Kinezi ce prvi stupiti na Mars!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
To je moje licno misljenje.

Oni ce poslati prve ljude na Mars koji se NECE VRATITI !

Potpuno PLANSKI.

Nova velika otkrica TRAZE LJUDSKE ZRTVE.

Njih ne muce mnogo ljudske prava i lazna moralnost koja SPUTAVAJU Zapad.

Sta je za Kinu, koja ionako ima PREVISE ljudi, poslati 2-3 coveka koji se nece vratiti sa Marsa?

Bas NISTA...Ko dve kapi vode u okeanu, dva zrna peska na velikoj plazi...

Zivece tamo par dana, sakupiti obilje drgocenih podataka i - zaspati za uvek.

A Kinezi ce znati sto niko na svetu ne zna i biti veliki korak napred u nauci i osvajanju vasione....

Svaka zrtva za svoj narod i za nauku je - opravdana.
 
To je moje licno misljenje.

Oni ce poslati prve ljude na Mars koji se NECE VRATITI !

Potpuno PLANSKI.

Nova velika otkrica TRAZE LJUDSKE ZRTVE.

Njih ne muce mnogo ljudske prava i lazna moralnost koja SPUTAVAJU Zapad.

Sta je za Kinu, koja ionako ima PREVISE ljudi, poslati 2-3 coveka koji se nece vratiti sa Marsa?

Bas NISTA...Ko dve kapi vode u okeanu, dva zrna peska na velikoj plazi...

Zivece tamo par dana, sakupiti obilje drgocenih podataka i - zaspati za uvek.

A Kinezi ce znati sto niko na svetu ne zna i biti veliki korak napred u nauci i osvajanju vasione....

Svaka zrtva za svoj narod i za nauku je - opravdana.

Ko prvo sto na natprirodne pojave tema o kolonizaciji Marsa?

A drugo, jos pre nekoliko meseci je NASA izdala plan o kolonizaciji Marsa koji ukljucuje slanje ljudi koji bi ostali na Marsu i osnovali koloniju bez povratka na Zemlju
 

Nova velika otkrica TRAZE LJUDSKE ZRTVE.
Njih ne muce mnogo ljudske prava i lazna moralnost koja SPUTAVAJU Zapad.
Sta je za Kinu, koja ionako ima PREVISE ljudi, poslati 2-3 coveka koji se nece vratiti sa Marsa?
Bas NISTA...Ko dve kapi vode u okeanu, dva zrna peska na velikoj plazi...


Stavi se na mesto jednog od tih 3 ljudi pa onda ponovo razmisli da li je takva zrtva skoro pa nista ...kap vode u okeanu.
Lako je drzati govore i vikati napred na tenkove... To je lako dok su drugi u pitanju.

A pored sve takve prazne retorike svako je zapravo svestan u sebi da je staniste supstancije individua dok su pojmovi.. Kina, narod, bla.bla..samo obicne apstrakcije. Bas ce se neko zrtvovati zbog nekog pojma, ideje. Ma nemoj?
 
Stavi se na mesto jednog od tih 3 ljudi pa onda ponovo razmisli da li je takva zrtva skoro pa nista ...kap vode u okeanu.
Lako je drzati govore i vikati napred na tenkove... To je lako dok su drugi u pitanju.

A pored sve takve prazne retorike svako je zapravo svestan u sebi da je staniste supstancije individua dok su pojmovi.. Kina, narod, bla.bla..samo obicne apstrakcije. Bas ce se neko zrtvovati zbog nekog pojma, ideje. Ma nemoj?

Jako rado bih se stavio na mesto jednog od njih!

To bi za mene bila NAJVECA MOGUCA CAST!

Ni jednog sekunda se ne bih dvoumio!



Da su stari narodi sve tako tacno proracunavali i nisu bili spremni na ZRTVE, Amerika nikada ne bi bila otkrivena!

I niko, nikad i nigde ne bi stigao!
 
Jako rado bih se stavio na mesto jednog od njih!
To bi za mene bila NAJVECA MOGUCA CAST!
Ni jednog sekunda se ne bih dvoumio!
Da su stari narodi sve tako tacno proracunavali i nisu bili spremni na ZRTVE, Amerika nikada ne bi bila otkrivena!
I niko, nikad i nigde ne bi stigao!

Nista nije vredno zrtvovanja individue! I nije istorija bas takva kakvu si je ucio u skoli. Vodje ili "VIP"osobe na vlasti.. ne zrtvuju svoje zivote. Oni iz luksuznih vila salju u smrt druge koji nisu toliko "vip" kao oni. Vecina tih namenjenih zrtvovanju naterani su na to silom . Ako nisi znao prilikom jurisa vojske u ratu, iza nje postoji citav odred namenjen da ubije one koji se okrenu i ne jurisaju. Zato imas toliko "zrtvovanja" kroz istoriju.
A oni koji dobrovoljno idu u smrt za nekokog "vip", za neku ideju, pojam, neku apstrakciju spadaju u grupu onih.. ne bas mnogo pametnih.

Tako da nemoj da mi prodajes tu pricu kao bi se zrtvovao za osvajanje Marsa. Ma nemoj? :)

Bas me zanima zasto? Mislis da ces imati neku bilo kakvu korist ili satisfakciju od toga ako te gomila pamti jos nekoliko desetina godina da bi te sledece generacije potpuno zaboravile? A cak i da te pamte malo duze ...sta ti tako zrtvovan imas od toga?

Sto se tice te slave i onih koji u tome nalaze motive u zivotu ili postati slavan u pamcenju potomaka ..Procitaj ovih nekoliko recenica Marka Aurelija.

I Kamil, Keso, Volesus, Dentatus; onda Scipion i Katon; zatim Avgust, pa Hadrijan i Antonin. Sve prolazi, i vrlo brzo o tome govori još samo predanje. Najzad se potpuno zaboravi. I to ti govorim o ljudima koji su se divno istakli među mnogim hiljadama ljudi. A svi ostali nestali su i pali u zaborav još sa svojim poslednji dahom. Šta je uopšte „večita uspomena"? Samo prazna reč.

Marko Aurelije "Samom sebi"
 
План НАСА-е, није дословно жртвовање људи, већ њихов одлазак на Марс, где ће већ неколико масеци до годину дана раније стићи транспортни брода са клопом и залихама воде и техником за преживљавање. Сваких око 20 месеци отвара се ,,временски прозор" током кога (око 8 месеци) се у правцу Марса могу слати нове залихе хране, технике и истраживачке опреме, па и ново људство... После 10, па нека буде и више година развиће се и довољно ефокасан брод за повратак(може то и у старту али је скупо, док се на овај начин акумулира техничко технолошка моћ за јефтиније и ефикасније обављање транспорта). Осим тога јавља се психолошки притисак и у народу и у политичком естаблишменту да се посао ,,доврши".
 
Nista nije vredno zrtvovanja individue! I nije istorija bas takva kakvu si je ucio u skoli. Vodje ili "VIP"osobe na vlasti.. ne zrtvuju svoje zivote. Oni iz luksuznih vila salju u smrt druge koji nisu toliko "vip" kao oni. Vecina tih namenjenih zrtvovanju naterani su na to silom . Ako nisi znao prilikom jurisa vojske u ratu, iza nje postoji citav odred namenjen da ubije one koji se okrenu i ne jurisaju. Zato imas toliko "zrtvovanja" kroz istoriju.
A oni koji dobrovoljno idu u smrt za nekokog "vip", za neku ideju, pojam, neku apstrakciju spadaju u grupu onih.. ne bas mnogo pametnih.

Tako da nemoj da mi prodajes tu pricu kao bi se zrtvovao za osvajanje Marsa. Ma nemoj? :)

Bas me zanima zasto? Mislis da ces imati neku bilo kakvu korist ili satisfakciju od toga ako te gomila pamti jos nekoliko desetina godina da bi te sledece generacije potpuno zaboravile? A cak i da te pamte malo duze ...sta ti tako zrtvovan imas od toga?

Sto se tice te slave i onih koji u tome nalaze motive u zivotu ili postati slavan u pamcenju potomaka ..Procitaj ovih nekoliko recenica Marka Aurelija.

Pa vidi ovako: ratovi su nesto sasvim drugo i tu se ne bih bas tako lako zrtvovao.

Da bi covek dao ono sto mu je najvrednije, a to je zivot - mora biti UBEDJEN da je to za cega ga daje VREDNO TOGA!

A ja sam siguran da bi moje zrtvovanje za nauku i covecanstvo odlazeci na Mars ili bilo koju drugu planetu bilo od velike koristi svima.

Ovako, sa svojim malim i prosecnim zivotom nisam bas od Bog-zna-kakve koristi...

Kada bi NASA objavila konkurs da se jave dobrovoljci za takav let iz celog sveta, siguran sam da bi se javilo NAJMANJE milion ljudi!
 
a zasto bass mars???

obicna kamencuga

ajd negde drugde....jupiter recimo:):):)
Не може. Јупитер је гасовити џин, без чврстог тла и са гравитацијом која би зауставила крвоток и схебала срце за неколико секунди. Као, уосталом, и Сатурн, Уран и Нептун.
 
a zasto bass mars???

obicna kamencuga

ajd negde drugde....jupiter recimo:):):)

Mars je interesantan iz mnogo razloga....

Na ekvadoru Marsa temperatura moze da se popne do 15 stepeni celizusa u podne!

Na slici pejsaz sa Marsa koji deluje ...familijarno, zemaljski:


marte-2.jpg
 
Kinezi rulz, kakvi jeba*i!
Naucna cinjenica: MESEC JE NASTAO(NAJVEROVATNIJE) oD SUDARA MARSA I ZEMLJE, tako da nije cudo to što mars lici na Zemlju
Месец је настао од судара земље и ПЛАНЕТЕ ВЕЛИЧИНЕ МАРСА. Ово се сматра, бар за сада најприхватљивијим мишљењем о пореклу Месеца. ДаклеМ, не судар Земље и Марса, већ судар Земље и планете приближно величине Марса!
 
Nista nije vredno zrtvovanja individue! I nije istorija bas takva kakvu si je ucio u skoli. Vodje ili "VIP"osobe na vlasti.. ne zrtvuju svoje zivote. Oni iz luksuznih vila salju u smrt druge koji nisu toliko "vip" kao oni. Vecina tih namenjenih zrtvovanju naterani su na to silom . Ako nisi znao prilikom jurisa vojske u ratu, iza nje postoji citav odred namenjen da ubije one koji se okrenu i ne jurisaju. Zato imas toliko "zrtvovanja" kroz istoriju.
A oni koji dobrovoljno idu u smrt za nekokog "vip", za neku ideju, pojam, neku apstrakciju spadaju u grupu onih.. ne bas mnogo pametnih.

Tako da nemoj da mi prodajes tu pricu kao bi se zrtvovao za osvajanje Marsa. Ma nemoj? :)

Bas me zanima zasto? Mislis da ces imati neku bilo kakvu korist ili satisfakciju od toga ako te gomila pamti jos nekoliko desetina godina da bi te sledece generacije potpuno zaboravile? A cak i da te pamte malo duze ...sta ti tako zrtvovan imas od toga?

Sto se tice te slave i onih koji u tome nalaze motive u zivotu ili postati slavan u pamcenju potomaka ..Procitaj ovih nekoliko recenica Marka Aurelija.

Ma ti koji nikada nista nisu zrtvovali i rizikovali su brale pravi snobovi, a Blajbi
je adrenalinski zavisnik i co`ek od akcije, "no pain no gain" sto bi rek`o Blajbi.
z:ddm:
 
Kad malo bolje razmislis ocigledno je da se nece vratiti.
Kolko se ono putuje na mars a kolko sa marsa.
Plus bice to kao kolonizacija Amerike (inace mnogi su umrli i u ovom pohodu koji je relativno blizu).A doce do marsa ko zna sta sve moze da se dogodi pa da do tamo vecina ljudi ni nestigne. z:)
 
Kinezi ce prvi stupiti na Mars!

оће оће, ал у неком филму
срушили су чак и неке своје сателите, испробавали нове ракете
..................................................................................................
руси први иду на марс, већ је и најављено, рок можда буде померан, ал кад баћушка нешто каже то ће бити
 
оће оће, ал у неком филму
срушили су чак и неке своје сателите, испробавали нове ракете
..................................................................................................
руси први иду на марс, већ је и најављено, рок можда буде померан, ал кад баћушка нешто каже то ће бити
ma, ko god da dođe prvi na mars, tamo će zateći srbe z:mrgreen:
 

Back
Top