Ucenje,bre!!!

Znas kako,ja sam 3. razred gimnazije priorodno-matematicki smer,prve dve godine sam bila odlicna,a nisam nesto mnogo ucila.
Mislim kako kad i sam znas da dodje period u toku godine kada svi navale da pitaju,pa se onda i mora uciti vise.
U proseku mozda ucim oko sat i po dnevno..
pozz
 
Nikad ne dozvolite sebi vremenski kvantitativan prilaz ucenju. Fazaon je da se to vreme kvalitetno iskoristi. Raspitajte se malo o "tehnikama" ucenja. Postoje cak i metode ucenja u snu.
 
Mislim da se trebaju razdvojiti dva tipa ucenja.Prvi,za skolu,drugi zato sto te nesto zanima.Idem u MG i sto se tice ucenja za skolu ucim 2-3 sata nedeljno,cisto da pogledam istoriju,geografiju,hemiju.A sad,vidis,neki ljudi umesto da igraju po ceo dan igrice,"bleje",piju pivo i ubijaju sebe i svoje zdravlje na razne nacine,uzmu pa procitaju knjigu.Znas,to je ono sa listovima,i slovima,evo da te odusevim,ponekad ima i slika!(Pod knjige se naravno podrazumeva i strucna literatura)
 
kod mene nema pravila za ucenje
nekad ucim po ceo dan a nekad skupim jedva 2 sat. kod mene je to relativno. nekad bi samo da radim zadatke iz mata(u poslednje vreme bas cesto) a nekad da citam knjigu. sve zavisi od raspolozenja
 
Ne znam za prirodnjake ali mogu ti reci da u gimnaziji uopste nije potrebno mnogo uciti.
Ja sam opsti smer i ucim kad se sve sabere po sat vremena dnevno a vrlodobar sam oko 4.3
Mislim da kad bi se malo potrudio bio bih 4.7 sigurno
Pozdrav i ne dozvolite da vam ucenje okupira mozak dok pored vas prolaze divne stvari.Pa ljudi samo jednom se u zivotu ima 17 ili 18 godina zar ne
ZATO LUDUJMO
 
Moja tehnika ti je Prvo iscitavanje stiva i razjasnjavanje pojmova,zatim aktivno iscitavanje odnosno"ucenje"ali tako da svaki pasus procitam,ponovim bez citanja,prelazim na sledeci,opet citanje ponavljanje bez citanja,onda ponavljanje oba bez citanja,i tako bar jedno 3 sata,onda aktivna pauza,sto ne znaci buljenje u televizor ili zezanje u zatvorenom prostoru,spavanje...,nego max 1 sat na vazduhu,napolju jer szatvorena soba je zagadjene ugljen-dioxidom,odnosno ustajao vazduh,koji je vec preradjen,i to dovodi do dekoncentracije i umora.
Posle aktivne pauze opet isti sistem i tako sve dok ne naucim ono sto treba.
 

Back
Top