umrezavanje

Dzefry011

Početnik
Poruka
32
Moja mreza ima dva kompa.Moj drug koji zivi oko 1.2km od mene(vazdusnom linijom)je u mrezi sa 4 kompa.Hteli smo da pokusamo da se umrezimo medjusobno pa da mreza ima 6 kompova :idea: .Bas i nije da raspolazemo parama za wireless pa smo trazili neki jeftiniji nacin.Da li je to moguce uciniti preko Hyper terminala ili nekog drugog programa.U network connections sam nasao nesto :P View network connections/Create a new connection/next/Set up advanced connections/accept incoming connections.Ako ne moze ni ovo moze li mi neko reci neko jeftino wireless resenje koje moze da poveze racunare na tolikoj udaljenosti.Unapred hvala
 
Moze, postavite isti workgroup, i razlicite IP adrese, na primer ti 192.168.0.1 i 2 a on od 192.168.0.10 pa na gore, i subnet masku 255.255.255.0
pa onda na jednoj masini napravis da ocekuje poziv na modem, a druga da zove, s tim da na prvoj napravis usera, sa passwordom, i taj set username/password koristis na drugoj masini koja zove. E sad, kad uspostavite vezu, ne ocekuj da bude kao da ste u istoj prosdtoriji, modem je spor. A i zauzeces obe telefonske linije, to mozete da probate cisto da nesto naucite, probajte pa javi kako je bilo.
 

Back
Top