STALNO MI MENJA BR KONEKTOVANJA NA 99..
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: STALNO MI MENJA BR KONEKTOVANJA NA 99..

Početnik
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano STALNO MI MENJA BR KONEKTOVANJA NA 99..

Problem je sledeci: Neki programcic se infiltrirao u moj komp, pa mi pri svakom konektovanju menja br. konektovanja na 99... a naravno i korisnicko ime.Sta da radim? Kako da ga se resim? IDE MI NA NERVE!!!![b][/b]

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Probaj da ga nadjes gde se nalazi pa ga izbrisi.

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

PRVI SAVJET:

Ne konektuj se ako bas ne moras.. Fasovo si dialer program.. Dakle on ti prekida postojecu vezu sa tvojim provajderom i konektuje te Bog zna gdje u inostranstvu.. Da ne bi pao u nesvijest od racuna koji mozes da dobijes za telefon, potrebno ti je da za pocetak instaliras Spy Boot Searh and Destroy.v 1.3 sa kojim ces da pokusas da uklonis tog gada, pored njega preporucujem jos AD-aware SE, Spy Sweeper i sa njima preskeniraj svoj komp u SAFE MODE opciji.. Sa ova tri programcica bi trebao da rijesis problem..

Javi da znamo sta si uradio.. Poz. i srecno ubuduce..

Zainteresovan član DR83 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

...konektuje se preko svog provajdera a onda mu diler a da ga ne diskonektuje promeni broj i zove ko zna gde
    ...samo ako ga je Telekom napravio

Početnik
    Učlanjen
    09.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Od pre tri cetiri dana i meni se javlja isti problem, mada nisam isao na sumnjive sajtove... Pokusao sam sa AD Aware ali pri svakom kliku za konekciju nudi mi taj famozni broj...9968829111.... cili je, zna li ko... medjutim sta sam primetio, kad ti se pojavi ikona za konekciju, pa ides properties> security ...meni je bio Typical ali ga je taj dial prebacio na Advanced...ja sam vratio na Typical ali kad god mi nudi taj broj Security je na Advanced...pa otuda pitanje kako to mogu da sprecim, odnosno da security bude na Typical stalno...I jos jedno pitanje,,,kako vi pronalazite manuelno taj fajl?

Zainteresovan član DR83 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ja ga manuelno nisam uspeo naci.Skenirao sam Ad Aware-om i izbrisao sve sto je nasao i tako ga se resio.To sam pokusavao i nekoliko puta pre ali nisam uspeo da ga se otarasim.Sad ne znam zasto je bas tad uspelo.Kao sto sam rekao OBAVEZNO pogledaj koji ti je broj u propertiesu PRE nego sto se konektujes i prati kad ti promeni broj a onda ga ti vrati na 042xxx ili koji vec koristis.Ja sam tako radio i ocekivao sam astronomski racun medjutim dobio sam samo 800 din.!!!

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

1. Start > Ran > regedit > hkey_current_user > remote access > pogledaj profile - koliko ima konekcija
    ...e pa sad tu konekciju mozes izbrisati ali da se ne bi vratila moras nekim od programa za tu namenu ocistiti kompjuter
    ...pokusaj da joj zabranis da se ponovo vrati: oznaci remote acces > Edit > Permissions > oznaci gore sve > Advanced > Deny

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

...to bi trebalo da znaci da niko - ni system, ni user, ni administrator vise ne mogu menjati sadrzaj remote accesa - mada je mislim dovoljno samo system

Početnik
    Učlanjen
    09.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Andreavk
    1. Start > Ran > regedit > hkey_current_user > remote access > pogledaj profile - koliko ima konekcija
    ...e pa sad tu konekciju mozes izbrisati ali da se ne bi vratila moras nekim od programa za tu namenu ocistiti kompjuter
    ...pokusaj da joj zabranis da se ponovo vrati: oznaci remote acces > Edit > Permissions > oznaci gore sve > Advanced > Deny
    Molio bih da mi odgovoris na sledece...uradio sam kako si rekao radi provere mog kompa. Medjutim, kad kliknem profile u Remote Access tu mi izbaci 8 konekcija. Tu mi stoji 8 foldera sa nazivima konekcija iako imam samo dva provajdera. Tri foldera su od istog provajdera ali sa razlicitim nazivima dva foldera takodje od drugog provajdera sa razlicitim nazivima, jedan folder gde pise Dial-up connection i dva foldera sa nazivima jednog imena koje imama u mailu...O cemu se radi i koje foldere da izbrisem...hvala...

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

U Profile ostavi samo folder sa imenom svog provajdera (u levom delu prozora) - sve ostale izbrisi. Ovo je privremeno resenje (zabrana systemu da menja Profile u Registriju) - znaci moras tog dilera izbrisati sa nekim od programa za tu namenu. Mogao bi i da prepises ostale konekcije pa da ih trazis po HDD sa search - mozda ih se tako resis ( u Safe modu)
    Uradi i ovo:
    Start > Run > regedit pa pregledaj sta tu ima: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run i
    Local Machine/Software/microsoft /windows/current version/ explorer > nadji Browser Helper Object i sve iz njega obrisi.

Zainteresovan član ljubomir47 (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: STALNO MI MENJA BR KONEKTOVANJA NA 99..

Citat Original postavio JM86
    Problem je sledeci: Neki programcic se infiltrirao u moj komp, pa mi pri svakom konektovanju menja br. konektovanja na 99... a naravno i korisnicko ime.Sta da radim? Kako da ga se resim? IDE MI NA NERVE!!!![b][/b]
    Download Dialerdetect i Ad-aware SE personal.Pozdrav.

Slične teme

1. DSS menja ime u DSV
    Autor vengri u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.03.2008., 20:57
  2. Problem konektovanja V500 sa kompjuterom
    Autor Volim_V500 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.03.2005., 11:49
  3. Zamrzava posle konektovanja
    Autor maksvel u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 7