SEME VIKLOVANJA ROTORA I EL.MOTORA

  • Začetnik teme rumarotor
  • Datum pokretanja
Šeme za viklovanje svih vrsta trofaznih ( snaga do 300 kW, napona do 660 V) kaveznih motora kao i provjera podataka za neispravne namote ( broj zavoja, presjek žice, korak i svi ostali podaci), mogu se nabaviti. Detaljnije informacije na:
ili na e- mail: opetja@ymail.com

Mene interesuje PAM namotaj za jednonamotajni, dvobrzinski motor 6polova/4pola 550/1700kW. Da li imate nešto, makar slično ovome?
 
Da ne bih postavljao novu temu, a tiče se elektromotora, i verovatno se dobro razumete u to.
Interesuje me sledeće: imam trofazni elektromotor snage 0.5kW, koji ima pužni reduktor br. obrtaja. U pužnom reduktoru nalazi se ulje kao mazivo sredstvo (ne znam koje je). Motor se postavlja u uspravnom položaju tako da je reduktor iznad motora. Ono što me plaši jeste, mogućnost isticanja ulja iz reduktora i ulazak istog u motor. Da li to izlivanje ulja može biti opasno, oštetiti značajno motor ili bilo šta u njemu ili je potpuno bezopasno?

Hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena:
Da ne bih postavljao novu temu, a tiče se elektromotora, i verovatno se dobro razumete u to.
Interesuje me sledeće: imam trofazni elektromotor snage 0.5kW, koji ima pužni reduktor br. obrtaja. U pužnom reduktoru nalazi se ulje kao mazivo sredstvo (ne znam koje je). Motor se postavlja u uspravnom položaju tako da je reduktor iznad motora. Ono što me plaši jeste, mogućnost isticanja ulja iz reduktora i ulazak istog u motor. Da li to izlivanje ulja može biti opasno, oštetiti značajno motor ili bilo šta u njemu ili je potpuno bezopasno?

Hvala na odgovoru

Proveti kako je izvršeno zatvaranje pogonske strane motora i da li je potrebno menjati nešto. Isto tako proveri i da li je sve ispravno zatvoreno na reduktoskoj strani. U slučaju prodora ulja u motor, postoji pojačana degradacija izolacionog sistema.
 

Back
Top