DRUSTVO MRTVIH PESNIKA

divlja-u-srcu

Poznat
Banovan
Poruka
8.396
Ako se pitate, sta je sad ovo, setite se ovog divnog filma! Mene je inspirisao i pomogao mi da donesem odluku - cemu da se posvetim u zivotu!
Na tom putu, jedino nisam uspela da pronadjem ljude sa kojima bih zajedno delila svoju strast u stvarnom zivotu. Ali sam pronasla VAS, ovde! :)
Ovo je moja mala mastarija. Da budem deo jednog "tajnog" drustva koje se posvecuje isisavanju srzi iz zivota. Gde cemo citati zive i mrtve pesnike i pustati da nam poezija klizi niz jezik. I ne samo TO! Mnogo vise od toga! Bar ja tako zelim.Zelim da ovde svi koji zele slicno sto i ja , igri zivota dodaju svoj stih, ali ne samo stih, vec i svoju misao, svoj san , svoja htenja, svoje buntovnistvo, svoje strepnje, svoje zablude i strahove! Ma sve sto cini zivot. Hocu da ovde vristite kad vam je tesko, da volite kad volite, da mrzite kad mrzite. Hocu da pricamo o lepoti i ruznoci. Ma hocu sve! :P
I ako mi se pridruzi jos samo jedna osoba, ja sam ostvarila svoj mali, skriveni san! :wink:

" Skupite se, imam tajnu za vas! Poeziju ne pisemo i ne citamo sto je lepa, nego zato sto smo pripadnici ljudske vrste! A ljudska vrsta je ispunjena strascu! Pravo, medicina, ekonomija nam pomazu da se odrzimo u zivotu. Ali POEZIJA,LEPOTA,LJUBAV,ROMANTIKA ...ZBOG NJIH SE ODRZAVAMO U ZIVOTU!!!" :)
 
Jel?! Znaci nema!!!
Onda cu prvo da ispoljim jednu zelju,da se derem:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
25.gif

pa cu da se smirim ovako...
16.gif

i budem fino dete :P
 
Tuga, bol, zivot... Kao da su sve tri reci sinonimi polako mi klize niz jezik... Za mene sada imaju isto znacenje...

Volim... Ali nesrecno... Zato i smem to i da kazem...

Divlja, pozeli mi dobrodoslicu. :(
 
"Borite se da pronadjete svoj sopstveni glas!
Sto duze cekate, manje su sanse da ga pronadjete!
Vecina ljudi vodi tmuran zivot u depresiji!
Ne predajte se takvom zivotu!
Borite se!
Pogledajte svet oko sebe!
Borite se i nadjite NOVO TLO ZA SEBE!"


Rece profesor Kiting svojim ucenicima, popevsi se na sto! Tako cu i ja da se pentram po stolovima kad budem profesor knjizevnosti! :lol:
 
Ovo mi deluje,kao da pripada ovoj temi...

Za ratnika ne postoji nemoguca ljubav.
On ne dopusta da ga obeshrabre cutanje,
ravnodusnost ili odbijanje.
Zna da se iza ledene maske koji ljudi nose
krije vatreno srce. I zato ratnik stavlja
na kocku vise nego drugi. On neumorno trazi
neciju ljubav cak i ako zna da ce vrlo cesto
cuti rec "NE", da ce se vracati kuci porazen,
sa osecajem odbacenosti u telu i dusi.
Ratnik se ne da zastrasiti vec trazi ono sto mu treba.
Bez ljubavi on je nista...

Paulo Coelho
 
Pesnici pisu poeme kada se nadju inspirisani necim i tada oni tu inspiraciju zapisuju u vidu poeme. Mi, citajuci te poeme, mozemo pozajmiti taj osecaj koji je pesnik imao dok je pisao i osetiti upravo ono sto je i on osecao. Stoga, ne trudite se da shvatite smisao reci koje je pesnik koristio, jer to i nije tako bitno, vec se prepustite osecaju koji vam poema bude davala dok je budete citali i tako se otisnite na jedno divno emotivno putovanje. Ili jos bolje, slusajte dok vam ih neko drugi cita, jer se tako bolje dozivljava. :wink:
 
Buntovnik_Bez_Razloga:
Pesnici pisu poeme kada se nadju inspirisani necim i tada oni tu inspiraciju zapisuju u vidu poeme. Mi, citajuci te poeme, mozemo pozajmiti taj osecaj koji je pesnik imao dok je pisao i osetiti upravo ono sto je i on osecao. Stoga, ne trudite se da shvatite smisao reci koje je pesnik koristio, jer to i nije tako bitno, vec se prepustite osecaju koji vam poema bude davala dok je budete citali i tako se otisnite na jedno divno emotivno putovanje. Ili jos bolje, slusajte dok vam ih neko drugi cita, jer se tako bolje dozivljava. :wink:

Bravo! ;) Bas tako i ja razmisljam. E, zasluzio si onaj zlatan sat. ;) Gde je ona devojcica sa nagradama. hehe :lol:
 
rech-------oh samo sam to chekao :lol: :lol: :lol:

chek da stavim naochare :lol: ...khhmmm...khhmmm :lol:

"U pochetku beshe rech,i ta rech beshe u boga,i bog beshe rech.Ova beshe u pochetku u boga.Sve je kroz nju postalo,i nishta shto je postalo,nije postalo bez nje.U njoj beshe zivot,i zivot beshe svetlost za ljude.I svetlost svetli u tami,i tama je ne prihvati"
(ev.jov.1-5)

znachi bog je stvarao rechju.ima jedna interesantna stvar.rech je bila kod boga,a on beshe rech.dvoje a isto.u rechi je zivot.tu se misli na vechni zivot.i to je svetlost za ljude i tama je ne obuze.

e sad obichno.znachi bog je poslao isusa koji je rech,da bude zivot za ljude i tama ga ne obuze.vaskrsao je.

mislim kad vecj baratate sa rechju da znate odakle vam :lol: :lol:
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH....!!!!!
 

Back
Top