Srbijo, dokle ćeš birati?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Hoćemo li izabrati ili nećemo? Koga? Opet se priča o izborima... Kuda ovo vodi? Ispravljamo krive Drine, svako se izvlači iz svog dela krivice, svako se omasti pa beži... A kuda ovo sve vodi?
Ma, treba nama jedan dobar diktator...
Da li su ovolike smene samo afere, stišavanje strasti, na šta ovo više liči?
Ovo nije država, ovo je predstava. Komedija. Gledaoci nam ponekad aplaudiraju, ponekad nas gađaju trulim paradajzom.
Srbi, Šiptari, Mađari, i svi ostali - MA KO NAS ŠTA PITA?
A ako nas niko ništa ne pita - kakva je ovo demokratija? Socijalizam? Komunizam?
Ljudi su odbili da izlaze, poraženi činjenicama, zgroženi slikom koja dolazi iz skupštine, ubijeni nemaštinom.
Ne vredi ni nasilje. A šta vredi?
Šta da radimo?
 
Ne gledaj TV i oseti šta se dešava iz prve ruke....
Jeste kasno da se spreči , ali ne i da se leči....

Na Tv imate izbor izmedju kurte i murte....

A meni sve više liči kao da glumim u filmu "kradljivci tela" SF gde vanzemaljci usele ljudska tela i ako primete nekog čoveka koji nije "useljen" odmah prst i "evo ga , evo ga..."

Niko se nije zapitao o opcijama koje su date na izbor.....
Ja recimo znam poštene , al nesposobne
pa znam normalne , ali sposobne
pa pokvarene i nesposobne,
pa pokvarene i nesposobne...
i poštene i sposobne (što ne znači da bi ih,da imam moć da ih postavim za funkcije , stavljao na iskušenja sa jednostruko kontrolisanim ili nekontrolisanim funkcijskim sistemom)

Ali komšija je tu , nema gde da pobegne, znam ga u dušu.....a ne slika u novinama ,nasmešena i posle mi djavo kriv....
 
Ova Lexa uvek pita i i kaze ono sto je mnogima u podsvesti a toga mnogi nisu svesni. Tema na pravom mestu, jednom recju odlicna.

Secam se dok je ova vlast bila u opoziciji, imala je neka druga vidjenja i predloge dok nije dosla na vlast. Kada je dosla, bavi se samom sobom, svaki lidercic reklamira sebe, svoje stavove, principe, zelje hobije... koje god novine da kupite ima neceg o njihovoj biografiji, kao da su neki faktori u nasim zivotima, jednostavno zele da se samo o njima prica. Ne nije ovo autokratija, imaju oni pricu: to je normalno kazu, necemo vise ovo, niti ono a samo se o njima prica, pa izmisljaju afere, trte mrte i sve se svodi na isto.

Do 5.-og 10 a i posle u narodu je postojala euforija koju niko nije mogao da kontrolise. Svi su hteli da se zrtvuju da bi ova zemlja stala na noge. Medjutim, kako je ova vlast nesposobna i nije mogla da se suoci sa ozbiljnim stvarima koje su ih zatekle, pocele su da se vade na bivsu vlast, govoreci: "praznu kucu ne mozes napuniti", sledeca koja bude dosla ce reci: "mogli smo tu praznu kucu napuniti, ali je prodata i nije vise nasa".

Zaludjen fantazijom, "od ptice mleka", narod je poceo i nerazborito da podrzava bolesne misli, pa je i na svoju stetu isao. U nedostatku sposobnosti, poceli su da prave sebi karijeru. Lopovski zanat im je izasao na videlo, kradje glasova u skupstini (isterivanje svog cefa). Narod tunjav, kakav jeste, cuti i sebi nalazi izgovor da je to politika i nece da se bavi time, dok bi odmah skocio da je to bivsa vlast uradila (ali tada je imala lidere) i govorila necemo diktaturu.

Ne znam koji je od mudraca rekao: svaka sledeca vlast, radi isto ono kao i bivsa, samo u drugacijem obliku (mislim da je to rekao Ruso).

Posle par meseca narod se razocarao, jer je video da od svih onih prica, nema nista. Svaki lider (a najvise Djindjic) je od svake privatizacije uzimao procenat i tako sebi obezbedjivali buducnost. U nedostatku ideje, kako pokrenuti privredu, izmisljali su afere. Narod je poceo da se elektrise na DS i DSS, ne znajuci da je to isto i da je zamajavan. Jedna opcija kao savremena, druga konzervativna i zaostala... A te opcije su smisljene (SMISLJENE), kao demokratska (ali u potpisu lopovska) i demokratsko - nacionalna (nije vise Slobovsko-Seseljevska, vec moderno nacionalna) da u nedostatku zanimljivog izvestavanja, uz pivce, mogli medjusobno, zitelji bedne Srbije, svadjaju i dokazuju sebi ko je u pravu.

Kako cemo dalje?

Licno verujem da malobrojni i izyebani sa svih strana, postoji snaga u Srbiji koja ce ovu zemlju vratiti na put. Mnogi se ovde igraju demokratije (sto u Hrvatskoj nije slucaj) i dokazuju svetu nesto sto normalan nikada ne bi dokazivao, da nismo divlji narod. Time se vrtimo u krug i dozvoljavamo sebi da nas svakojaki nesmajnici zamlacuju i drze predavanje, sta i kako da radimo? Dijaspora ocekuje od nas, da mi ovde sredimo stvar, 'ajde de. Mnogi zele povratak monarhije, jednu bitangu na vlast da postave, misleci da ce tada (kao i uopste postavljanjem nekog, koji se prodaje za tog i tog) da ce nam padati kruske s neba a ne znaju da su u svetu, konkretno da uzmem neke Evropske zemlje, kao lidere u prosperitetu... da su same svojim trudom i mukom stekle ono o cemu mi sada sanjamo i zalimo. A mi hocemo s neba i da nam neko nesto DA (mozda qurac?).

Zakljucak: u se i u svoje kljuse!

Ne treba nama Lexa diktator, treba nam tiranin, koji ce reci tako i tako i gotovo. Setimo se Nemacke i njene inflacije '20-ih i sta je pojavom Hitlera postigla (da mi neko ne prebacuje 2-i Sv. rat) kako je krenula a cak i posle opustosenja u ratu, '50-ih i '60-ih dostigla svetske standarde. Ma, ako neko iole poznaje istoriju, zna da je Srbija posle Kosovskog boja, imala zavidan ekonomski nivo, kako je pod Karadjordjem ekonomski vaskrsla (mnogi misle da je to pod Milosem uradila a Karadjordja smatraju samo kao nekim vojskovodjom, jer svi su voleli da citaju o Karadjordju i o bitkama koje je vodio, ekonomski deo zapostavljao).

P.S.

Odlicna tema Lexa!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top