hitno!!!
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: hitno!!!

Početnik
    Učlanjen
    20.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano hitno!!!

Ljudi pomagajte!!! Potreban mi je savet od nasih ljudi koji zive u Norvesk. Treba da se udam za decka koji dugo god zivi i radi u Norv. Mene je frka jer ovde imam relativno dobar posao (scg) i bojim se od neizvesnosti sta me ceka tamo. Ipak tamo me ceka sve novo...makar malo taj jezik koji mi uzasno zvuci da znam...Kako ide to sa mojom skolom i vec sa tim sto me ocekuje tamo kad je u pitanju neka skola koja me sleduje ...Kako se zivi tamo? Ja sam dosta uspesna u poslu kojim se bavim ovde i ne znam da li je pametno napustiti sve i krenutiiz pocetka...Znam da sam je ta koja treba da zna sta je pametno za mene ali volela bih da mi vi kazete po nesto o zivotu u toj zemlji ...Izvinite zbog konfuznosti u ovom pismu i unapred hvala ,Maja.

Buduća legenda looodica (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano

Pa ovako Majo....ja sam ovde od malena i lepo je ziveti ovde,jeste da si pod nekim stresovima malte ne svaki dan ali preko nedelje se dosta radi a vikend kad dodje onda imash vremena i za skitnju i za sve ostalo.Norveshka kao zemlja jeste hladna mada se i ovde klima skroz promenila nije kao i ranije.Shto se tice jezika u svakom slucaju cesh ga nauchiti,nemoj to da te brine,jer ti ovde kad budesh doshla dobicesh prvo svoj licni broj i onda cesh automatski dobiti poziv za shkolu,ako znash Engleski jezik bice ti mnogo lakshe jer Skandinavski jezik ti je meshno nemachki i engleski.
    U kojem gradu trebash da dodjesh?

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: hitno!!!

Citat Original postavio malenaaa
    Ljudi pomagajte!!! Potreban mi je savet od nasih ljudi koji zive u Norvesk. Treba da se udam za decka koji dugo god zivi i radi u Norv. Mene je frka jer ovde imam relativno dobar posao (scg) i bojim se od neizvesnosti sta me ceka tamo. Ipak tamo me ceka sve novo...makar malo taj jezik koji mi uzasno zvuci da znam...Kako ide to sa mojom skolom i vec sa tim sto me ocekuje tamo kad je u pitanju neka skola koja me sleduje ...Kako se zivi tamo? Ja sam dosta uspesna u poslu kojim se bavim ovde i ne znam da li je pametno napustiti sve i krenutiiz pocetka...Znam da sam je ta koja treba da zna sta je pametno za mene ali volela bih da mi vi kazete po nesto o zivotu u toj zemlji ...Izvinite zbog konfuznosti u ovom pismu i unapred hvala ,Maja.
    Hm,vazno je samo da nisi zavrsila ekonomsku,e sa tom skolom nemas ovde nikakav posao,a sve ostalo moze da prodje...a sto se jezika tice tu nemoj da se opterecujes jer ces ga nauciti u roku od godinu dana...(licno iskustvo)

Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano Re: hitno!!!

Citat Original postavio Master_Chief
    Citat Original postavio malenaaa
    Hm,vazno je samo da nisi zavrsila ekonomsku,e sa tom skolom nemas ovde nikakav posao,a sve ostalo moze da prodje...a sto se jezika tice tu nemoj da se opterecujes jer ces ga nauciti u roku od godinu dana...(licno iskustvo)
    Komsho sve zavisi neko uchi pre neko ksnije a i ona nece ici u shkoli kakvoj si ti ishao vec u shkoli za jezik i morace da prodje neshto shto se zove Bergens test.

Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano

Eh da zaboravila da kazem najlakshe cesh nauciti putem tvea

Početnik
    Učlanjen
    20.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano hitno!

bas ste divni...hvala vam na orisnim informacijama.Nisam zavrsila ekonomiju vec nesto jos "gore" -prava . Inace engleski govorim sasvim solidno,italijanski ,a po malo i francuski...nemacki -apsolutno ne znam nista izuzev fraza iz partizanskih filmova .
    Pitala bih vas jos kakav je to test koji spominjete?
    Ako se sjetite jos nekih zanimljivih i korisnih informacija ,javite mi .
    Pozdrav,Maja .

Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano

Taj test ti je .....prvo idesh i uchish znachi jezik nisam sigurna koliko casova misim da je 500 josh uvek i posle toga znachi idesh kao na neki ispit ali samo pisanje

Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano

u ebote prava e onda necesh imati problema veruj mi, josh ako dolazish u nekom malo vecem gradu mocicesh da nadjesh posao.

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

Sa tom skolom zA tebe nema zime ovde...a sto se tice testa bez njega ne mozes da dobijes nijedan posao...u svakom slucaju engleski ce da ti pomogne dosta...

Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano

Sa tom skolom zA tebe nema zime ovde...a sto se tice testa bez njega ne mozes da dobijes nijedan posao...u svakom slucaju engleski ce da ti pomogne dosta...
    svaka cast komsho nisam ni malo sumljala u tebe

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

Citat Original postavio looodica
    svaka cast komsho nisam ni malo sumljala u tebe
    Ma cuj...nemas pojma kolko sam ja o takvim stvarima slusao,pa mogu sa sigurnosti reci da sam upucen... :wink:

Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3220

Podrazumevano

To cenim komsho

Slične teme