Medicinski fakultet u BG/NS

I

ivan1986

Gost
Interesuju me Vasa iskustva kod polaganja prijemnog ispita (ne ono tipa gde je lakse), vec kako je sve organizovano, koje oblasti su pod akcentom i sl.
Takodje interesuje me kako doci do zbirki zadataka?
Hvala.
 
E pa buduci kolega hajde da te malo posavetujem kao sto su mene savetovali oko upisa na fax…prvo ti predlazem da upises u bg-u ako mozes medicinu jer ces dobiti kompletnije znanje u bg-u a ne u Novom sadu a I sada su izvrsene neke reforme pa ces moci I da radis u inostranstvu sa ovim faxom u bg-u, tako da ti je mnogo bolje… sto se tice poena…svake godine ti je otprilike isto ili se smanji broj poena za koji bod… uglavnom, sad kad sam se ja 2004. upisivala bilo je potrebno oko 79 poena s tim da je posle I bilo primljeno cak 40 njih ispod crte pa je verovatno bilo potrebno oko 76 poena..
Za pripremu prijemnog moraces malo da se pomucis s tim da se nekima I posreci pa uspeju da prepisu na prijemnom sto I nije toliko tesko…ja licno nisam ni pokusavala da prepisujem jer sam bila sigurna da sam uradila dovoljno za prolaz
Nabavi informator na fakultetu u skriptarnici, imas jednu u prizemlju u jednu u nazovi podrumu..snaci ces se a I mislim da ih imaju. Bolje nabavi onaj informator sa oko 1000 pitanja iz hemije I oko hiljadu iz biologije, neka pitanja se uglavnom I ponavljaju pa I nije tako puno. U informatoru ti pise I koje knjige da koristis I pridrzavaj se toga jer ce biti iz tih knjiga. Za hemiju- od 30 pitanja bice ti 15 iz opste I neorganske I 15 Iz organske…a za biologiju po 6 iz citologije, biologije razvica,sistematike zivotinja, genetike oko 5 iz osnova molekularne biologije a iz evolucije I ekologije mozda jedan ali ja to nisam ni ucila..
Eto to ti je od mene za sada..ako te zanima jos nesto pitaj slobodno… pozdrav kolega
 

Back
Top