koja ne postuje njegovog brata i koja je sebe suvise precenila. A to pokazuje i cinjenica da si lepo pokupila stvari,dosla kuci i sela za komp pa sad pitas nas kako da postupis. Nepristojno bi bilo da si tamo pred deckom i njegovim bratom napravila scenu ili nesto tako.
Ja sam imala skoro identicnu situaciju u svojoj vezi, i dosla sam kuci i sacekala da se stvari slegnu ali me je decko vec posle par sati nazvao jer je bratu objasnio da za njega tu nema mesta,da mi imamo svoj zivot i svoj prostor,i ugostio ga je tek na tih nekoliko sati dok se nije organizovao sa nekim drugom da ode kod njega (ko mu je kriv kad dolazi nenajavljen-ja kad idem kod nekog na kafu na pola sata,prvo se najavim). Meni je (decko) bio zahvalan sto sam otisla i ostavila ih da to sami rese,ali mi je i tad i jos nekoliko puta kasnije,u nekim drugim situacijama,naglasio da on planira da provede zivot sa mnom i da sam mu ja ispred ostalih.
Uopste, kakav je to stav da je devojka danas tu a sutra ne....Mislim pri tome na ozbiljne veze...Ako tip ima takav stav kako onda moze da se trudi u toj vezi i da ulozi sebe u to pa da nesto stvarno ispadne od te veze.Cim si u vezi a imas takav stav,ti si unapred odustao od te veze....Glupost... Ta ista devojka moze biti majka tvoje dece i za nju ce te vezivati nesto mnogo jace nego sto te veze za brata koji opet ima svoju porodicu i o kome da brine i koga da voli...
U svakom slucaju,treba potpuno smireno i otvoreno da pricas sa njim o tome, ne da mu odmah izadjes sa stavom da neces da se to ponovi i sl,vec da vidis da li je to njemu normalno i kulturno i da li ce i u buduce clanovi njegove porodice moci da dolaze nenajavljeni i da remete vas ustaljeni nacin zivota. Pa ako ti se njegov odgovor ne svidi probaj da nadjete neki kompromis. Ne mislim da je problem u tome sto bi njegov brat ili tvoja sestra mogli da dodju kod vas na par dana,ali postoje neka pravila ponasanja-neka se najave,neka sacekaju da iznajmite veci stan i sl.
 

Back
Top