Patike za trcanje

za tvrde podloge koristim Nike Everyday 2

nike-free-everyday-v2.jpg
 
naravno da ima!ja bio u Nemackoj u spec. prodavnici za trkace u Berlinu.Tamo je i Nike centar.
spec prodavnicu za trkace imas i u Bratislavi na Dunavskom keju, dobra radnja , veliki izbor...
Birmingham- tamo sam video opreme proizvodjaca za koje nikad nisam ni cuo!
U Poljskoj imas gomilu specijalizovanih prodavnica,koje nude opreme,saucony,brooks,inov-8,dobsom,craft,nb,under armour...itd

U Sloveniji takodje mozes naci spec . prodavnice...

Srecno u potrazi:)
 
Poslednja izmena:
naravno da ima!ja bio u Nemackoj u spec. prodavnici za trkace u Berlinu.Tamo je i Nike centar.
spec prodavnicu za trkace imas i u Bratislavi na Dunavskom keju, dobra radnja , veliki izbor...
Birmingham- tamo sam video opreme proizvodjaca za koje nikad nisam ni cuo!
U Poljskoj imas gomilu specijalizovanih prodavnica,koje nude opreme,saucony,brooks,inov-8,dobsom,craft,nb,under armour...itd

U Sloveniji takodje mozes naci spec . prodavnice...

Srecno u potrazi:)
Hvala na odgovoru i podršci !
Da li u tim prodavnicama koje ste posetili ima modela patika kojih nema kod nas ? Jer kod nas je jako loš i mali izbor kad se uporedi sa onim što se može videti na internetu.
(pitam za patike bilo koje namene, ali mene zanimaju uglavnom za trčanje po ulici, i za opšti trening)
Da li su jeftinije nego ovde, ili je to samo slučaj kada su rasprodaje ?
Da li ste bar čuli, da li ima svega toga i u Austriji (najbliže je) ?
 
Vidim da se pominje obraćanje pažnja na pronaciju pri gaženju, valjda se i na supinaciju obraća pažnja, mislim to je druga mogućnost? :lol:

Ja sam trčao (i nosim ih kad se sećam) u dubokim, košarkaškim patikama.. A onda mi je sestra uzela patike baš za trčanje u Americi, i razlika je ogromna, em nosim broj 48 pa je razlika jedno dva kila po patici, em su mnogo mekše i udobnije za trčanje :lol: Kada sam ih prvi put obuo i hodao u njima bilo mi je čudno jer mi je u košarkaškim patikama uvek bio fiksiran zglob a sada je imao punu slobodu i morao je sam da stabilizuje nogu pri gaženju.. Čini mi se da sam čak i imao upalu :think:

Imam ovakvu Asicsovu patiku (komada dva)
245386_366_45.jpg

I plus, bile su mnogo jeftinije nego ovde..
 
Hvala na odgovoru i podršci !
Da li u tim prodavnicama koje ste posetili ima modela patika kojih nema kod nas ? Jer kod nas je jako loš i mali izbor kad se uporedi sa onim što se može videti na internetu.
(pitam za patike bilo koje namene, ali mene zanimaju uglavnom za trčanje po ulici, i za opšti trening)
Da li su jeftinije nego ovde, ili je to samo slučaj kada su rasprodaje ?
Da li ste bar čuli, da li ima svega toga i u Austriji (najbliže je) ?

Iskreno receno u Srbiji nikada nisam video spec. prodavnicu za trcanje, ali u Srpskim sportskim prodavnicama je veliki izbor patika za razlicite vrste sportova. E sad sto je rekao Daedalus,trebalo bi da proveris kakvu imas nogu i stopalo, da nadjes odgovarajuce patike i izbegnes eventualne povrede i averziju do trcanja jer imas lose dopasovanu obucu,o pronaciji i supinaciji imas mnogo tema na internetu i objasnjenja sta je to i o cemu se tu radi, lepse prodavnice imaju i neke uredjaje koje ti na 80-90% pokazu kako gazis, ako zelis da znas tacno kakvo imas stopalo uvek mozes da odes kod sportskog lekara na pregled...ali vecina ljudi imaju stopalo neutralne ili laku pronaciju...
Patike za trcanje po asfaltu bi trebalo da budu mekane,elasticne, da imaju dobru amortizaciju i dobro da drze petu, takodje su vazne i pertle!!!
Model koji je pokazao Daedalus (mislim da je to asics 2160-patike godine po prodaji u USA, po magazinu Runners world to je odlicna patika) za mene je bila malo tvrda( ali sta cu ja tamo da se trtim pored profesionalaca koji kazu da je patika odlicna) jer ja sam vise navikao na patiku takozvanu-Minimalisticnu koja daje osecaj najprirodnijeg pokreta stope(ako je to moguce).Pionirima minimalistike su bili NIKE i mislim da su sada i liderem u proizvodnji takvih patika.

Daedalus ti je dao predlog za dobru patiku, a ja mogu da ti preporucim za asfalt Nike iz serije Free, LunarGlide 3,Lunar Swift , Vomero...
Dobre patike proizvode takodje firme kao ADIDAS u ciji kvalitet nema sta da se sumnja,BROOKS,SAUCONY,ASICS,NB,SALOMON.....
Ako se radi o cenama, mislim da u Austriji mogu biti malo skuplje nego u Srbiji, standard , hebi ga, iza Beca(mislim) je jeden takav Shoping city i mozda tamo mozes nesto da nadjes povoljno...u Poljskoj cene dobrih patika za trcanje se krecu od 80-120 eur.Kalenji mozes da kupis jos od 20-25 euro!!!
Na rasprodaji mozes da kupis dobre patike cak i za pola cene, ja uvek kupujem opremu koja vise nije na topu i kupujem je za smesne pare , cak i do 80 % jeftinijr, jer iskreno receno, ne znam da li su velike firme u stanje da izmisle nesto novo, mislim da je to sve priblizno isto samo menjaju nazive...cist marketing!!!
evo ti nekoliko linkova da vidis kako to izgleda u Poljskoj i kakve su cene( cena / 4.50=euro)
http://natural-born-runners.pl/
http://www.runnersworld.pl/
Nazalost o patikam za opsti trening- ne znam nista!!!
Malo se raspisah , ali nadam se da sam malo pomogao:)
 
Poslednja izmena:
hvala za odgovore, vidi se da imate dobru nameru da pomognete.
ali ja sam samo pitao o tome šta može da se kupi u obližnjim evropskim državama, u smislu raznovrsnosti modela, i nižih cena nego ovde.
na internetu se vidi da je izbor modela kod nas mnogo manji nego na boljim tržištima, i najčešće za po pola godine ili više zaostaliji nego tamo.
a mnogi modeli patika uopšte i ne budu uvoženi, iako nisu skupi.
a ono što se uveze uvek je ili skuplje nego tamo , ili na maksimumu cene koja je u inostranstvu. čak i kada tamo cene padnu, ovde se i dalje ne menjaju.

znam dovoljno o ovim osnovnim stvarima o kojima ste pisali.
moj tip gaženja je neutralan.
 
Pet godina sma trcala u jednim istim Nike patikama, bacila sam ih tek ove zime.

Zao mi je sto na netu ne mogu da nadjem model, a nemam sliku.

Bile su savrsene, a djon im uopste nije bio debeo, naprotiv.

Bile su lagane i odlicno dizajnirane.

Kako sam krenula da trcim u njima po prvi put, pozelela sam da ih imam u jos bar dva rezervna para, koliko su bile dobre.

Odlicno su se pokazale i u dugim setnjama, planinarenju, nikad nisam imala nista udobnije, za soprtske aktivnosti ili neobavezno svakodnevno nosenje.
 
Kod nas su najpristupacnije Asics patike, imas ih u Trefu, ja vec godinama njih koristim. Ursus ti je dao slike kako izgledaju patike za trcanje, nevezano o kom proizvodjacu se radi, sve su slicne! Nije dovoljno da imaju samo debeo djon, kako neko rece, vrlo je bitno koliko je mekan/tvrd taj djon, takodje bitno je da imaju i dobru "ventilaciju", da ne smrde noge (salim se), Inace, Kalenji su solidnog kvaliteta, i jos bolje cene, za preporuku su njihovi malo skuplji modeli, oni najjeftiniji su takvi kakva im je cena, kod nas ih nema nigde, van ih ima u svakoj Decathlon prodavnici. Nekada je bilo dobrih patika u N sportu, u zadnje vreme nesto kubure sa patikama, a i ostalom robom.
Primer1
http://www.trefsport.com/proizvod.asp?kat=OBU&kat2=PATIKE&ident=TN890/0192
Primer2
http://www.trefsport.com/proizvod.asp?kat=OBU&kat2=PATIKE&ident=T950N/0191
Inace, ja za trening koristim Asics Black Hawk 3, a za trku Asics Speedstar.
Slažem se, asics su sasvim dobre a pristupačne naročito kad su sniženja.
 
Ovde ih ima i to po zelji i mogucnostima :

http://www.kupujemprodajem.com/Patike-1078-1082-1-grupa.htm?action=list&data[page]=1&data[ad_kind]=goods&data[ad_type]=&data[ad_kind_type]=&data[tip_oglasa]=&data[category_id]=1078&data[group_id]=1082&data[location_id]=1&data[location_radius]=&data[has_photo]=&data[condition]=&data[period]=&data[order]=posted+desc&data[car_model]=&data[vehicle_power_min]=&data[vehicle_power_max]=&data[vehicle_cc_min]=&data[vehicle_cc_max]=&data[vehicle_km_min]=&data[vehicle_km_max]=&data[vehicle_make_year_min]=&data[vehicle_make_year_max]=&data[car_body_type]=&data[car_fuel_type]=&data[car_doors]=&data[car_gearbox]=&data[vehicle_aircondition]=&data[price_from]=&data[price_to]=&data[keywords]=&submit[search]=Tra%C5%BEi
 
phpThumb.php

phpThumb.php


Ево солидних патика за трчање. Champion као марку не знамо као за израду патика али ушли су у тај бизнис и улажу у то.

Што се тиче купујем продајем, избегавати куповину јер се продаје углавном фалш роба. Пратите продавце, тј онлине бутике, имају акције са времена на време.
 
Brate jel ti ides go ne kapiram:lol:poenta je sto neko kupi 3 para bzvznih a neko jedne kvalitetne..diadora nosim vec preko 10 god..a nike 2 para istog modela su mi pukla na istom mestu..tako da neko trosi na pivo i pljuge..izlaske i kafe..perverzna letovanja i zimovanja..ne kupuje u outlet ranjama i megamarketima..i nosi krpe..a ja na sve te strane ustedim i kupujem samo provereno sto je obicno i skupo..ali traje..imam champion duks star 20 godina izgleda ko nov
Haha ,ja imam 2 diadora dresa italijanske reprezentacije sa dugackim i kratkim rukavom za trening ,original sezona 90/91 ....27-28 godina stari ,dres /majica sa kratkim rukavima nosena svake godine bukvalno i dan danas kao nova skoro,samo znak diadora se izlizao od pranja ....
 

Back
Top