DSS ili DS ili

Nexus 6:
u principu samo DS, mada sam razocaran sto su izbacili Cedu...
ali njegovo izbacivanje verovatno je bilo neophodno radi koalicije sa DSS-om...
politika je gadna stvar...
da,to je tacno, mozda bi bilo interesantno reci koje su to pretpsotavke zbog kojih se ljudi opredeljuju za DS ili DSS
 
iguman:
DS I DSS SU DVE STRANE ISTE MEDALJE.D
DS SMO VIDELI STA UMEJU, A DSS UPRAVO GLEDAMO KOLIKO NE UMEJU.
POTREBNO JE NESTO NOVO NPR NPR. KOALICIJA POKRET SNAGA SRBIJE I NOVA SRBIJA.

eee, OvO je salata...samo je ruuuzna, je*iga...

da nije tuzno, bilo bi smesno...
ne zna se ko je veci seljober od njih dvojce...
 
iguman:
DS I DSS SU DVE STRANE ISTE MEDALJE.D
DS SMO VIDELI STA UMEJU, A DSS UPRAVO GLEDAMO KOLIKO NE UMEJU.
POTREBNO JE NESTO NOVO NPR NPR. KOALICIJA POKRET SNAGA SRBIJE I NOVA SRBIJA.
isto imaju srbiju u nazivu pa mislis da je to neka slicnost i sigurnost za buducnost :lol:
 
Pa naravno DSS... Oni zaista jesu posteniji... Pa njima i kriminalci poput Legije veruju, a mi smo se nasli da sumnjamo u njih... Oni posteno izbacuju Darvina i kompjutere iz skola, posteno skrivaju ratne zlocince i hrane njihove porodice, posteno obijaju trafike u adolescentskom buntu (doduse u zakasnelom pubertetu), posteno sude za verbalne delikte i spaljuju knjige, posteno su neobavesteni, posteno pisu ustav vec 4 godina (to im je, posteno, rezerva kad sve afere ispucaju odmah se pozovu na pisanje novog ustava), posteno prepustise Novi Sad jos postenijim radikalima, posteno se ne mesaju u svoj posao, posteno drze molebane dok na Kosovu gore kuce...

Posteno... JASNO?
 
Incognito:
... Oni zaista jesu posteniji... Pa njima i kriminalci poput Legije veruju, a mi smo se nasli da sumnjamo u njih... Oni posteno izbacuju Darvina i kompjutere iz skola, posteno skrivaju ratne zlocince i hrane njihove porodice, posteno obijaju trafike u adolescentskom buntu (doduse u zakasnelom pubertetu), posteno sude za verbalne delikte i spaljuju knjige, posteno su neobavesteni, posteno pisu ustav vec 4 godina ...
JASNO?

Nema to veze, Incognito, sa poštenjem. To je zato što oni grade institucije ! I to je zato što su oni skoro potpuno suzbili korupciju, što već svaki građanin oseća u svakodnevnom životu.
 
Incognito:
Pa naravno DSS... Oni zaista jesu posteniji... Pa njima i kriminalci poput Legije veruju, a mi smo se nasli da sumnjamo u njih... Oni posteno izbacuju Darvina i kompjutere iz skola, posteno skrivaju ratne zlocince i hrane njihove porodice, posteno obijaju trafike u adolescentskom buntu (doduse u zakasnelom pubertetu), posteno sude za verbalne delikte i spaljuju knjige, posteno su neobavesteni, posteno pisu ustav vec 4 godina (to im je, posteno, rezerva kad sve afere ispucaju odmah se pozovu na pisanje novog ustava), posteno prepustise Novi Sad jos postenijim radikalima, posteno se ne mesaju u svoj posao, posteno drze molebane dok na Kosovu gore kuce...

Posteno... JASNO?

Претерујеш...
Па Ђинђић је први шуровао са легијом...а кад је хтео да се огради сви знамо ста се десило!
Што се тиче оне мајмунске теорије...ја бих је први избацио...да не улазим зашто...већ сам то својевремено писао!
За спаљивање књига и оно за компјутере стварно нисам чуо (нисам обавештен :lol: :wink: ), стварно ми то не личи на њих.
Јочић...велика грешка. Није ми јасно како неко са таквом прошлошћу може да буде на таквој позицији...ма како можда добро обављао свој посао.
Што се тиче Косова...за то су криви СПС, СРС, па и ДС индиректно, тако што није урадио ништа за 4 године, а време пролази... (на жалост ни ДСС ништа не чини)
Без обзира на "млохавост", ипак је ДСС једина која је остала доследна својим принципима и једино они озбиљно граде правну државу и институције...а за то треба време.
А тај стереотип (и само стереотип и само у економском смислу) пасивности су хтели да сруше кандидовањем Дракулића...а овако смо у Бгд добили ову лопину.
 
Ljuba82:
Што се тиче оне мајмунске теорије...ја бих је први избацио...да не улазим зашто...већ сам то својевремено писао!
Uopšte nije pitanje da li bismo ti i ja to izbacili. Poenta je da je jedan ministar (čitaj: kokoška) iz partije koja navodno gradi institucije, nekoliko puta prekrajala školski program uredbama iz svog kabineta. Veća je bruka kako je menjala nego šta je menjala.

Mislim, hvala, mojne više da mi gradiš institucije, plz.

Ljuba82:
За спаљивање књига и оно за компјутере стварно нисам чуо (нисам обавештен :lol: :wink: ), стварно ми то не личи на њих.
Znam da je izraz u šali napisan , ali je tipičan, tj. klasika. :D
Radikal bi na sva usta objašnjavao da je tako jedino ispravno.
DS-ovac bi tvrdio da se to nije ni desilo (dok ga ne pritegnu dokazima)
DSS-ovac kaže da nije obavešten, tj. imao bi on mudar komentar i stav, samo da je malo ranije čuo za to.

Ljuba82:
Јочић ... ма како можда добро обављао свој посао.
Brate ! Jočić i dobro obavljanje posla !?

Ljuba82:
Што се тиче Косова...за то су криви СПС, СРС, па и ДС индиректно, тако што није урадио ништа за 4 године, а време пролази... (на жалост ни ДСС ништа не чини)
Ma jok, Ljubo, za Kosovo je kriv ceo srpski narod. Još od velike seobe Srba do današnjih dana. Ne traje to 4 godine, već bar 4 veka. Ovo danas je direktna posledica smenjivanja Rankovića 60-tih. I naravno, svih ostalih pogrešnih poteza.

Ljuba82:
Без обзира на "млохавост", ипак је ДСС једина која је остала доследна својим принципима и једино они озбиљно граде правну државу и институције...а за то треба време.
Opet pogrešno. DSS ne radi ništa ! Jedino pričaju da ozbiljno grade pravnu državu. Pa dobro, kaži šta su uradili za ovo vreme od kad su na vlasti ?

Ljuba82:
А тај стереотип (и само стереотип и само у економском смислу) пасивности су хтели да сруше кандидовањем Дракулића...
Brate, ima li većeg hohštaplera ? Bivši direktor Genexa se vratio u Srbiju, i prosipa pamet kako je bog zna koliko sposoban ! I kako ima puno para ! Odakle mu pare ? Uštedeo od plate dok je bio direktor ?

Ljuba82:
... а овако смо у Бгд добили ову лопину.
Hvala Bogu da je DS na vlasti u mom gradu. Hvala Bogu da građani prestonice već godinama potvrđuju političku zrelost.
 
Milojko, iskreno htedoh da ti napisem oprecan post o institucijama, srecom shvatih ironiju u tvom glasu na vreme...

Ako je DOS bio los (a nije da nisu gresili) ovi su 100 puta gori...

Kazite sta je to DSS uradio sem gomile anti-civilizacijskih koraka koji su nas opet u ocima sveta vratili u 90-te?
 
DOS je bio los zato sto je u njemu bio DSS koja je od kombi stranke postala jedna od najbrojnijih (a, zna se ko ulazi u stranku kada ona dodje na vlast), i koja je kocila ili pokusavala da koci sve reforme koje su ostali u DOSu pokusavali da sprovedu...
 
Kostunica je veliki lisac.Uvek je znao da se izvuce kad oseti tvrdo.Prvi slucaj kod isporuke Milosevica.Perfektan potez,nisam znao i gotovo,drvlje i kamenje na DS,Djindjica ,a on i njegova DSS ostanu cisti.Pa skupstina...pa vlada,izasao je iz vlade kad je video da ce reforme da bole,da ce sve stranke koje cine vladu da roknu na izborima,da su nepopularne kod naroda,citaj glasaca.Ali mu nije smetalo da ostanu po upravnim odborima i dobijaju malo kolaca.
To isto radi i sada...uvalio je najgore resore u vladi drugima..oko Haga se fino izvlaci na racun Draskovica,njega i Dss niko i ne pominje,ali zato Vuku narod yebe sve po spisku...u vezi Kosova je loptu prebacio na Tadica,opet ostaje pravi srbenda i cist ko suza,a Tadic i DS izdajnik.Pa u vezi Novog Sada i Vojvodine.I tu ubira poene na racun drugih.
Pa se tako elegantno izvukao oko predsednickih izbora kad je procenio da nema nikakve sanse i gurnuo ong jadnog Marsicanina u vatru.
Ljudi se varaju sto misle da je to jedan postenjacina i cistunac.Opasan je to igrac.Djindjic je bio neverovatno intelegentan,dosta puta i kvaran igrac,ali ovaj je opasniji...teze se cita...videce Srbija ko je Kostunica samo da ne bude kasno.Ja sam citav zivot za demokratsku opciju,ali kad bih morao da biram izmedju Radikala i DSS uvek bih izabrao ove Tomine.
Samo da dodam da sam protiv iskljucenja Ceda Jovanovica iz DS,mada ga nikad nisam simpatisao,zato sto mi to nije nimalo demokratski.Za DS je bolje da se uvedu frakcije,to bi ojacalo stranku...zamislite da postoje 4,5 frakcija u Ds,npr. Tadiceva frakcija...pa ova liberalna Cedina..pa Micunova..pa ovog Svilanovica...bila bi to najjaca stranka u zemlji...tu bi svako mogao da se pronadje.
Tada im nikakve koalicije sa onim liscima ne bi bile potrebne.
 
Milojko Vasic:
Uopšte nije pitanje da li bismo ti i ja to izbacili. Poenta je da je jedan ministar (čitaj: kokoška) iz partije koja navodno gradi institucije, nekoliko puta prekrajala školski program uredbama iz svog kabineta. Veća je bruka kako je menjala nego šta je menjala. Mislim, hvala, mojne više da mi gradiš institucije, plz.

Па добро...постојале су неке недоследности и риба је показала одређене слабости које као министар није смела да покаже, али тврдим да је она смењена управо због тога шта је укинула!


Milojko Vasic:
Znam da je izraz u šali napisan , ali je tipičan, tj. klasika. :D
Radikal bi na sva usta objašnjavao da je tako jedino ispravno.
DS-ovac bi tvrdio da se to nije ni desilo (dok ga ne pritegnu dokazima)
DSS-ovac kaže da nije obavešten, tj. imao bi on mudar komentar i stav, samo da je malo ranije čuo za to.

Добро...ово је сад мало она курвинска страна политике! Нису смели да искажу став (ДСС) због рејтинга странке. Врућ кромпир...шта год да кажеш...падаш. А сви се ухватише за то (ето и мени остало у сећању највише), а нико да критикује оне лопине из ДС-а или оне горе поменуте лудаке...

Milojko Vasic:
Brate ! Jočić i dobro obavljanje posla !?

Ма то сам само хипотетички поменуо! Не знам како обавља посао...мада ми жандармерија иде на Q...у последње време (то је ваљда и један од његових ресора). Али у сваком случају не може да се пореди са Михајловићем! Па тај човек би требало да буде на издржавању 17 доживотних робија.

Milojko Vasic:
Ma jok, Ljubo, za Kosovo je kriv ceo srpski narod. Još od velike seobe Srba do današnjih dana. Ne traje to 4 godine, već bar 4 veka. Ovo danas je direktna posledica smenjivanja Rankovića 60-tih. I naravno, svih ostalih pogrešnih poteza.

Мала исправка...почело је да се кува захваљујући комунистима и политике насељавања шиптара још од WW2 (Тито највећи кривац). Али брате и поред тога ко је очекивао овакво срање рецимо '96-e, '97-ме? Значи...највећа кривица иде њима (СПС, СРС) + фактор на који нисмо могли да утичемо...невероватно јак шиптарски лоби!

Milojko Vasic:
Opet pogrešno. DSS ne radi ništa ! Jedino pričaju da ozbiljno grade pravnu državu. Pa dobro, kaži šta su uradili za ovo vreme od kad su na vlasti ?

Па донешен је читав пакет закона, по питању корупције је доста тога учињено (избиле би невероватне афере у супротном поготово што је влада мањинска. Па када је ДОС имао апсолутну власт...није пролазило недељу дана да не "пукне" нешто! Толико је тога било да су људи постали тотално равнодушни...Михајловић, Поповић, Колесар, Јањушевић, Живковић...), спрема се устав (додуше одужило се нешто).

Milojko Vasic:
Brate, ima li većeg hohštaplera ? Bivši direktor Genexa se vratio u Srbiju, i prosipa pamet kako je bog zna koliko sposoban ! I kako ima puno para ! Odakle mu pare ? Uštedeo od plate dok je bio direktor ?

Тип који је после напуштања Genexa основао своје фирме! Његов грех је био што што је практично преузео шљаке од Genexa и направио паре! Значи искористио је своје контакте и утицај (што је у моралном смислу кажњиво, али није постојала законска регулатива). У сваком случају не може да се пореди са малверзација Васиљевића и још неких или рецимо Карића (још увек недоказано)!

Milojko Vasic:
Hvala Bogu da je DS na vlasti u mom gradu. Hvala Bogu da građani prestonice već godinama potvrđuju političku zrelost.

Мање зло...али лопина је лопина!

Нешто о самој теми...пошто смо се мало пребацили!
Нешто ми се чини да је можда најбоље решење формирање концентрационе владе националног спаса где би ушли и радикали и остали (питање је само како постићи компромис) док се не реше горућа питања (првенствено Косово, Хаг и одређени економски проблеми), па после нека се кољу!
 
Incognito:
Milojko, iskreno htedoh da ti napisem oprecan post o institucijama, srecom shvatih ironiju u tvom glasu na vreme...

Ako je DOS bio los (a nije da nisu gresili) ovi su 100 puta gori...

Kazite sta je to DSS uradio sem gomile anti-civilizacijskih koraka koji su nas opet u ocima sveta vratili u 90-te?
dodji malo u moj grad da ti sapnem sta su sve Ds/ovci slatki uradili u lokalu za ove 4 godine, postavili su preko ucena, pretnji i darivanja svoje ljude za direktore i to nadjose sve same sposobne da ne znaju ni kako se zovu do podne oni a kamoli ljudi iz kolektiva, samo u mojoj skoli su se nadrpali tako i toliko da mi se bljuje a ispljuvase posten narod,njih nije interesovalo i ne interesuje ih nista osim da se dobro omaste i napune dzepove,sto se reforme skolstva koju su oni zapoceli tice,nisu nasli za shodno da se pojave na npr.januarskim danima ucitelja da im ljudi iz prakse kazu sta sve nije dobro, bilo je bitno da se krene sa tim i da se dobra kinta uzme na raznorazne seminare,sto se predmeta tice uveli su neka cuda od predmeta pocev od drame i pokreta do umetnosti i slicnih gluposti.opet im je bio cilj da uruse ceo sistem obrazovanja jer je mnoge stvari (npr,evaluacija u 3. razredu) finansirao Soros,provereno. DSS je pokusao sve to novo da vrati u normalan tok i dosta dobro je to uradjeno osim gresaka tipa racunara u 2. razredu i cuvenog darvina,ona (bivsa ministarka ) je zbog toga i promenjena ali odmah je promenjena i dosao je ovaj mali koji za sada dobro radi.bez obzira na njeno nepoznavanje stvari i greske koje je pravila mnogo je manju stetu narpavila ona nego gaso genije koji je zbog kampova trebalo da leti nogom u dupe van ministarstva a da ne pominjem ostalo sto je pokusao da uvede, pa deca srpska su polagala posred trojice u nedelju kvalifikacioni ispit a subotarima je bio odlozen za ponedeljak.dakle, da zakljucim ovo, sve sto je radio DS se granicilo sa izdajom zemlje,ovi pokusavaju, ne kazem da su sjajni i da uspevaju ali bar pokusavaju da stite interese drzave,jedino sto je DS stitio is to ga je interesovalo je licno bogacenje,preko leseva, preko leseva
 
apropo teme, u mom gradu je direktor srednje skole danas morala da podnese ostavku jer nije primila zenicu predsednika opstine ( naravno DS) koja je asolvent, na upraznjeno mesto vec je primila drugu zenu koja je zavrsila fakultet,znaci postovala je zakon. njen muz je smenjen sa neke funkcije a zena je pod pritiscima dala ostavku, toliko o demokratiji u DS,znate sta je problem, problem je sto DS ima istu pricu kao nekada SPS, mi najbolji, mi demokrate, mi evropa, nazalost i opet nazalost to je samo pusta prica koju guta i dalje veliki broj ljudi.problem je sto dugo u srbiji nijedna partija nece imati vecinu i neophodne su koalicije, kako onda ici u dobrom pravcu is ta je pametno raditi, to je zaista znacajno pitanje.
 
potrebno je ovo:
ko se bavi politikom, taj se bavi
ok, nekima je politika hobi...ali shta ima djiki il neko od kafanskih razgovora..ok to je lepo, malo vebzamo mozak znachi ok
a onaj ko se ne bavi taj da radi svoj posao.
e onda cemo biti dosadni ko nemci :lol:
shta cu predrasude ne putujem mrzi me...
 
Ljuba82:
Нешто ми се чини да је можда најбоље решење формирање концентрационе владе националног спаса где би ушли и радикали и остали (питање је само како постићи компромис) док се не реше горућа питања (првенствено Косово, Хаг и одређени економски проблеми), па после нека се кољу!

ovo bi bilo idealno resenje...ali, na nesrecu daleko od realnog...
DS i SRS su potpuno razlicite ideologije...i tu nema sanse za kompromis...
pa, evo...DSS je kompromis izmedju DS i SRS i vidite na sta lice... :)
 
jagodica:
potrebno je ovo:
ko se bavi politikom, taj se bavi
ok, nekima je politika hobi...ali shta ima djiki il neko od kafanskih razgovora..ok to je lepo, malo vebzamo mozak znachi ok
a onaj ko se ne bavi taj da radi svoj posao.
e onda cemo biti dosadni ko nemci :lol:
shta cu predrasude ne putujem mrzi me...
opet jedan mali sitni problemcic, ne mozes da radis svoj posao, svuda su ubacili politiku (citaj abrove),steta sto ne putujes, mnogo lepog se desava u provinciji ,znas kako cist vazduh, dobra klopa, :lol:
 

Back
Top