Patike za trcanje

Sakim

Zainteresovan član
Poruka
168
Kako trebaju da izgledaju,sve koje sam pitao rekli su mi da uzmem Kalenji ali ne mogu da ih nadjem kod nas(Novi Sad) a jako su jeftine pa ako neko zna gde ima da se uzmu ili neka priblizna marka a da nije skupa.
 
diadora09_mythos.jpg

diadora_mythos-atom-ti.png

21091357_662587.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sa svojih +100 kg koristim Mizuno Wave Creation 11
Mogu samo da kažem da su extra. Inače trčim, preko zime 2x nedeljno na trakama, a čim otopli 4x na mešanoj podlozi asfalt, zemlja i šljaka po 60 min.
Patika dosta dobro amortizuje opterećenja odnosno ne bole me ni kolena ni skočni zglobovi.
 
Poslednja izmena:
Kod nas su najpristupacnije Asics patike, imas ih u Trefu, ja vec godinama njih koristim. Ursus ti je dao slike kako izgledaju patike za trcanje, nevezano o kom proizvodjacu se radi, sve su slicne! Nije dovoljno da imaju samo debeo djon, kako neko rece, vrlo je bitno koliko je mekan/tvrd taj djon, takodje bitno je da imaju i dobru "ventilaciju", da ne smrde noge (salim se), Inace, Kalenji su solidnog kvaliteta, i jos bolje cene, za preporuku su njihovi malo skuplji modeli, oni najjeftiniji su takvi kakva im je cena, kod nas ih nema nigde, van ih ima u svakoj Decathlon prodavnici. Nekada je bilo dobrih patika u N sportu, u zadnje vreme nesto kubure sa patikama, a i ostalom robom.
Primer1
http://www.trefsport.com/proizvod.asp?kat=OBU&kat2=PATIKE&ident=TN890/0192
Primer2
http://www.trefsport.com/proizvod.asp?kat=OBU&kat2=PATIKE&ident=T950N/0191
Inace, ja za trening koristim Asics Black Hawk 3, a za trku Asics Speedstar.
 
Kako trebaju da izgledaju,sve koje sam pitao rekli su mi da uzmem Kalenji ali ne mogu da ih nadjem kod nas(Novi Sad) a jako su jeftine pa ako neko zna gde ima da se uzmu ili neka priblizna marka a da nije skupa.

Preporucujem ti Reebok classic potpunio crne, vrlo su elegantne i super bas za trcanje.Kostaju oko 5000din, mogu da se nadju u svim vecim sportskim prodavnicama (imate takve sigurno u NS). Vrlo su kvalitetne neces pogresiti.
https://www.facebook.com/pages/Tere...-Banjica-normalno-radi/168975653125091?v=info
 
Pa brate ja rado ne bih dao al kad znam sta je kvalitet onda nema biranja..da su mi sad diadora koje sam kupio 99e 2 para uzeo bih joj najmanje 3 ne bi pito za cenu..kad udjem u radnju samo na izgled mi se jedva jedne dopadnu a i te nisu nesto..sad 180ica kosta 12 000 cekam da padne na 10..ispod toga tesko da ce ici a niko ne ide u usa gde su 80ak $
 
ma najbolje su ove sto si ti preporucio od po 9000 din. Pa ko je lud jos da da 9000 za patike nije mi jasno uopste?Ima li takvih pacijenata?ako ih ima neka se jave,da im cestitam

Nisam preporucio te od 9.000, vec sam ih dao kao primer kako patike za trcanje izgledaju, lepo pise primer. U Trefu ima dobrih patika za trcanje za oko 3.500 - 4.500. Najbolje su one koje su ti najudobnije, i koje ti najvise odgovaraju, ma koliko da one kostaju! Ja sam pre 2-3 godine za speedstar dao oko 110e i nisam se ni malo pokajao! Inace, uzeo sam dva para, jedne su se u medjuvremenu, od silnih kilometara, pocepale, sada koristim druge, kad one nastradaju videcu koje cu uzeti. I ja isto ne bih dao toliko, kad bi mogao da uzmem bilo koje za dzabe ... al ne moze, mogu samo one iz kontejenra za dzabe!
 
Ako zelis da se posvetis trcanju pri izboru patika prvo obrati paznju na vrstu gazenja(pronacija) i oblik svoda stopala(ravni tabani,visoki svod,normalno stopalo).
http://www.examiner.com/images/blog/EXID35841/images/Pronation316x278.jpg
http://cmapspublic.ihmc.us/rid=1176950150515_42109499_2778/pronation.gif
Svi renomirani brendovi imaju patike za razlicite vrste pronacije.
Za trening ne preporucujem ultralagane patike,znam da lepo izgledaju i znam za sve prednosti ali cuvanje zglobova je ispred performansi za rekreativni trenig.
Patike za trcanje obavezno dobro probaj,prosetaj malo duze pri probanju,ne smeju patike da te stezu,da zuljaljaju(patike probaj u sportskim carapama tj. carapama u kojima ces trcati).
Prvih par treninga nemoj trcati vise od 5-6 km. dok se patike ne razgaze(da ti zuljevi ne bi pravili problem u daljim treninzima).
New Balance patike su ranije mogle da se nadju za malo novca ali posto ih nikada nisam koristio preporucio bih ti Asics koje mogu da se nadju vec od 40 eura a da budu odlicne.
 
Ako zelis da se posvetis trcanju pri izboru patika prvo obrati paznju na vrstu gazenja(pronacija) i oblik svoda stopala(ravni tabani,visoki svod,normalno stopalo).
http://www.examiner.com/images/blog/EXID35841/images/Pronation316x278.jpg
http://cmapspublic.ihmc.us/rid=1176950150515_42109499_2778/pronation.gif
Svi renomirani brendovi imaju patike za razlicite vrste pronacije.
Za trening ne preporucujem ultralagane patike,znam da lepo izgledaju i znam za sve prednosti ali cuvanje zglobova je ispred performansi za rekreativni trenig.
Patike za trcanje obavezno dobro probaj,prosetaj malo duze pri probanju,ne smeju patike da te stezu,da zuljaljaju(patike probaj u sportskim carapama tj. carapama u kojima ces trcati).
Prvih par treninga nemoj trcati vise od 5-6 km. dok se patike ne razgaze(da ti zuljevi ne bi pravili problem u daljim treninzima).
New Balance patike su ranije mogle da se nadju za malo novca ali posto ih nikada nisam koristio preporucio bih ti Asics koje mogu da se nadju vec od 40 eura a da budu odlicne.

New Balance patike kao patike za trcanje ne valjaju nista.Ja bih mu preporucio Nike ili Adidas jer su to stvarno vrhunske patike za trcanje.I ne treba odmah da krene sa trcanjem u novim patikama,prvo treba da seta u njima da bi ih razgazio,pa tek onda da pocinje da trci.
 
i ja bih nosio da imam mamu i tatu koji ce da mi pljunu lovu za njih,ili mamu i tatu koji me hrane i placaju sve troskove a ja moju paricu da trosim za sebe,ali NEMAM.Moram da izdrzavam i zenu i cerku
 
Samo koliko kostaju? Mislim da su previse skupe za ono sto nude, gledao sam neke adidasove patike koje su kostale oko 8.000, a stekao sam utisak da su po kvalitetu iste kao asicsove od 4.000. Mozda se nasi prodavci mnogo ugradjuju, sta znam.

Ima vrlo "bezobraznih" koji se dosta ugradjuju,ali sta da se radi takvo je celo trziste , ko ima ,kupice.
Nike i Adidas su uvek bile najskuplje,ali i najbolje za trcanje.Mada ako mu trebaju za rekreaciju,asics ili reebok mogu sasvim lepo da mu zavrse posao.
 
i ja bih nosio da imam mamu i tatu koji ce da mi pljunu lovu za njih,ili mamu i tatu koji me hrane i placaju sve troskove a ja moju paricu da trosim za sebe,ali NEMAM.Moram da izdrzavam i zenu i cerku

Brate jel ti ides go ne kapiram:lol:poenta je sto neko kupi 3 para bzvznih a neko jedne kvalitetne..diadora nosim vec preko 10 god..a nike 2 para istog modela su mi pukla na istom mestu..tako da neko trosi na pivo i pljuge..izlaske i kafe..perverzna letovanja i zimovanja..ne kupuje u outlet ranjama i megamarketima..i nosi krpe..a ja na sve te strane ustedim i kupujem samo provereno sto je obicno i skupo..ali traje..imam champion duks star 20 godina izgleda ko nov
 

Back
Top