Neljubazni lekari

lote

Početnik
Poruka
46
Sta mislite o krajnje nekulturnom ponasanju nasih lekara i njihovom pristupu pacijentima?Danas sam bila na pregledu(nebitno kom)i lepo pitam zenu:"Da li mogu da uradim jos neke analize,nakon sto podignem rezultate,a ona kaze:"Kako da ne,posle cemo koleginica i ja da ti otpevamo jednu pesmu,po tvojoj zelji."Da li to ima smisla ?
 
u principu nema, niti ima opravdanja za ovakvo ponasanje, ali, ipak, kada pomislimo koliko skole treba za njihov posao, a kakve su im plate... malo se zamislim... mada, to opet nije ok, mislim, svi smo mi, manje-vise, nezadovloljni svojim platama, pa ne mozemo da se izivljavamo na svakome
 
lote:
Sta mislite o krajnje nekulturnom ponasanju nasih lekara i njihovom pristupu pacijentima?Danas sam bila na pregledu(nebitno kom)i lepo pitam zenu:"Da li mogu da uradim jos neke analize,nakon sto podignem rezultate,a ona kaze:"Kako da ne,posle cemo koleginica i ja da ti otpevamo jednu pesmu,po tvojoj zelji."Da li to ima smisla ?

:shock: :shock: Neverovatno. Sto je jos gore nisi prva a verujem ni poslednja kojoj se to desilo i o cemu slusam price. Dozivela sam vec da mi neko iz porodice bude u bolnici u srbiji i da se shokiram nad ponasanjem medicinskih sestara (sto se lekara tice zaista ne bih znala jer nam je jedan od njih bio kucni prijatelj pa nam je naravno zbog toga gledano kroz prste). Sada imam situaciju da mi je opet neko iz porodice u bolnici ali ovde u ljubljani. Ja jednostavno nemam reci! Osoblje je jako ljubazno, lekari divni, sve je izuzetno cisto i paznja prema pacijentima odlicna! A znate sta? Isto tako te medicinske sestre nemaju bas plate da se mogu hvaliti sa njima u odnosu na standard u Sloveniji.
Moje misljenje je da ljudi koji ulaze u takva zanimanja pre svega treba da budu humanisti a ne da to rade iskljucivo zbog mozda nekih dobrih para koje ce dobiti i onda da svoje frustracije prazne nad pacijentima kojima je vec dovoljno sto su bolesni, ne treba im jos i dodatno otezavati vec ionako losu situaciju!
 
U pravu si,ali prvenstveno treba da znas da radis sa ljudima,a to nimalo nije jednostavno,ne samo kod nas,ljudi su svuda isti.Da li smo manje humanisti,ako ne radimo taj posao?Ja takodje radim s ljudima i jasno mi je da ja sedim tamo zbog njih,da bih njima pomogla,a ne oni meni.Mozda cu i ja biti takva posle 10-20 god.staza.
 
Mislim da bi na ovo pitanje trebala da odgovori "dr"


Rekla bih da neljubaznost nema veze sa platama, vec zavisi od licnosti : recimo, jednom udjem u ordinaciju u domu zdravlja - doktorka namrstena, neljubazna, samo sto ne ujeda ! Onda udjem u ordinaciju na Studentskoj poliklinici, doktorka lepa, fina, ljubazna, docekala me i ispratila sa osmehom...

A doktorska profesija je takva da oni, i pored dobre volje da pomognu pacijentima, brzo postanu namcori, kao i salterske sluzbenice.

Ma uzasno je raditi sa strankama/pacijentima ...
 
Nazalost, nasi lekari su zaista postali....pa kako da napisem....samo procitajte nacin razgovora onog doktora koji stalno je prisutan na forumu, i zove se ,,dr,,- i kao zato je tu da pomogne ljudima. To je problem, sto oni misle da su nesto poput nas, da su obrazovaniji i neznam sta jos misle, i zasto se tako ponasaju. Naravno, ima i normalnih, ali nazalost sve manje i manje.
 
lote:
Ma rekla sam joj da ce obavezno da mi otpeva nesto,samo smisljam koju pesmu da joj uvalim.Imam vremena do sutra.Jel imate neki predlog?

Ma kaži joj da ne shvata ništa lično, i da od nje ne tražiš ništa što izlazi iz okvira njene PROFESIJE.
Ako baš ože da ti peva, izvedi je u kafanu...
 
I ja sam danas bila kod lekara :)
Ja cim pridjem domu zdravlja oraspolozim se za fight...a oni kao svake prave siledzije, kad vide da je neko zbunjen i fin, pocnu da se izdrkavaju na njemu, a kad vide da su naisli na nekog jos veceg mrguda nego sto su sami primire se malo....

Bas me zanima sta si joj odgovorila kad te je pitala hoces li da ti pevaju?
 
sixx:
Nazalost, nasi lekari su zaista postali....pa kako da napisem....samo procitajte nacin razgovora onog doktora koji stalno je prisutan na forumu, i zove se ,,dr,,- i kao zato je tu da pomogne ljudima. To je problem, sto oni misle da su nesto poput nas, da su obrazovaniji i neznam sta jos misle, i zasto se tako ponasaju. Naravno, ima i normalnih, ali nazalost sve manje i manje.
Pa od takvih koji imaju ovakve komentare sam sigurno i obrazovanija i pametnija, elokventnija, sposobnija..drago dete mozes samo da sanjas da budes sto i ja.

Otvorena sam prema svim kritikama na moj racuna ali...otvorim temu da bih videla sta je ko od mojih kolega uradio pa vas rasrdio :) i onda vidim da me proziva osoba kojoj sam se zamerila zatvorivsi temu na zdravlju iz razloga sto takva vec postoji( ne trebaju nam 2 iste).
Privatnu prepisku sa doticnom osobom necu i ne smem da publikujem javno ali reci cu samo to, ako pogledate njene postove nisam sigurna koliko je godiste koje je stavila u profil zaista njeno.
To je pod broj 1 a pod broj 2, to sto ispred imena nosim titulu dr ne znaci da me raznorazne dokone persone u pubertetu mogu cimati za svakojake gluposti.

Sto se tice neljubaznosti lekara, sve dolazi u opticaj, i male plate i losi uslovi rada i pacijent koji nam je bas pre vas digao pritisak maksimalno, ne branim kolege da me pogresno ne shvatite, ali nekada se narode i vi izgubite, ne ocekujem da svako ko udje u ordinaciju bude super inteligentan ali se svaki put iznenadim kad pitate takve gluposti da ili ostanem bez komentara ili pitam da li imate i muzicku zelju.
Znam da dolazite zbog bolesti kod lekara ,da vam treba nasa usluga ali jeste li se ikad zapitali kako se vi ponasate kao pacijenti.
 
slatko volim :)):
Mislim da bi na ovo pitanje trebala da odgovori "dr"


Rekla bih da neljubaznost nema veze sa platama, vec zavisi od licnosti : recimo, jednom udjem u ordinaciju u domu zdravlja - doktorka namrstena, neljubazna, samo sto ne ujeda ! Onda udjem u ordinaciju na Studentskoj poliklinici, doktorka lepa, fina, ljubazna, docekala me i ispratila sa osmehom...

A doktorska profesija je takva da oni, i pored dobre volje da pomognu pacijentima, brzo postanu namcori, kao i salterske sluzbenice.

Ma uzasno je raditi sa strankama/pacijentima ...
E potrefi ga svaka cast! :D
Pa pojeli bi nas zive da mozete, cudi me da vec nisam postala namcor. :D
Salim se !
Najteze je raditi sa ljudima, a to mogu da shvate samo oni koji imaju profesije koje zahtevaju stalne kontakte sa ljudima, klijentima,pacijentima, musterijama...
 
Dr, ne znam zasto se ti uvek osecas prozvanom pa obavezno odgovoris na ovakve teme ako vec ne spadas u tu grupu lekara 'mrguda'. Cinjenica je da je sve vise ljudi koji su jako nezadovoljni ponasanjem zdravstvenog osoblja, pa bilo da su medicinske sestre ili lekari. Ja se naslusam takvih uzasnih prica dok sam u srbiji sto se toga tice da mi je drago sto se nikada nisam razbolela dok sam bila tamo. A to kakvi su pacijenti, da li postavljaju glupa pitanja ili ne, nije tvoje da sudis. Tvoje je da na glupo pitanje i odgovoris a ne da se 'iz_dr_ kavas' na njima jer su oni eto glupi, a ti eto imas diplomu. Sta li rade oni lekari koji odlaze da pomazu po tim raznim africkim zemljama ljudima koji jedva znaju da sastave recenicu i totalno su nepismeni? Odbruse im, jelda? Mislim stvarno. Mislis da je bilo kome toliko super na poslu, da nije imao los dan, da mu neko nije digao pritisak, pa ipak, kad stranka dodje (u ovom slucaju pacijent) moras da zaboravis na sve to i da ga docekas sa ljubaznoscu.
I u pravu je lulumejlu, kad svim tim mrgudnim sestrama i lekarima pokazes zube itekako se spuste na zemlju. Bila, videla, dozivela.
 
Ah, ima ih raznih!
Lekara.
Svuda u svetu.
Odem kod lekara (ne u SCG niti u nekoj od susednih drzava):
- Dobar dan.
- Dobar dan, sedite.
Sednem.
- Na sta se zalite?
- Sinusi...
- Onda da lecimo - rece lekar i napisa mi recept.

Izlazim i pomislim - sta ako je MOJA dijagnoza pogresna, npr. imam meningitis pa mi se samo cini da su sinusi, sta ako uz upalu sinusa imam i zapaljenje pluca? Sta ako sam htela da malcice flertujem sa lekarom (u cilju dizanja raspolozenja i mobilisanja organizma za borbu protiv bolesti) a on me nije ni pogledao, ne daj Boze dotakao stetoskopom?

Al' covek je sujetno bice, bejah ponosna sto mi je poverovao mada ni sat nisam provela na medicinskom fakultetu.
Razmisljam da postavim stocic ispred ambulante i pomazem ljudima. To je taaaako humanoooo... a beli mantil (ovde) nije obavezan, mi'im, nece mi se individualnost prigusiti...
 
Nina2:
Dr, ne znam zasto se ti uvek osecas prozvanom pa obavezno odgovoris na ovakve teme ako vec ne spadas u tu grupu lekara 'mrguda'. Cinjenica je da je sve vise ljudi koji su jako nezadovoljni ponasanjem zdravstvenog osoblja, pa bilo da su medicinske sestre ili lekari. Ja se naslusam takvih uzasnih prica dok sam u srbiji sto se toga tice da mi je drago sto se nikada nisam razbolela dok sam bila tamo. A to kakvi su pacijenti, da li postavljaju glupa pitanja ili ne, nije tvoje da sudis. Tvoje je da na glupo pitanje i odgovoris a ne da se 'iz_dr_ kavas' na njima jer su oni eto glupi, a ti eto imas diplomu. Sta li rade oni lekari koji odlaze da pomazu po tim raznim africkim zemljama ljudima koji jedva znaju da sastave recenicu i totalno su nepismeni? Odbruse im, jelda? Mislim stvarno. Mislis da je bilo kome toliko super na poslu, da nije imao los dan, da mu neko nije digao pritisak, pa ipak, kad stranka dodje (u ovom slucaju pacijent) moras da zaboravis na sve to i da ga docekas sa ljubaznoscu.
I u pravu je lulumejlu, kad svim tim mrgudnim sestrama i lekarima pokazes zube itekako se spuste na zemlju. Bila, videla, dozivela.
Ajde malo detaljnije procitaj postove pa ces videti da se 2 posta direktno odnose na mene, i da zato reagujem!
Jednostavno da jednostavnije ne moze biti.
Sa druge strane, nigde nisam spomenula da se izdr....m na pacijenta nego sam rekla da jedan broj pacijenata je dokono i oduzima svojim nepotrebnim pitanjima dragoceno vreme.
Etika mi nedozvoljava da iznosim situacije iz ordinacije javno ali verujte tu ima takvih prica da bi svi vi koji mislite da su lekari nezahvalni, bezobrzani ,drski se jednostavno zapitali kako to da jos nismo poludeli.
Samo cu ponoviti , ima raznih lekara, sto vec neko rece svugde u svetu pa isto tako ima i raznih pacijenata, uvek postoje dve strane jedne price i treba ih obe zueti u razmatranje pre generalizovanja stvari na nacin na koji to vi radite ovde.
 
Плашим се да опет падамо у уопштавања!
Сви смо посебно осетљиви када смо болесни и када од лекара очекујемо и лепу реч и помоћ и подршку.И нормално је наше огорчење када то не добијемо.
Лично сам једном направила страшну сцену после 6 сати чекања у амбуланти да ми се закључи боловање, а докторка је за тих 6 сати прегледала само 5 пацијената, а остало време се шећкала, пушила, пила кафу, ћаскала телефоном... Наравно да сам помислила :''Ето, какви су нам лекари!''
Али било је и случајева дивних , пожртвованих лекара који раде у немогућим условима, без лекова и основних средстава, у болницама које прокишњавају...и који су задржали осмех на лицу и лепу реч за свакога!
Било је увек сестрица које те режећи гледају кроз шалтер и свима се обраћају са: ''Ша оћеш?'', а има и оних које су љубазне, фине, културне, брижне...
Једноставно - људи су различити, ма којој професији припадали!
А морам да споменем и заиста нељудски ниске плате! Очекујемо да за 18-20 хиљада спасавају туђе животе, раде по сменама тако одговоран и захтеван посао и да уз то раде само из љубави јер су ''хуманисти'', а чистачица у некој добростојећој фирми има већу плату од њих! Заборавља се колико је година студирања, специјализације и сталног стручног усавршавања уложено у то.
Зато нисам за аутоматско осуђивање здравствених радника, али јесам за неку појачану контролу, баш због оних који су недостојни своје професије.
 
zorab:
Sta ima da sumnjam!?
Sta god kazes da ti fali - musterija je uvek u pravu - lecimo!
Jos ako mozes da mi predlozis koji lek da ti preporucim...
Specijalizacije su mi... razne, zavisi sta te boli.
E, to bi ti uradila! Ja sam drugaciji... Kada odem kod lekara, kazem - "boli me koleno", a ne - "doktore, u pitanju je meniskus, kada da zakazemo operaciju?"...
Sasvim je moguce, da je i ovaj "tvoj", kada je video da vec znas sta te muci, odlucio da ti prepise nesto bezazleno i da ti udovolji...
Nisi mala... sigurno si gledala "Price iz majstorske radionice".
A boli me mnogo toga... tesko da bi mogla pomoci...
 
Julian_Duranona:
zorab:
Sta ima da sumnjam!?
Sta god kazes da ti fali - musterija je uvek u pravu - lecimo!
Jos ako mozes da mi predlozis koji lek da ti preporucim...
Specijalizacije su mi... razne, zavisi sta te boli.
E, to bi ti uradila! Ja sam drugaciji... Kada odem kod lekara, kazem - "boli me koleno", a ne - "doktore, u pitanju je meniskus, kada da zakazemo operaciju?"...
Sasvim je moguce, da je i ovaj "tvoj", kada je video da vec znas sta te muci, odlucio da ti prepise nesto bezazleno i da ti udovolji...
Nisi mala... sigurno si gledala "Price iz majstorske radionice".
A boli me mnogo toga... tesko da bi mogla pomoci...

E, nisam znala kako jednostavnije da kazem "sinusi", mozda je trebalo da pokazem prstom oko nosa, celo, malo zacvilim, zaklatim glavom da docaram kako mi se muti pred ocima. .
Sta mogu kad se "sinusi" na celom svetu zovu "sinusi" :cry:
Nisam mala, sad znam sta mi je ciniti.

Dakle, na sta se zalite?
 

Back
Top