Akupunktura
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Akupunktura

Početnik
    Učlanjen
    05.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Akupunktura

Akupunktura ... zanima me da li ste bili u prilici da i sami budete 'pacijent' nekog akupunkturologa i zasto ili vam je neko preneo neko svoje iskustvo ili ... ? Jednom recju, kakva su vasa iskustva po pitanju akupunkture, koliko ste (ne)zadovoljni i gde sve u Beogradu rade dobri, ali zaista dobri akupunkturolozi i koliko naplacuju svoje usluge?

Hvala vam puno!!! :wink:

Primećen član
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Akupunktura

Citat Original postavio squirrel
    Akupunktura ... zanima me da li ste bili u prilici da i sami budete 'pacijent' nekog akupunkturologa i zasto ili vam je neko preneo neko svoje iskustvo ili ... ? Jednom recju, kakva su vasa iskustva po pitanju akupunkture, koliko ste (ne)zadovoljni i gde sve u Beogradu rade dobri, ali zaista dobri akupunkturolozi i koliko naplacuju svoje usluge?

Meni su svi koji su bili pricali da je to cista prevara. Doduse, mozda i otklanja posledice ali zasigurno ne eliminise uzroke.

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Akupunktura

Citat Original postavio squirrel

Ja sam cula samo za Vitalis, ali ne poznajem nikoga ko je to koristio.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.10.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Hm... Pa mozda bi bilo dobro da se napise par reci o akupunkturi... To je kineska tradicionalna metoda lecenja. Naziv akupunktura potice od latinskih reci acus - igla i punctura - ubod. Priroda i covek su neprekidno podvrgnuti menama i preobrazajima. Ove dve sile su u stalnom medjuodnosu, u neprekidnom kretanju i stalnoj dinamickoj ravnotezi. O toj ravnotezi ovisi i zdravlje osobe.
    Akupunktura nije lek u obicnom smislu. Ona ne deluje specificno na odredjenu klicu, niti na patoloski proces sam za sebe, vec jaca odbrambene snage organizma i tako pomaze da organizam sam prebrodi odredjenu reakciju. Akupunkturom se utice na poremecene funkcije autonomnog nervnog sistema, pod cijom kontrolom se nalazi rad svih vitalnih organa, a time i na bolesne procese u organizmu. Kada povrati energetsku ravnotezu na tom nivou, organizam ce u vecini slucajeva vlastitim odbrambenim mehanizmima izlecenje dovesti do kraja.
    Obzirom da mehanizam delovanja akupunkture ostvaruje svoj uticaj preko glavnih regulatora organizma, lako je zakljuciti da su pravo podrucje akupunkture funkcionalni poremecaji koji jos nisu doveli do ozbiljnih organskih promena.
    Svaki zivi organizam proizvodi bioenergiju koju Kinezi nazivaju CI, a svaki organ ljudskog tela poseduje svoju energiju, koja se krece po strogo odredjenim putanjama, koje se nazivaju kanali ili meridijani. Ima dvanaest parnih, glavnih, simetricno postavljenih sa obe strane i dva neparna meridijana u sredini. Osim tih uzduzno povezanih putanja postoji jos sest koje medjusobno povezuju glavne. Sest meridijana su Jang a sest su Jin. Uzduz tih putanja su poredjane akupunkturne tacke. Na poremecaj energija se deluje u tackama na povrsini koze.
    Delovanje igle se ocituje u odvodjenju suviska energije, a ne u njenom proizvodjenju. Akupunktura ne proizvodi nikakvu energiju, vec ponovo uspostavlja poremeceni tok. Nadrazivanjem zavrsetaka nervnog sistema postize se, naravno suprotan efekat odvodjenju energije, dakle, ovde se pojacava energija u odredjenom kanalu ili organu. Ukoliko je igla pravilno postavljena ona kod pacijenta izaziva reakciju u vidu zmaraca, trnjenja, tezine tog podrucja, ili, strujanja elekticne energije. Samo podrucje najcesce dobija crvenkasti prsten ili zonu dekolorizacije. Osecaj je subjektivan i zavisi od senzibilnosti osobe, ali uopsteno terapijski ucinak je bolji sto se brze javi reakcija.
    Pored primene igala, akupunktura koristi termo elemente u vidu direktnog ili indirektnog zagrijavanja akupunkturnih tacaka, putem mirisljavih trave, ciji se snopici upale i gore na kozi na temperaturi oko 60 C. Mogu se koristiti i zagrijane igle. Takodje cesto su u primeni i mikro masaze(akupresura) akupunkturnih tacaka specijalnim instrumentima, kao i postavljane ventuza preko odogovarajucih akupunkturnih tacaka.
    Efekat akupunkture predstavlja funkciju centralnog nervnog sistema. Ustanovljeno je kada se akupunkturne tacke anesteziraju, da se vise ne dobija akupunkturni efekat.

Početnik
    Učlanjen
    22.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano i mene zanima...

mene takodje zanima da li je neko imao iskustva sa akunpukturom i kolika je cena usluga. i takodje me zanima kod kojih simptoma, poremecaja i bolesti je ona najefikasnija?

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Slične teme

1. Akupunktura
    Autor sjelena u forumu Žene
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.05.2008., 10:40