Lovacki KARABINI- kalibar, dejstvo, efikasnost, trofeji...

Vrsta karabina i kalibar za lov u SRBIJI

  • POLUAUTOMAT

  • KLASICNI

  • JEDNOMETNI

  • 8x57

  • 3006

  • 243win


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sala prijatelju,volim ja tako nekog da ubacim u semu kad se ukaze zgodna prilika...a sto se tice poluautomata,nemam nista protiv njih,samo mislim da sa bilo kojom vrstom oruzja treba loviti kao da je jednometka tj,ne skrtariti na nisanjenju samo zato sto se ima dovoljno metaka...reci ako nisam u pravu....

A kumulativna zrna ne volim,ovih dana postavljam Klaymore na zecijim stazama,mnogo dobra stvarcica...:D
 
У основи, ако споља нису кородирали, требало би да су добри. Наравно, са таквом муницијом треба бити опрезан. Добро прегледаш. Ако је све "цело" нигде га рђа није начела, најгоре што може да се деси јесте да затаји. У том случају, метак не вадиш одмах из оружја, већ исто окренеш ка мети (безбедном правцу) и пустиш да одстоји минут-два, како би се избегло потенцијално закаснело дејство каписле, тј. самозапаљење барута. У случају да је рђа начела метак, чаура ће на том делу бити слабија од споја зрно-чаура и може доћи до пуцања исте и појаве притиска на месту где то није предвиђено. Оштећење оружја и/или повреда особе је у таквим случајевима довољно велика да мој савет и то не испробаваш схватиш ВЕОМА ОЗБИЉНО!
Поздрав!
 
Postovani ,kupujem Zastavin plastikaner M70 pa se dvoumim jos u vezi izbora kalibra..resavam izmedju 300win-mag,7mmrem.mag. i 30-06..za lov na divlje svinje i mozda srndaca,al na pucanje na vece udaljenosti,to pucanje na blizu mi nije intresantno i ljudski..ovi u kalibru 7,62 jesu jaci,pa se bojim da mi lov srndaca ne izostane,jer su mnogo jaki..i ovi jaci kalibri mi povlace ulaganje u skuplju optiku jer je jak trzaj..neki poznavalac,za iskren hitan savet,posto sutra narucujem u Zastavi sta cu da kupujem..Hvala strucnjaci
 
rozara, nema zastave m98. Zastavini karabini su klonovi Mauzera M98, sa odredjenim poboljsanjima. Tako je nastala vojnicka puska Kraljevine Jugoslavije M24, a od nje vojnicka puska M48, a od nje lovacki karabini raznih modela, zadnji je M70, a kasnije i razni modeli koji se rade za izvoz. Ali svi su oni u sustini vojnicka puska M24, pa malo doradjena i prilagodjena vremenu i nameni-sluzi za lov a ne za rat.


Није тачно.
Застава је добила дозволу (лиценцу) од FN (Fabrique Nationale) из Белгије да ради своје карабине и одатле је настао М24, 48...
Компанија Mauser нема никакве везе са Заставом из Крагујевца.
 
Није тачно.
Застава је добила дозволу (лиценцу) од FN (Fabrique Nationale) из Белгије да ради своје карабине и одатле је настао М24, 48...
Компанија Mauser нема никакве везе са Заставом из Крагујевца.

samo je zastava ostala sa licencom argentini je istekla a mauzer prodaje zastavine karabine kao mauzer mod 98 (ja ga kupih kod kettnera sa mauzer kocnicom)
 
http://www.zastava-arms.co.rs/cms/index.php?id=48
Jevdokan kao sto vidis u sajtu "zastava arms" ima karabina m98. Karabin m70 je na konstruisan sedamdesetih godina,ima M85 koje konstruisan 85 godine i ima M98 koji je 98 godine ...licno ima u Zastavi da se kupi...
mislim da te ne razumem sta si mi hteo reci...? ja mislim da svi zastavini karabini rade po mauzerovoj licenci i sistemu,onda ispade da zastava i ne pravi karabine? aj molim te mi pojasni sta si hteo reci nisam te ocigledno razumeo?
Za sve koje si nabrojao su konstruisani tih godina koje pisu u M oznaci,osim karabina M98,on nije konstruisan 1998. nego po modelu Mauzera iz 1898.godine,moj rodjak lovac ima karabin M98 napravljen 1992.godine u Zastavi.
 

Back
Top