1000 Zašto - 1000 Zato (o religiji i Bogu)

A kada je to odlucio? Sta se DESILO u tim milijardama godina da se odluci da napravi ljude????
I kako mozes da poredis ljude i boga???
Ljudi imaju instinkte. Nagon o produzenju vrste, a tu je i ljubav i pozuda. Poredis babe i zabe.

A otkud ti znas da ce necemu doci kraj?
Bog stvara razna bica sa slobodnom voljom....tako kroz vecnost...to ne mozemo odrediti milijardama god. i sl. jer za Boga ne postoji vremenski period.
Zasto ne porediti Boga i ljude? U ovom smislu koji sam ja upotrebio? Pa covek oseca ljubav, i Bog oseca ljubav....mi volimo kada nas neko voli, i Tvorac voli kada Ga neko voli. Bog stvara bica koja Mu mogu pruziti ljubav...zato i imaju slobodnu volju...mogao bi On da stvara robote koji ce da rade sta im On naredi, ali tu nema ljubavi, zato On stvara bica koja mogu sam da odluce da Mu sluze i da Mu pruzaju ljubav. Svaki normalan roditelj zeli dete koje ce mu pruziti beskrajnu ljubav i srecu....mi to mozemo osetiti na svom nivou...tako da to mozemo porediti sa Bozjom ljubavlju, ali ne na Njegovom nivou, vec na nasem.
 
Bog stvara razna bica sa slobodnom voljom....tako kroz vecnost...to ne mozemo odrediti milijardama god. i sl. jer za Boga ne postoji vremenski period.

Koja glupost. Bog stvara razna bića sa slobodnom voljom...razna pa sa slobodnom voljom...:hahaha1: Izgleda da sam ja bio u zabludi da je samo čoveka stvorio sa slobodnom voljom (onako po hriščansko biblijskom učenju)

Zasto ne porediti Boga i ljude? U ovom smislu koji sam ja upotrebio? Pa covek oseca ljubav, i Bog oseca ljubav....mi volimo kada nas neko voli, i Tvorac voli kada Ga neko voli.

Ali za razliku od boga čovek neće svom detetu pretiti prženjem u paklu ...

A malo mu je bilo da ga vole one milijarde andjela sa sve njegovim sinom gore negde ...pa je morao da stvori ljude da bi ga i oni voleli. A možda je bio i neki megaloman u ljubavi pa mu nije bilo dovoljno što će ga voleti andjeli i sin mu.

Bog stvara bica koja Mu mogu pruziti ljubav...zato i imaju slobodnu volju...mogao bi On da stvara robote koji ce da rade sta im On naredi, ali tu nema ljubavi, zato On stvara bica koja mogu sam da odluce da Mu sluze i da Mu pruzaju ljubav.

Nije valjda. Stvara ih sa slobodnom voljom ali koja mora po naredbi da se podredi njegovoj božijoj volji. Inače...zna se...garantovan pakao...

A iz ovoga bi moglo da se zaključi da je bog ljude stvorio da bi mu pružali ljubav. Pa kako je to onda bog savršen i kako je to on ljubav sam po sebi kada je stovrio ljude po tvom pisanju da bi mu pružili ljubav.:hahaha1:

A koliko je ono taj bog onako iz ljubavi pobio prvorodjene dece...A koliko li ljubavi prosto zrači iz...

Isaija 13:15-16...

''Ko se god nađe, biće proboden, i koji se god skupe, poginuće od mača. I decu ću im razmrskati na njihove oči, kuće ću im opleniti i žene ću im sramotiti.''
:think:
 
Koja glupost. Bog stvara razna bića sa slobodnom voljom...razna pa sa slobodnom voljom... Izgleda da sam ja bio u zabludi da je samo čoveka stvorio sa slobodnom voljom (onako po hriščansko biblijskom učenju)
Mnogo cega ti nisi svestan....ali glavno je da se pravis pametan.
Ali za razliku od boga čovek neće svom detetu pretiti prženjem u paklu ...

A malo mu je bilo da ga vole one milijarde andjela sa sve njegovim sinom gore negde ...pa je morao da stvori ljude da bi ga i oni voleli. A možda je bio i neki megaloman u ljubavi pa mu nije bilo dovoljno što će ga voleti andjeli i sin mu.
A ko preti paklom? Sta bre lupetas! Ti si taj koji bi voleo da je tako, ali na tvoju zalost to je mnogo neozbiljno.

Ocigledno ne uspevas da sakrijes sotonski karakter.
Nije valjda. Stvara ih sa slobodnom voljom ali koja mora po naredbi da se podredi njegovoj božijoj volji. Inače...zna se...garantovan pakao...
Pa kod Boga se zna red...ti si navikao da zivis u bezakonju, pa ti se mozak prilagodio nemoralu, pa je veoma tesko razumeti prave stvari.
A iz ovoga bi moglo da se zaključi da je bog ljude stvorio da bi mu pružali ljubav. Pa kako je to onda bog savršen i kako je to on ljubav sam po sebi kada je stovrio ljude po tvom pisanju da bi mu pružili ljubav.
Dal da se smejem, il da... Pa koja je to savrsenost koja moze sama sebi da pruzi ljubav? Ma ti si skroz odlepio da je uzaludno bilo sta ovde komentarisati.

A koliko je ono taj bog onako iz ljubavi pobio prvorodjene dece...A koliko li ljubavi prosto zrači iz...

Isaija 13:15-16...

''Ko se god nađe, biće proboden, i koji se god skupe, poginuće od mača. I decu ću im razmrskati na njihove oči, kuće ću im opleniti i žene ću im sramotiti.''
Nadji mi danas roditelja koji je spreman da ''zrtvuje'' svoju decu, da bi spasao vecinu? Nema ga, niko nije spreman da zrtvuje bilo sta....a vidis Bog je i na to spreman, iako ti mislis da njemu nije zao sto mora da uradi nesto sto je jedini nacin da se ljudi dovedu u red! Ali to nije Bozja volja, vec jedini nacin da se ljudi dovedu u red....da ljudi zive u skladu sa zakonom, za tim ne bi bilo potrebe...ali posto je uvek bilo pametnjakovica kao ti, koji ne vole da koriste mozak, Bog je morao da intervenise i da ih sputi na zemlju!
Namerno sam stavio 'zrtvuje' pod navodnicima, jer to nije zrtva koja je ugasila neciji zivot....tu je samo na trenutak ugasen neciji zivot, taj zivot ce se ponovo upaliti..i ziveti sa pravim Ocem, i osetiti pravu ljubav.
 
Mnogo cega ti nisi svestan....ali glavno je da se pravis pametan.

Tako je najlakše prikriti glupost koju si prethodno napisao u vezi sa božijim davanjem slobodne volje ....raznim bićima.

A ko preti paklom? Sta bre lupetas! Ti si taj koji bi voleo da je tako, ali na tvoju zalost to je mnogo neozbiljno. Ocigledno ne uspevas da sakrijes sotonski karakter.

Lupetam. Stvarno lupetam.? Ne pretim ja paklom. Zna se ko preti. Pročitaj...

Matej 18:9...

''I ako te oko tvoje sablažnjava, izvadi ga i baci od sebe: bolje ti je s jednim okom u život ući, nego s dva oka da te bace u pakao ognjeni.''

Nije valjda ovo napisano...moj sotonski karakter...

Pa kod Boga se zna red...ti si navikao da zivis u bezakonju, pa ti se mozak prilagodio nemoralu, pa je veoma tesko razumeti prave stvari.

A ti si nešto kao moralniji od mene...u smislu moralnosti...

Dal da se smejem, il da... Pa koja je to savrsenost koja moze sama sebi da pruzi ljubav? Ma ti si skroz odlepio da je uzaludno bilo sta ovde komentarisati.

Ako je bogu kao savršenom potrebna ljubav smrtnog čoveka da bi opstaoa kao večan i besmrtan onda on nije savršen. Ti nemaš pojma o nekim stvarima. Apsolutnu savršenosti ne da nije potrebna nikakva ljubav , već takva savršenost podrazumeva većnu savršenu čistu energiju savršene ljubavi. No to je za tebe malo komplikovano.

Nadji mi danas roditelja koji je spreman da ''zrtvuje'' svoju decu, da bi spasao vecinu? Nema ga, niko nije spreman da zrtvuje bilo sta....a vidis Bog je i na to spreman,

Koja prizemna damagogija. Kako je to bog žrtvovao svoje dete...kada je unapred znao da će nakon toga to njegovo dete doći kod njega i prestati da se vucara po pustinji. :hahaha1:
z:poz:
 
Nadji mi danas roditelja koji je spreman da ''zrtvuje'' svoju decu, da bi spasao vecinu? Nema ga, niko nije spreman da zrtvuje bilo sta....a vidis Bog je i na to spreman, iako ti mislis da njemu nije zao sto mora da uradi nesto sto je jedini nacin da se ljudi dovedu u red! Ali to nije Bozja volja, vec jedini nacin da se ljudi dovedu u red....da ljudi zive u skladu sa zakonom, za tim ne bi bilo potrebe...ali posto je uvek bilo pametnjakovica kao ti, koji ne vole da koriste mozak, Bog je morao da intervenise i da ih sputi na zemlju!
Namerno sam stavio 'zrtvuje' pod navodnicima, jer to nije zrtva koja je ugasila neciji zivot....tu je samo na trenutak ugasen neciji zivot, taj zivot ce se ponovo upaliti..i ziveti sa pravim Ocem, i osetiti pravu ljubav.

Zrtvuje svoju decu samom sebi? Taj je bas zaludan. A ako vec ima magiju, sto je morao da se trudi oko cele price, dovoljno je da mahne carobnim stapicem....

I zasto ceka 2000 godina opet da intervenise? Valjda mora da gleda stvari po nasim merilima, a ne po svojima. Kada bih ja moju bebu hranio po mojim merilima odavno bi umrla. Ne moze beba da jede jabuku ni beli luk.

A ako je zrtva pod navodnicima, onda to i nije zrtva. Onda i nije uradio nikakvo veliko delo.
 
Tako je najlakše prikriti glupost koju si prethodno napisao u vezi sa božijim davanjem slobodne volje ....raznim bićima.
Izbegavam da komentarisem glupe poruke, ali ti na tome ocigledno insistiras...postoje andjeli, postoje ljudi...ja tu vidim razliku, ti je mozda ne vidis...ali tu je problem u tebi...postoje i druga bica za koja mi trenutno ne znamo., ali mozemo da predpostavljamo....slobodna volja je nesto zajednicko kod svih stvorenja.
Lupetam. Stvarno lupetam.? Ne pretim ja paklom. Zna se ko preti. Pročitaj...

Matej 18:9...

''I ako te oko tvoje sablažnjava, izvadi ga i baci od sebe: bolje ti je s jednim okom u život ući, nego s dva oka da te bace u pakao ognjeni.''

Nije valjda ovo napisano...moj sotonski karakter...
Nije napisao, ali je to pozeleo tvoj sotonski karakter. Citajuci taj losi prevod moze se zakljuciti da je taj pakao nelogican i kontradiktoran u kontekstu cele Biblije, ali hvala Bogu, imamo i za one koji ne vole bas da koriste mozak napisanu Bibliju na nasem jeziku i to prevedenu sa orginala...gde se moze videti velika razlika: Sveto Pismo
A ti si nešto kao moralniji od mene...u smislu moralnosti...
Ne poznajem te da bih ti stavljao etiketu, ali po ovome sto pises...male su sanse da zivis moralno!
Ako je bogu kao savršenom potrebna ljubav smrtnog čoveka da bi opstaoa kao večan i besmrtan onda on nije savršen. Ti nemaš pojma o nekim stvarima. Apsolutnu savršenosti ne da nije potrebna nikakva ljubav , već takva savršenost podrazumeva većnu savršenu čistu energiju savršene ljubavi. No to je za tebe malo komplikovano.
Da li je meni potrebna ljubav sina da bih opstao??? Nije! Da li mogu bez te ljubavi?? Mogu! Da li mi je lepse kada imam sina koji me voli??? Jeste! Zasto da ga ne stvorim??
Koja prizemna damagogija. Kako je to bog žrtvovao svoje dete...kada je unapred znao da će nakon toga to njegovo dete doći kod njega i prestati da se vucara po pustinji.
Da bi razumeo, morao sam se spustiti na tvoj nivo, i upotrebiti rec 'zrtvovao' i namerno stavio navodnike, sto sam i prokomentarisao. Ali Bogu ni to naravno nije milo, ali s obzirom da je to bio nacin da se ljudi dovedu u red Bog je postupio tako. Ti si pokusao da okrivis Boga da ubija neduznu decu....ali drago mi je sto si razumeo da ce ta deca biti sa svojim Tvorcem.
 
Zrtvuje svoju decu samom sebi? Taj je bas zaludan. A ako vec ima magiju, sto je morao da se trudi oko cele price, dovoljno je da mahne carobnim stapicem....

I zasto ceka 2000 godina opet da intervenise? Valjda mora da gleda stvari po nasim merilima, a ne po svojima. Kada bih ja moju bebu hranio po mojim merilima odavno bi umrla. Ne moze beba da jede jabuku ni beli luk.

A ako je zrtva pod navodnicima, onda to i nije zrtva. Onda i nije uradio nikakvo veliko delo.
Ko je rekao da je zrtvovao tu decu samom sebi!??? Ta deca su ''ubijena'' da bi se ljudi doveli u red, da bi stali sa bezakonjem!
Da, ti ces carobnim stapicem objasniti coveku sta je 'zlo', a da ovaj nije osetio to zlo!

Mi zivimo u vrem milosti...vreme gde nas Tvorac trpi...gde nam daje sansu da se pokajemo, da se vratimo sa zlog puta! On moze sada doci, ali zapitaj se koliko je onih do kojih istina jos uvek nije dosla, koliko je onih koju tu istinu jos uvek traze, kolio je onih koji jos uvek nisu culi tu pravu pricu. Ali Bog ceka, i trpi nas, da bi sto vise ljudi se spaslo...ali On nece vecno cekati, On ce ubrzati dvoumljenje ljudi...citaj sta ce se sve dogoditi u poslednjim vremenima...a citajuci prorocke knjige, mozemo gotovo sigurno reci da smo mi ta generacija koja ce ziva docekati Hrista...pogledaj kroz sta ce sve proci ova planeta, takoreci kroz ''porodjajne muke'', period koji je strasan, i bolan, lai onda ide radost i sreca. Kada pocne zemlja da se trese, kada se sunce pomraci, kada bude tama....kako ce ljudi brzo da se opredele i da pokazu kom knezu sluze! Ponavljam, to je jako blizu...zato se prizovi pameti...i malo razmisi o svemu ovome.
 
Citajuci taj losi prevod moze se zakljuciti da je taj pakao nelogican i kontradiktoran u kontekstu cele Biblije, ali hvala Bogu, imamo i za one koji ne vole bas da koriste mozak napisanu Bibliju na nasem jeziku i to prevedenu sa orginala...gde se moze videti velika razlika: Sveto Pismo

Ovaj prevod BIBLIJE je kažeš falsifikovan.

A onaj tvoj adventistički prevod je sa ...orginala...E moj adventisto...

Pogledaj malo Isaija 13:15 i Isaija 13:16

A malo to isto ali u vezi sa orginalima Isaija 13:15 i Isaija 13:16

A naravno i O V D E i OVDE

I šta sada. Svi ovi prevodi su falsifikatai a samo je onaj adventistički onako orginalni...
Nemoj preterivati. Tu priču možeš da prodaješ na adventističkim forumima. Ovde je to malo teže.
[/QUOTE]
z:poz:
 
Ovaj prevod BIBLIJE je kažeš falsifikovan.

A onaj tvoj adventistički prevod je sa ...orginala...E moj adventisto...

Pogledaj malo Isaija 13:15 i Isaija 13:16

A malo to isto ali u vezi sa orginalima Isaija 13:15 i Isaija 13:16

A naravno i O V D E i OVDE

I šta sada. Svi ovi prevodi su falsifikatai a samo je onaj adventistički onako orginalni...
Nemoj preterivati. Tu priču možeš da prodaješ na adventističkim forumima. Ovde je to malo teže.
Ne kazem da je falsifikovan, vec da su pojedine reci lose prevedene, ali i dalje stojim iza onoga sto sam rekao, da osnovna poruka nije iskrivljena!
Prevod koji sam ti poslao nema nikakve veze ni sa adventistima ni sa bilo kojom drugom organizacijom....da bi pravio razliku morao bi malo poznavati teologiju sto je za tebe visa filozofija.
Da pojasnim, mozda ti se nesto kojim slucajem zadrzi u mozgu.
U orginalnom jervrejskom tekstu stoji rec 'šeol'....sto neki prevode kao 'pakao'. 'Šeol' nema nikakve veze sa paklom, vec je rec o 'mestu mrtvih', 'mestu tisine', 'mesto gde prestaju sve ljudske aktivnosti'. Sto se tice Novog zaveta, imamo grcku rec 'hades' ili 'ad' koju prevode kao navodno 'pakao', ali pravo znacenje je 'mesto gde prestaju sve ljudske aktivnosti'. Ali ljudi to tumace prema njihovom shvatanju Biblije, ili po verovanju vecine, t.j. trenutno verovanje koje je zastupljeno.
Mi imamo brojne druge citate, koji nam govore sta se doganja sa covekom kada umre.
''Дух његов изађе из њега, и он се у прах враћа, тог дана пропадну све мисли његове.'' (ПСАЛМИ 146; 4)
''Живи су свесни тога да ће умрети, а мртви нису свесни ничега, нити више имају плату, јер је спомен на њих заборављен. И љубави њихове и мржње њихове и љубоморе њихове нестало је, и више неће има ти удела ни у чему што ће се чинити под сунцем.'' (ПРОПОВЕДНИК 9;5.6) Pa dalje kaze: ''Све што ти дође под руку да чиниш, чини то свом снагом својом, јер нема ни рада, ни размишљања, ни знања, ни мудрос ти у гробу у који идеш.''
''А многи од оних што спавају у праху земаљском пробудиће се, једни за вечни живот, а други за срамоту и вечни презир.'' (ДАНИЛО 12;2)

I mnogi drugi citati koji nedvosmisleno govore da u grobu ne postoji nikakva aktivnost!
S druge strane, ''paka'', ''vecne muke'' se kose sa celim Biblijskim ucenjem, gde Tvorac pokusava da resi problem greha, a ne da stvara ''vecne muke'' ...po toj logici je zlo vecna kategorija. Znamo sta su sve Sotonine zelje, tako da i nije cudo sto je u ljude utisnuo ovakva verovanja!
 

Back
Top