umrezavanje
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: umrezavanje

Početnik
    Učlanjen
    28.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano umrezavanje

Moja mreza ima dva kompa.Moj drug koji zivi oko 1.2km od mene(vazdusnom linijom)je u mrezi sa 4 kompa.Hteli smo da pokusamo da se umrezimo medjusobno pa da mreza ima 6 kompova .Bas i nije da raspolazemo parama za wireless pa smo trazili neki jeftiniji nacin.Da li je to moguce uciniti preko Hyper terminala ili nekog drugog programa.U network connections sam nasao nesto View network connections/Create a new connection/next/Set up advanced connections/accept incoming connections.Ako ne moze ni ovo moze li mi neko reci neko jeftino wireless resenje koje moze da poveze racunare na tolikoj udaljenosti.Unapred hvala

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Moze, postavite isti workgroup, i razlicite IP adrese, na primer ti 192.168.0.1 i 2 a on od 192.168.0.10 pa na gore, i subnet masku 255.255.255.0
    pa onda na jednoj masini napravis da ocekuje poziv na modem, a druga da zove, s tim da na prvoj napravis usera, sa passwordom, i taj set username/password koristis na drugoj masini koja zove. E sad, kad uspostavite vezu, ne ocekuj da bude kao da ste u istoj prosdtoriji, modem je spor. A i zauzeces obe telefonske linije, to mozete da probate cisto da nesto naucite, probajte pa javi kako je bilo.

Slične teme

1. UMREZAVANJE I UMREZAVANJE I UMREZAVANJE
    Autor gagirw u forumu Internet
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.03.2008., 02:09
  2. umrezavanje dva racunara, os xp i 98
    Autor maxi_js u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.01.2008., 23:08
  3. Umrezavanje
    Autor Figaroo u forumu Softver
    Odgovora: 11