Ateisticki citati

Kakva je razlika između može i hoće?
Obicno oboleli od epilepsije mogu da dobiju epilepticne napade. Napad moze da provocira razlicita vrsta nadrazaja. Najcesce je to vizuelni nadrazaj slican njegovom avataru. Cesto takvo blestanje prave u Manga crtanim filmovima.
Neki djetici pocnu da padaju kao muve.

Ne mora da znaci da ce ovo da prouzrokuje napad kod ikoga. Zavisi koliki broj ljudi ce da "zakaci" njegova avatar, da li njgovo bljestanje moze ista da napravi kod njih. Do sad se niko nije zalio.
 
Poslednja izmena:
Obicno oboleli od epilepsije mogu da dobiju epilepticne napade. Napad moze da provocira razlicita vrsta nadrazaja. Najcesce je to vizuelni nadrazaj slican njegovom avataru. Cesto takvo blestanje prave u Manga crtanim filmovima.
Neki djetici pocnu da padaju kao muve.

Ne mora da znaci da ce ovo da prouzrokuje napad kod ikoga. Zavisi koliki broj ljudi ce da "zakaci" njegova avatar, da li njgovo bljestanje moze ista da napravi kod njih. Do sad se niko nije zalio.

Možeš li sada, posle iscrpnog uvidnog izlaganja, reći i nešto o pitanju, kakva je razlika između može i hoće?
 
"What was it that Adam ate that he wasn't supposed to eat? It wasn't just an apple. It was the fruit of the Tree of Knowledge of Good and Evil. The subtle message? 'Get smart and I'll **** you over' sayeth the Lord. God is the smartest, and he doesn't want any competition. Is this not an absolutely anti-intellectual religion?" -Frank Zappa
 
"The God of the Old Testament is arguably the most unpleasant character in all fiction: jealous and proud of it; a petty, unjust, unforgiving control-freak; a vindictive, bloodthirsty ethnic cleanser; a misogynistic, homophobic, racist, infanticidal, genocidal, filicidal, pestilential, megalomaniacal, sadomasochistic, capriciously malevolent bully."
— Richard Dawkins (The God Delusion)
 
"A man's ethical behavior should be based effectually on sympathy, education, and social ties; no religious basis is necessary. Man would indeed be in a poor way if he had to be restrained by fear of punishment and hope of reward after death."-Albert Einstein
 
Ево како су завршавали своје бескорисне животе велики атеистички мислиоци, филозофи и владари.

Копирано Извор: Сионска труба

Poslednje reči...
J.I.
Ništa ne pobunjuje toliko pažnje koliko svedočanstvo umirućeg čoveka. Smrtni čas otkriva čovekovo pravo lice i stanje njegovog srca. Mnogi su u svojim zadnjim minutima svoga života priznali sebi i drugima, da su živeli isprazan život - bez Boga, te, da umiru u strahu i bez nade...

VOLTAIRE, čuveni filozof imao je jeziv svršetak života. Medicinska sestra koja ga je negovala, je rekla: "Ni za svo zlato sveta ne bi htela prisustvovati još jednoj ovakvoj smrti. On je celu noć vrištao i tražio oproštenje svojih greha".

DAVID HUME, ateista je umirući vikao: "Nalazim se u plamenu i mukama, oko mene očaj i užas!"

NAPOLEON - V. Njegov lekar je zapisao sledeće: "Car umire sam i napušta zemaljsko carstvo a ne poznaje Boga i Hrista. Rekao je da vidi gde ide, u užasnu vatru pakla".

CESARE BOREIA, državnik, rekao je: "Brinuo sam se za svet a za svoj život nisam se brinuo. Nisam se upoznao sa Stvoriteljem, sada moram umreti bez Boga, izgubljen sam..."

KARLO IX, je rekao: "Izgubljen sam bez Hrista, potpuno sam svestan toga. Moja duša sada vapi za Bogom i Isusom Hristom."

HOBBES, engleski filozof, umirući je govorio: "Bez Boga se nalazim u tami, očaju i paklu. Svakom savetujem da razmišlja gde će večnost provesti, neka upozna svoga Stvoritelja još dok živi".

SIR THOMAS SCOTT, predsednik Doma Lordova Velike Britanije. "Do ovog časa mislio sam da ne postoji ni Bog ni pakao. Sada kada mi se bliži čas smrti i vidim oboje. Kad bi dobio još samo jednu godinu života, onda bi je proživeo svedočeći ljudima šta sam video i čitao bih stalno Sveto pismo".

NIEZSCHE. Pred smrt je poludeo i tako umro.

LENJIN, je pred smrt izgubio razum. On se obraćao praznim stolicama u sobi i tražio oproštenje greha.

JAGODA, šef tajne policije, je rekao: "Zaista, postoji Bog i On me kažnjava radi mojih greha i neverstva".

JAROSLAWSKI, predsednik Internacionalnog ateizma, je izjavio: "Molim vas spalite sve moje knjige. To su laži i obmane. Sada vidim mog Stvoritelja, Sveto pismo je istinito..."

Е сада мало :rtfm:
 
Ево како су завршавали своје бескорисне животе велики атеистички мислиоци, филозофи и владари.

Е сада мало :rtfm:
Pošto znam da se lokalni ateisti (sa verovatnim izuzetkom Zazijavala) ovoga ne bi dosetili, dozvoli da ti repliciram:

Ili! Ili! Lama savahtani?!
Bože! Bože! Zašto si me ostavio?!

Isus Hristos, poslednje reči na krstu
:bye:
 
Pošto znam da se lokalni ateisti (sa verovatnim izuzetkom Zazijavala) ovoga ne bi dosetili, dozvoli da ti repliciram:

Ili! Ili! Lama savahtani?!
Bože! Bože! Zašto si me ostavio?!

Isus Hristos, poslednje reči na krstu
:bye:

To je prirodno i normalno, da se čovek pred smrt oslobodi svih umišljenih stvari i eventualno duševnih bolesti. Isus je na samrti shvatio da nije "božji sin". A čovek na samrti ne laže.
 
Само што су ови атеисти умрли луди и говорили су против Исуса, има у Библији стих "да Бог мудрост овога свијета претвара у ЛУДОСТ". Опет Библија тачна. Ето и Ниче и Волтер и Лењин и остали су хтјели да оборе Библију, а онда им се оборио разум. :bye:
 
Ja nisam ateista, ali se protivim ponižavanju boga u Bibliji...


Brojevi 22:21-35

22:21 Ustane Bileam ujutro, osamari svoju magaricu i ode s
moapskim knezovima.
22:22 No Božja srdžba usplamtje što je on pošao. Zato anđeo Jahvin
stade na put da ga spriječi. On je jahao na svojoj magarici, a pratila ga
njegova dva momka.
22:23 Kad magarica opazi anđela Jahvina kako stoji na putu s
isukanim mačem u ruci, skrene sa staze i pođe preko polja. Bileam
poče tući magaricu da je vrati na put.
22:24 Anđeo Jahvin tada stade na uskom prolazu, među
vinogradima, a bijaše ograda i s ove i s one strane.
22:25 Magarica, spazivši Jahvina anđela, stisne se uza zid i o zid
pritisne Bileamovu nogu. On je opet poče tući.
22:26 Anđeo Jahvin pođe naprijed te stade na usko mjesto gdje nije
bilo prostora da se provuče ni desno ni lijevo.
22:27 Kad je magarica ugledala Jahvina anđela, legne pod
Bileamom. Bileam pobjesni i poče tući magaricu štapom.
22:28 Tada Jahve otvori usta magarici te ona progovori Bileamu:
Što sam ti učinila da si me tukao tri puta?
22:29 Bileam odgovori magarici: Što sa mnom zbijaš šalu! Da mi je
mač u ruci, sad bih te ubio!
22:30 A magarica uzvrati Bileamu: Zar ja nisam tvoja magarica na
kojoj si jahao svega svoga vijeka do danas? Jesam li ti običavala ovako?
- Nisi! - odgovori on.
22:31 Tada Jahve otvori oči Bileamu i on opazi anđela Jahvina kako
stoji na putu s golim mačem u ruci. Pognu on glavu i pade ničice.
22:32 Onda će mu anđeo Jahvin: Zašto si tukao svoju magaricu
već tri puta? Ta ja sam istupio da te spriječim, jer te put meni naočigled
vodi u propast.
22:33 Magarica me opazila i preda mnom se uklonila sva tri puta.
Da mi se nije uklanjala, već bih te ubio, a nju ostavio na životu.
22:34 Onda će Bileam anđelu Jahvinu: Sagriješio sam! Nisam znao
da ti preda mnom stojiš na putu. Ali sad, ako je zlo u tvojim očima, ja ću
se vratiti.
22:35 Ali anđeo Jahvin odvrati Bileamu: Idi s tim ljudima, ali samo
ono govori što ti ja kažem. Tako Bileam ode s Balakovim knezovima.



Sve počinje “božjom srdžbom”. I bog progovara iz magarice. Strašno. Eto dokaza da su i onda radile halucinogene droge baš kao i danas. I nije problem što su ti ljudi tada bili na drogama, već što im današnji ljudi koji nisu na drogama neizmerno veruju. Dno dna.

Kakav je to bog koji se spušta tako nisko da govori kroz magarce? Možda i danas neko kad se naduva i isprebija psa doživi to da mu se obrati pas i da taj neko umisli da mu se kroz psa obraća bog. Znam jednog tipa koji razgovara sa životinjama; znam i da nije baš normalan. Od čega se pravi religija. Dno dna.
 
Ako ste toliko okupirani tim pitanjem, da li Bog postoji ili ne, postavite sebi sledece pitanje. Da li cu ja biti bolji covek ako verujem u Boga (za koga kazete da nije dokazano njegovo postojanje) ili opterecujuci se time da li on postoji ili ne (a nije dokazano ni da ne postoji). Dovoljno je samo shvaiti da apsolutno nema nista lose u tome sto verujete u Boga, cak na protiv. Pored postovanja prirodnih zakona, takodje je jako vazno postovati tzv duhovni zakon a to je MORAL! Ljudi polako ali sigurno gube pojam o tome sta je moralno ili ne, a to vodi u sigurnu propast. Pogledajte televiziju, novine, filmove... probudite se ili vas nece biti!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja nisam ateista, ali se protivim ponižavanju boga u Bibliji...


Brojevi 22:21-35

22:21 Ustane Bileam ujutro, osamari svoju magaricu i ode s
moapskim knezovima.
22:22 No Božja srdžba usplamtje što je on pošao. Zato anđeo Jahvin
stade na put da ga spriječi. On je jahao na svojoj magarici, a pratila ga
njegova dva momka.
22:23 Kad magarica opazi anđela Jahvina kako stoji na putu s
isukanim mačem u ruci, skrene sa staze i pođe preko polja. Bileam
poče tući magaricu da je vrati na put.
22:24 Anđeo Jahvin tada stade na uskom prolazu, među
vinogradima, a bijaše ograda i s ove i s one strane.
22:25 Magarica, spazivši Jahvina anđela, stisne se uza zid i o zid
pritisne Bileamovu nogu. On je opet poče tući.
22:26 Anđeo Jahvin pođe naprijed te stade na usko mjesto gdje nije
bilo prostora da se provuče ni desno ni lijevo.
22:27 Kad je magarica ugledala Jahvina anđela, legne pod
Bileamom. Bileam pobjesni i poče tući magaricu štapom.
22:28 Tada Jahve otvori usta magarici te ona progovori Bileamu:
Što sam ti učinila da si me tukao tri puta?
22:29 Bileam odgovori magarici: Što sa mnom zbijaš šalu! Da mi je
mač u ruci, sad bih te ubio!
22:30 A magarica uzvrati Bileamu: Zar ja nisam tvoja magarica na
kojoj si jahao svega svoga vijeka do danas? Jesam li ti običavala ovako?
- Nisi! - odgovori on.
22:31 Tada Jahve otvori oči Bileamu i on opazi anđela Jahvina kako
stoji na putu s golim mačem u ruci. Pognu on glavu i pade ničice.
22:32 Onda će mu anđeo Jahvin: Zašto si tukao svoju magaricu
već tri puta? Ta ja sam istupio da te spriječim, jer te put meni naočigled
vodi u propast.
22:33 Magarica me opazila i preda mnom se uklonila sva tri puta.
Da mi se nije uklanjala, već bih te ubio, a nju ostavio na životu.
22:34 Onda će Bileam anđelu Jahvinu: Sagriješio sam! Nisam znao
da ti preda mnom stojiš na putu. Ali sad, ako je zlo u tvojim očima, ja ću
se vratiti.
22:35 Ali anđeo Jahvin odvrati Bileamu: Idi s tim ljudima, ali samo
ono govori što ti ja kažem. Tako Bileam ode s Balakovim knezovima.



Sve počinje “božjom srdžbom”. I bog progovara iz magarice. Strašno. Eto dokaza da su i onda radile halucinogene droge baš kao i danas. I nije problem što su ti ljudi tada bili na drogama, već što im današnji ljudi koji nisu na drogama neizmerno veruju. Dno dna.

Kakav je to bog koji se spušta tako nisko da govori kroz magarce? Možda i danas neko kad se naduva i isprebija psa doživi to da mu se obrati pas i da taj neko umisli da mu se kroz psa obraća bog. Znam jednog tipa koji razgovara sa životinjama; znam i da nije baš normalan. Od čega se pravi religija. Dno dna.

Ti mislis da bi danas znao sta je dno dna da tvoji preci nisu verovali u Boga?? A pitanje je da li ce tvoja deca, ako uopste budes zeleo da ih imas, znati sta je dno dna a sta ne!!! To sto ti mislis da je ponizavanje Boga ako Bog govori iz magarca, govori o tebi.
 
Ja nisam ateista, ali se protivim ponižavanju boga u Bibliji...





Sve počinje “božjom srdžbom”. I bog progovara iz magarice. Strašno. Eto dokaza da su i onda radile halucinogene droge baš kao i danas. I nije problem što su ti ljudi tada bili na drogama, već što im današnji ljudi koji nisu na drogama neizmerno veruju. Dno dna.

Kakav je to bog koji se spušta tako nisko da govori kroz magarce? Možda i danas neko kad se naduva i isprebija psa doživi to da mu se obrati pas i da taj neko umisli da mu se kroz psa obraća bog. Znam jednog tipa koji razgovara sa životinjama; znam i da nije baš normalan. Od čega se pravi religija. Dno dna.

:eek:
види све Бог
и покајаћеш се што овако мислиш
 

Back
Top