Albanska lepotica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Na predstavljanju svetskih misica večeras na "Pinku" devojka koja je predstavljala Albaniju izjavljuje da živi u Peći, "and, you know, it's on Kosovo"...
Da li je trebalo diskvalifikovati kao osobu koja predstavlja zemlju u kojoj NE ŽIVI ili je to dozvoljeno???
Naravno, moje pitanje nije to. Da li je i ovo politički potez?
 
Izbor te devojke za miss Albanije, verovatno predstavlja i politicku poruku... Medjutim, takav potez nije retkost, a ni albanski patent. Ne tako davno, u vreme dok se SFRJ raspadala, za miss te drzave je proglasena Slavica Tripunovic... devojka iz Borova Sela.
 
Incognito:
Sto bi diskvalifikovali i jednu od njih? Pa Kosovo vec dugo nije nase... To sto se jos uvek nalazi u granicama nase zemlje, to je samo mrtva linija na sarenoj mapi Balkana...

...Да, само она је изјавила како тамо представља своју државу Албанију!!! Косово није наше, али није ни у саставу Републике Албаније ( још увек :? ), зар не?
Поређење са оном лепотицом из Борова Села баш и није одговарајуће, мада је и ту вероватно политика била умешала прсте.
 
Incognito:
Sto bi diskvalifikovali i jednu od njih? Pa Kosovo vec dugo nije nase... To sto se jos uvek nalazi u granicama nase zemlje, to je samo mrtva linija na sarenoj mapi Balkana...
Dobro, to je nešto što je sasvim jasno, ali što se niko javno ne usuđuje da prizna. Ali ,kao što Helen reče, Kosovo prestaje biti naše (još nije prestalo) i zamisli ti drskosti, proglasiti ga za DEO ALBANIJE, hej, to čak dosad javno nije ni pomenuto. Samo "nezavisno Kosovo".
Na šta to liči???
ČISTA PROVOKACIJA... :evil: :evil: :evil:
 
Pitanje : Da li je trebalo diskvalifikovati kao osobu koja predstavlja zemlju u kojoj NE ŽIVI ili je to dozvoljeno???



Cekajte malo!!
Na izboru za MISS je bitno DRZAVLJANSTVO, a NE POREKLO ili TRENUTNO PREBIVALISTE!!

Nasa misica vec godinama zivi u Kanadi, ali je i dalje nasa drzavljanka i moze da predstavlja SCG, pa tako i Albanka- nebitno je da li zivi u Peci ili Tunguziji- ako je ona ALBANSKA DRZAVLJANKA onda predstavlja Albaniju.
 
ma ona je rekla sasvim nesto normalno ,niti je koga provocirala ,niti bilo sta zlonamerno , svi znaju da je kosovo albansko ..izgleda samo mi nismo dobro informisani ,pa ljudi zna se da nas mediji lazu ...nasa zemlja mu dodje kao laboratorijski pacov ... verovatno sluzimo za razne eksperimente ...a nadgledaju nas strucnjaci psihologije , ekonomije ....i cude se ...
 
Pa nemojmo se igrati sami sa sobom uveravajući se da je Kosovo albansko. Nije albansko, ali - biće. Znate zašto?
Zato što smo (kao moj prethodnik) odustali od njega.
A odustali smo zarad sna i ugojenog dupeta. Jednog dana nećemo moći sebe da pogledamo u ogledalu. Sve će nam se ovo odraziti na privatnom planu, pre ili kasnije...
Najlakše je ODUSTATI.
Od provokacije napraviti prirodnu stvar, da bismo smirili sopstvene strasti, tačnije, da ih ne bismo probudili.
Drugo;
Ako ta devojka ima albansko državljanstvo postavlja se pitanje - ŠTA ĆE ONA OVDE?
Znam da znate, ali to je javni dokaz njihovih namera, a mi nemamo političara koji bi to, ne daj Bože, iskoristio u odbranu "srpskih agresora". Ma, koga briga...
Vidim njih i čitam vas i shvatam zašto su nam političari indiferentni prema svakom nacionalnom pitanju, prema svemu zbog čega bi morali uložiti trud.
Naravno, Kosovo nije naše, PERIMO RUKE.
A mi smo krivi. Mi. Naša generacija, naše stoleće.
NAŠI POLITIČARI SU ODRAZ ONOGA ŠTO SMO MI.
Bolje da ih više i ne kritikujemo... :(
 
ljubo dete idi lepo na kosovo pa se bori za slobodu ...dok se celo kosovo preselilo u srbiju i primaju razne dodatke od drzave ... decji dodatak pa kosovski pa izbeglicki , samo ti izigravaj ramba i rokija i terminatora .... i bori se za ono sto je politika odlucila ,,,,mislim izigravaj magarca to ti bar niko ne brani
 
Tipično i bespotrebno komentarisati... Svaka trunka "patriotizma" potiče od nezrelog čoveka, naravno.
A i ti sa Kosova, gamad jedna, pobegli i sad bi da im mi branimo kuću... Bruka i sramota...
Kako uvek rešenje za datu situaciju i prigodan komentar imaju ljudi koji se nikada nisu našli u takvoj situaciji. :roll:
Osvrni se oko sebe, nisi sama, PUNA VAS JE ZEMLJA. Ništa neobično.
 
Znate kako je rodbina iz "dijaspore", za vreme bombardovanja, znala da nam kaže u svojim pismima tačno gde grešimo i šta treba da radimo...?
Imali su, čak, i savete kako da se zaštitimo od radijacije, kako da izbegnemo gelere...
I, naravno, svega ovoga ne bi bilo da smo ih samo na vreme poslušali, a mi budale...
 
avesic:
ljubo dete idi lepo na kosovo pa se bori za slobodu ...dok se celo kosovo preselilo u srbiju i primaju razne dodatke od drzave ... decji dodatak pa kosovski pa izbeglicki , samo ti izigravaj ramba i rokija i terminatora .... i bori se za ono sto je politika odlucila ,,,,mislim izigravaj magarca to ti bar niko ne brani

Што avesic...да нећеш да ме причуваш тамо можда? А не, не... млад сам сувише за тебе... :twisted:
Потврду да су људи малодушни и да немају снаге си ми управо дала. Када сам споменуо "борци"...нисам мислио на ту врсту борбе за Косово и Србију...а нешто ме мучи питање да ли има сврхе објашњавати ти моје мисли! Али је заиста тужно што људи више немају осећај националне свести и што их је прегазило све ово што се десило.
Ја могу да разумем твој бес према људима који су дошли овде (прво продали све тамо по тржишним ценама...па и вишим ценама) и уз помоћ разних везица постигли нешто овде...ни ја их не волим! То се дешавало и сад после Косова, али је уочљивије било за време рата у ХРВ и БиХ. Али опет велика већина живи крајње скромно. А помисли само на оне који су остали доле! Ја се због тебе и твојих истомишљеника осећам срамно према њима доле (у колективном смислу)...издали смо их...а то раде qrve!
 
pazi ovako i ja sam izbeglica i kazem ti iz iskustva ,,,, hoces da budes borac ...u duši ...kako :?: :?: ne postoji nacin, mesto ,...samo može da se balavi o ratu ... nemaš protivnika ...mislim da je to u ratu normalno imati neprijatelja ...a ko je taj ...nema ,,,šta kao narod ti neprijatelj .....politika .... mislim mnogo smo mi mali ....izgubila sam mnogo ,za razliku od ovih što mogli da prodaju, što imali gde, što primaju pomoć ...ima i nas što smo se sami snašli ,,,ali zbog koga ,,,,to se nezna ,,,dobro u hagu je ...ali dali je to to... ja samo sebe vidim kao malog čoveka koji je izgubio materijalno ,,,pa se čovek oporavi finansijski ,,,ej šta beše tema :shock: ček da se vratim da vidim
 
e da videla temu .... da da ti bi da ti bude žao onih ljudi .... e to je već ekstremno ...imam par prijatelja što im roditelji ostali dole ... ima primera što mogu da prodaju ali eto neće ..znaš ono ,,iz inata,, ...onda ima jedan slučaj otac i majka srbi ostali ...ali redovno šalji ovima ovde dobru lovu ... dakle od jedno desetak slučajeva neznam ni jedan da je ostao na minskom polju jer nema gde ...verovatno ima i toga ,...ne kapiram šta hoćeš , neku agenciju koja pati za narodom ... kosovo je luksuz kako se negde živi ...ima i gorih ..nisam bezosećajna ali preživela neki deo sranja ,,, tako da je sve sastavni deo života ...ajde bolje da s e brinemo za onu decu što nemaju pitku vodu ..nekako mi realnije
 
Pazi, avesic, ako si izbeglica ONDA TE TEK NE RAZUMEM. Ako grešim ispravi me, ali - ti mora da si izbegla iz današnje Hrvatske, 90 i neke, tvoja "grupa izbeglica" je imala mnogo bolje osnove da ovde nastave život i mnogi su se ovde bolje snašli nego što im je tamo bilo...
Ali vi i ljudi, mahom sirotinja, sa Kosova niste za poređenje. I mislim da je krajnje grub i neotesan tvoj komentar o njima.
Nisu svi imali "sreće" kao ovi koje ti, možda, znaš...
 
verovatno je tako ...razne su sudbine ..ima gore ima bolje ...cisto ti kazem da smo sitni da razmatramo takva pitanja jer sam dozivela da takva sila utice na moj zivot ...a nemozes ama bas nista ... to ti pricam kada je tvoj zivot u pitanju ,a kamoli tek kada su drugi ....... tedoh juce da odvedem cigance kuci .... bilo boso na ulici ...pa razmisljam nesto ,,,zamisli peripetije oko papirologije .... a ustalom nebi resila problem jos gomile roma ...prema tome ...ne vredi sekiracija ..lepo ti sacekaj jos neku godinu ,napumpaj neko devojce ,,, jedino sta vredi je brinuti o svojoj deci ...
 
Pazi, avesic, ako si izbeglica ONDA TE TEK NE RAZUMEM. Ako grešim ispravi me, ali - ti mora da si izbegla iz današnje Hrvatske, 90 i neke, tvoja "grupa izbeglica" je imala mnogo bolje osnove da ovde nastave život i mnogi su se ovde bolje snašli nego što im je tamo bilo...
Ali vi i ljudi, mahom sirotinja, sa Kosova niste za poređenje. I mislim da je krajnje grub i neotesan tvoj komentar o njima.

Nisu svi imali "sreće" kao ovi koje ti, možda, znaš...
Odličan komentar,Lexa:cool:
 
Sto bi diskvalifikovali i jednu od njih? Pa Kosovo vec dugo nije nase... To sto se jos uvek nalazi u granicama nase zemlje, to je samo mrtva linija na sarenoj mapi Balkana...

Nije nas ni dobar deo juga Srbije, gde Albanci rade sta hoce, pa nemaju svoju misicu... A i Vojvodina je na pravom putu da bude nasa samo u ustavu... Jel i ona treba da ima svoju misicu... I da ne nabrajam dalje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top