planete u osmoj kuci

Čitala sam da su još drevni egipćani radili na usavršavanju tog sistema koji potiče iz doba Ramsesa II...
[Ramesses II je bio egipatski faraon rođen 1290 PNE. Vladao je čitavih 66 godina a na presto je stupio sa svega 24 godine]

ali hajde de, kako god je nazovu danas...
 
Mady:
Čitala sam da su još drevni egipćani radili na usavršavanju tog sistema koji potiče iz doba Ramsesa II...
[Ramesses II je bio egipatski faraon rođen 1290 PNE. Vladao je čitavih 66 godina a na presto je stupio sa svega 24 godine]

ali hajde de, kako god je nazovu danas...

Da svakako da su egipcani zasluzni za mnogo toga u danasnjoj modernoj astrologiji....,ali zar svaka nauka nema svoje korene :?: U ostalom vavilonci su prvi koji su poceli da se bave ovom sjajnim otkricem jos 4000 g PNE....Ali oni su pomalo zastranili,mislili su da su mnogo pametni :shock: ,pa im se odbilo o glavu :wink:
Nikola je ovo proucavao ...detaljno.....On je veliki detaljista (podznak devica :lol: )...Ja sam se licno uverila na mnogim primerima u dosadasnjoj praksi da njegova teorija sjajno funkcionise...tako da uopste ne sumnjam 8)
 
Zanimljivo je to da niko od vas nije moje pitanje shvatio kao mogucnost da svi zajedno nadogradimo svoje astrolosko znanje i da vezbamo na konkretnim primerima.... :(
Razgovarala sam sa mnogim "slavnim" astrolozima i svi se slazu u jednom.....
"Astrolozi su egoisticni i sujetni ljudi" :roll:

(neizuzimam sebe iz ove kategorije,ali znam da se ogradim kada je u pitanju "visi cilj",u ovom slucaju znanje... Volela bih kada bismo mogli da ucimo zajedno ,a da pritom nemamo prolema sa niskim porivima :wink: )
 
simple_things:
Mady:
Čitala sam da su još drevni egipćani radili na usavršavanju tog sistema koji potiče iz doba Ramsesa II...
[Ramesses II je bio egipatski faraon rođen 1290 PNE. Vladao je čitavih 66 godina a na presto je stupio sa svega 24 godine]

ali hajde de, kako god je nazovu danas...

Da svakako da su egipcani zasluzni za mnogo toga u danasnjoj modernoj astrologiji....,ali zar svaka nauka nema svoje korene :?: U ostalom vavilonci su prvi koji su poceli da se bave ovom sjajnim otkricem jos 4000 g PNE....Ali oni su pomalo zastranili,mislili su da su mnogo pametni :shock: ,pa im se odbilo o glavu :wink:
Nikola je ovo proucavao ...detaljno.....On je veliki detaljista (podznak devica :lol: )...Ja sam se licno uverila na mnogim primerima u dosadasnjoj praksi da njegova teorija sjajno funkcionise...tako da uopste ne sumnjam 8)

Ajde daj neki primer i meni je zanimljiva ta teorija.
 
simple_things:
Razgovarala sam sa mnogim "slavnim" astrolozima i svi se slazu u jednom.....
"Astrolozi su egoisticni i sujetni ljudi" :roll:
Ovo je zakljuceno iz cinjenice da smo spomenuli da teorija nije Nikolina... :oops: zaista smo sujetni i egoisticni :roll:


simple_things:
(neizuzimam sebe iz ove kategorije,ali znam da se ogradim kada je u pitanju "visi cilj",u ovom slucaju znanje... Volela bih kada bismo mogli da ucimo zajedno ,a da pritom nemamo prolema sa niskim porivima :wink:
skroman mali ep o sebi i sopstvenoj skromnosti. hvalospev. ovo budi mog merkura u skorpionu. :twisted: "neizuzimam" se pise razdvojeno nije jedna rec vec 2 :wink:
 
znam da preterujem ali sta cu kad sam :cry: "sujetna i egoisticna..." :cry:

izvinjavam se sto primetih slicne stvari i meni je zanimljiva tema o stepenima zodijaka :idea:

Moje je Sunce na 10 stepenu Vage [zodijački ekvivalent 10-tom znaku zodijaka Jarcu], broj stana je 46 a sprat 10

Asc je Rak a Mesec kao vladar je na 4 stepenu Jarca [4. stepen je analogan znaku Raka], njegov vladar Saturn na 4 stepenu Raka, u kvadratu su sa Plutonom na 4 Vage.

~ najbolja drugarica mi je rođena 4.2.
~ prošle godine sam 4.4. prekinula jednu vezu i istog dana upoznala nekoga ko mi i danas puno znači.
~ 4.8 započela važan posao

... znači li sve ovo nešto?
 
Mady:
simple_things:
Razgovarala sam sa mnogim "slavnim" astrolozima i svi se slazu u jednom.....
"Astrolozi su egoisticni i sujetni ljudi" :roll:
Ovo je zakljuceno iz cinjenice da smo spomenuli da teorija nije Nikolina... :oops: zaista smo sujetni i egoisticni :roll:


simple_things:
(neizuzimam sebe iz ove kategorije,ali znam da se ogradim kada je u pitanju "visi cilj",u ovom slucaju znanje... Volela bih kada bismo mogli da ucimo zajedno ,a da pritom nemamo prolema sa niskim porivima :wink:
skroman mali ep o sebi i sopstvenoj skromnosti. hvalospev. ovo budi mog merkura u skorpionu. :twisted: "neizuzimam" se pise razdvojeno nije jedna rec vec 2 :wink:

8) Moze se nazvati epom ili hvalospevom ,pa asc mi je na 5* sto je stepen lava,pa daje hvaljenje....A pritom moj merkur je u lavu ,pa opet daje isto,a i malo dramaturgije nije na odmet...Pri tom taj moj merkur je na 13* ,sto je stepen ovna,pa daje zelju da moje misljenje dominira...Ali ,ima jos nesto zanimljivo kod mog merkura...On je u retrogradnom kretanju...Daje neobican um... :evil: Um koji ne moze bilo ko otkriti...I jos...nalazi se u konjukciji sa jupiterom ,pa daje ekspanziju misli,a pri tom je jupiter dispozitor treceg polja 8)
Moja pravopisna greska potpuno je razumljiva,a ti ces mi pametnice sa merkurom u skorpiji reci zasto je to tako?.....Otkrila sam ti sve o mom merkuru :twisted:
 
retro - pa mora da se vrati i na stepenu brzog ovna


samo ne shvatih zasto je razumljiva pravopisna greska? ili je to taj visi um, ekspanzija misli... :cry: nama smrtnicima nezamislivo i nejasno...
 
Mady:
retro - pa mora da se vrati i na stepenu brzog ovna


samo ne shvatih zasto je razumljiva pravopisna greska? ili je to taj visi um, ekspanzija misli... :cry: nama smrtnicima nezamislivo i nejasno...

wow ,razbesnela sam malu mady :twisted:
Vidim odabrala si pravi nick :lol:

Nemoj bre da si tako namrstena,ovo je samo teoretisanje...,a mozda neko nesto i nauci :wink:

Objasnicu ti zasto je moja greska razumljiva iz ugla astrologa...Retrogradnost moga merkura ,govori o mogucnosti pravopisnih gresaka,logicno :lol: .Pri tom ,merkur je na 13*,dakle stepen ovna,ali posto je retrogradan odlazi na 12*,dakle ide u nazad,opet logicno :lol: A 12* je stepen riba devojcice...A sta su ribe nego greska..u kombinaciji sa merkurom (u pisanju)... 8)
 
retro - pa mora da se vrati i na stepenu brzog ovna

Da ,rekla si retro...Sto sam ja vec ranije napomenula....Ne znam sta si novo otkrila :twisted:

btw...ja nisam lavica...samo mi je nekoliko planeta u lavu :lol:

Na kom stepenu ti pocinje asc...Moje tri najlepse planete su u tvom prvom polju :wink:
 
Mady:
znam da preterujem ali sta cu kad sam :cry: "sujetna i egoisticna..." :cry:

izvinjavam se sto primetih slicne stvari i meni je zanimljiva tema o stepenima zodijaka :idea:

Moje je Sunce na 10 stepenu Vage [zodijački ekvivalent 10-tom znaku zodijaka Jarcu], broj stana je 46 a sprat 10

Asc je Rak a Mesec kao vladar je na 4 stepenu Jarca [4. stepen je analogan znaku Raka], njegov vladar Saturn na 4 stepenu Raka, u kvadratu su sa Plutonom na 4 Vage.

~ najbolja drugarica mi je rođena 4.2.
~ prošle godine sam 4.4. prekinula jednu vezu i istog dana upoznala nekoga ko mi i danas puno znači.
~ 4.8 započela važan posao

... znači li sve ovo nešto?

Tebi je definitivno rak naglasen u radiksu...O tome govore stepenovi..Dosta si karmicki opterecena... :cry:
 
simple_things:
Sta biste rekli o mesecu u 8 polju i u biku.....u muskom horoskopu....pri tom na 19*... :idea:


Ok,hajde da razjasnimo sta bi ovo moglo znaciti:)
Mesec u osmom slozili smo se da govori o sklonosti bolestima...ALi opet mesec je u biku egzaltiran,pa je tu dobro postavljen...Jos ako je dobro aspektovan:)
Sexualnost naglasena...potreba za posedovanjem...ali sve je to nekako izmedju...izmedju svetlosti i tame ...A i dusa kao da je ostala zarobljena u nekom medju prostoru izmedju ovog i onog zivota...Ali lepo joj je tamo:)..Posto je na devetnaetom stepenu moze nam reci da je dusa sklona umetnosti...jer je to stepen vage..Osoba ima izrazenu culnost i intuiciju...Sigurno veruje da postoje duhovi:)
Posto je osmo polje polje skopiona mozemo reci d aosoba poseduje neku dramaticnu neznost,tragicnu,ali nema neke velike dubine...Osim ako je pluton u prvom polju:) Ili na primer trece u skorpionu...Emocije su fatalne...saosecajnost je izrazena..zbog egzaltacije meseca...
E sada ...sve ostalo zavisi od aspekata...
 
A sta ako je Mesec u 8. polju u Vodoliji spaljen (a jedan je od dispozitora)? Vec su mi rekli da u zenskom horoskopu spaljen Mesec znaci da se osoba prilagodjava muskarcima, samo sto to kod mene ne ide tako. Ali, zanima me vezano za 8. polje... sta sve to zajedno znaci?
 
Mesec u biku ukazuje na naglasenu seksualnost narocito sto je u 8.kuci.
Mesec je egzaltiran u biku,pa daje jednog velikog hedonistu,mozda cak sklonog i porocima(sve zavisi kakve aspekte pravi mesec )
Po nekom pravilu trebalo bi da ukaze na emocionalnu stabilnost,jedino ako mesec nema neke izazovne aspekte..
Sarmantan je i privlacan .
Posto u muskom horoskopu polozaj meseca ukazuje na tip zene koji ga privlaci..onda su to imucne zene,ekonomicne,culne,sa naglasenim oblinama :D mesec ukazuje na udate zene,majke..pa sa tim polozajem meseca je moguca veza,jaka seksualna( tajna) veza sa nekom udatom zenom,ako je mesec u losem aspektu sa uranom onda je to razvedena zena.

19.stepen ,stepen vage..ukazuje na osobu sa
istancanim ukusom,bik je pomalo animalan znak ali vaga je prefinjen znak,pa ga privlace prefinjene zene narocito sto je mesec egzaltiran pa dolaze do izrazaja sve pozitivne karakteristike bika,
Verovatno voli umetnost,muziku,ples…
Ovakav polozaj meseca(u 8.kuci) cesto ukazuje na neke frustracije,strahove u pogledu sopstvene sekusalnosti.Posesivan je i ljubomoran.
Ukazuje na svadje sa zenom,a u losim aspektima i na razvod braka.
Idealna partnerka za njega bi bila zena bik,jer tu je njeno sunce koje bi napravilo konjunkciju sa njegovim mesecom u 8.kuci,pa bi to bio znak jake seksualne privlacnosti. Ali bi takodje ukazalo na mnogo strasti,svadja…itd… :D
 
mala Princeza:
Ukazuje na svadje sa zenom,a u losim aspektima i na razvod braka.
Slozila bih se sa ovim, moj poznanik ima Mesec u VIII u Raku, na stepenu Skorpije, kvadrat Mars, razvodi se po drugi put.

Covek ima totalno haotican zivot, sto se veza tice, materijalno je sasvim ok.

Gledala sam uporedni horoskop njega i zene s kojom je u vezi koja se proteze vise godina, i pored brakova- konjukcija njegovog Neptuna i njenog Meseca, njegovog Meseca i njene Venere, njegovog Plutona i njenog Marsa, i na kraju njegovog Jupitera i njenog Sunca...
 
saturn u 8.-oj bi trebalo da govori o tacno odredjenom trenutku smrti, o duzem zivotu, teskocama sa nasledstvom (ili nemanje nasledstva), osoba jako tesko prima promene bilo kakve vrste, ne zeli da se menja, tradicionalan pristup sexu (omiljena poza misionarska :))
a ove opozicije brate, su malo heavy! venera-saturn se cesto vidja u horoskopima nezenja, ili se veze odvijaju uz veliku muku, veze mogu da traju ponekad i dugo ali se ljubav gubi, mesec-saturn govori o jednoj osobi koja se sklanja i odlazi u samocu da ne bi bila povredjena, zatvorenost, nepoverenje, sumnjicavost, osecanje zapostavljenosti, a merkur-saturn daje veoma ozbilje i ponekad dosadne ljude, konzervativnog razmisljanja, ali veoma dobrog uma, temeljnog, resavaju probleme s lakocom, moguc sarkazam. nije dobar polozaj za sudske sporove, obavezno angazovati advokata za sva pravna pitanja.
eto, nije bas puno veselo, a? :-(
 
Znas kako...hm...
sad ne znam sta da mislim.....znaci ako govorim o ovoj osobi u stanju je i da i te kao menja stvari iz temelja....da se preseli iz jedne drzave u drugu,da putuje kad mu sune...avanturistickog je duha...
E sad to mozemo da prepisemo njegovom uranu koji je i kod njega u prvoj kuci u Vagi konjukcija sa ASC. .....bojim se sad ovog sto si rekla gasi se ljubav ali da li da se tesim sto mu je Venera u Scorpiji pa i mesec....+ Merkur Jupiter i Neptun...hm hm....
pitala sam za ovaj saturn u 8moj znas vec radi cega :O) jer tu vec ima nesto.....ali kazu neki da se to kod takvih tipova menja vremenom ....valjda na bolje....ovo za nezenje je tacno mislim....ajoj
 

Back
Top