Vedrana Rudan sada u Utisku nedelje

VEDRANA RUDAN
Moje ime je Huligan

Devedeset i devet posto ljudi na Zemlji su ‘huligani’ koje, ako imaju sreće, od bankrota dijeli jedna plaća. Oni drugi nesretnici žive u nadi da će ih jednom jedna plaća dijeliti od propasti. Ostalo su robovlasnici koji se ne ukazuju i analitičari koji objašnjavaju

................
Kakva budućnost stoji pred mladim Srbima? Oni mogu čitav život robijati u nekom marketu koji jest strani ali i njihov i nikad na stopala navući skupe tenisice, ili zapaliti Beograd pa se Knez Mihailovom prošetati obuveni i namirisani kao sretni ljudi iz reklama. Specijalci im neće razbiti srpske glave. Vidjela sam ih iz velike blizine, i oni su gotovo djeca, i oni vole tenisice, ni oni za njih ne mogu zaraditi “pošteno“ lomeći mlada srpska rebra. Zašto ovako govorim? Zato što sam umorna od dvadestogodišnjeg slušanja kako na ovim prostorima žive “divljaci“. Kao da “huligana“ nema u predgrađima Pariza, Londona, New Yorka, Bagdada… Devedeset i devet posto ljudi na kugli zemaljskoj “huligani“ su koje, ako imaju sreće, od bankrota dijeli jedna plaća. Oni drugi nesretnici žive u nadi da će ih jednom jedna plaća dijeliti od propasti. Ostalo su robovlasnici koji se ne ukazuju i analitičari koji objašnjavaju. Žao mi je što mi ovi drugi nisu rekli zašto je Kosovo postalo Amerika?
.................................................

Kome treba raskomadana BiH? Makedonija u agoniji? Hrvatska u NATO-u, Srbija u plamenu? Danas na području bivše Jugoslavije živi dvadesetak milijuna porobljenih nesretnika, nekoliko tisuća bogataša koji su sve svoje stekli derući njihovu kožu i stotine ratnih zločinaca koji, ili drže govore na mitinzima, ili sjede u Saboru, ili se, poput Karadžića i Mladića, “kriju“ iako ih nitko ne traži. Love se samo razulareni “huligani“. Kako stvari stoje, klinci na ovim prostorima neće dugo “divljati“. Amerika će svima nama vrlo brzo pokazati tko nam je pravi neprijatelj. Pa će mladi Hrvati, Srbi, Albanci, Slovenci, Makedonci opet postati braća koja će ognjem i mačem širiti američku demokraciju u nekom od mnogobrojnih Iraka. Ne, Putin neće poludjeti, dogovorit će se. Ništa od velikog plamena. Nažalost. Pogledajmo svoj život. Dovijeka ćemo otplaćivati bijednu gajbu u koju ulazimo noći o ponoći prebijeni od “poštenog“ rada, naši potomci neće moći platiti školovanje, ni zubara, ni ocu kupiti lijek, majci cvijeće za rođendan, bebi cipelice broj veće. Kako živimo, možda bi svima nama huliganima veliki plamen bio spas. ***** život kada svijetom možeš hodati u Nike tenisicama samo ako razvališ izlog.

http://dijaspora.wordpress.com/2008/03/02/vedrana-rudan-moje-ime-je-huligan/
 
..Vedrana Rudan moja sugradjanka i bivsa susjeda...komad pijandure koja se fura na profil inteligencije,mada se radi o lukavoj sirovini koja bi htjela naplatit saku svakodnevnice(sve to znamo i mi sami) za malo bubrega...alkoholicarka koja redovno obilazi sankove u Rijeci(jaca je na sanku od vecine muskaraca),glupaca koja je imala agenciju za nekretnine na kojoj je propala,kolumnistica koja je sa ovakvim pricama(koje upravo slusate i gledate) na tv-u popusila u Rijeci i Zagrebu pa sada vama drzi govor..dobit ce mozda od RTV-a 200-300 Eura kojih ce popit usput na putu do Rijeke..HIK,HIK,SUPERHIK..
 

Back
Top