Tezak izbor

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Citam temu o kvalitetnoj samoci i nekvalitetnoj vezi, pa mi je pala na pamet jedna varijacija iste price.

Volite nekoga, ali:
1.iako ta osoba voli vas, vasa veza je potpuno neostvariva, tzv. zabranjena ljubav, ne bitno da li od strane vas, te osobe ili nekog treceg
2.u vezi ste sa tom osobom, ali ona ne voli vas i vi to osecate.

Koja opcija je podnosljivija za vas i zasto? Imate samo te dve mogucnosti!

Samo nemojte ici suvise u sirinu, dodavanjem novih opcija ili odgovorima tipa: "Nadjes novu/novog".
 
hm, ja ne patim dugo.. sto znaci, bolje biti sa osobom koja te ne voli, i ovako to ne moze dugo da traje... mozda... mada, ko zna... svi mi ovde filozofiramo, prosipamo pamet i savete, ali kad se nadjemo u konkretnoj situaciji... :shock:
 
zagor:
svi mi ovde filozofiramo, prosipamo pamet i savete, ali kad se nadjemo u konkretnoj situaciji...
Skroz tachno i pametno!
Prvo sam htela da odgovorim da smatram da nije mogucje da se ja nadjem u bilo kojoj od tih situacija.
Da sam u vezi sa osobom za koju znam da me ne voli - pa nema tih para. U zhivotu sam perfekcionista, chim neshto zashkripi u vezi ja dajem sve od sebe da se to sredi (bilo da je problem u meni/njemu ili u nekom/nechem trecjem). Prema tome.. uopshte mi ne lichi na mene da 'prezhivljavam' u vezi u kojoj nisam zadovoljna, sve i da ga volim kao...
A 'zabranjena ljubav' - tek mi to ne ide u glavu. Zashto je zabranjena? Neko nam brani? Smeshno. Daleko smo jedno od drugog? Ne mozhe da opstane, prva bih se ja ohladila. Ne znam kakve verske, fizichke, psihichke prepreke..? Ne znam, ne vidim ja tu onda toliku ljubav ako nije fizichki izvodljiva. Pre cje biti da bi to bila zaljubljenost, a to prolazi..
E, i tako sam odgovorila, a u stvari.. ko zna shta bi bilo kad bi bilo.. verovatno ova 'zabranjena'. Ne mogu da volim nekog ko mene ne voli! To nije ljubav vecj zaludjenost.
 
storm cloud:
Citam temu o kvalitetnoj samoci i nekvalitetnoj vezi, pa mi je pala na pamet jedna varijacija iste price.

Volite nekoga, ali:
1.iako ta osoba voli vas, vasa veza je potpuno neostvariva, tzv. zabranjena ljubav, ne bitno da li od strane vas, te osobe ili nekog treceg
2.u vezi ste sa tom osobom, ali ona ne voli vas i vi to osecate.

Koja opcija je podnosljivija za vas i zasto? Imate samo te dve mogucnosti!

Samo nemojte ici suvise u sirinu, dodavanjem novih opcija ili odgovorima tipa: "Nadjes novu/novog".

1. Ne verujem u zabranjenu ljubav.
2. Zasto bi osoba koja nas ne voli uopste i bila sa nama u vezi?

Daj jos neki primer 8)
 
Eto, ja mislim da ne bih mogla da budem u vezi sa osobom koju ne volim. A šta on oseća prema meni, nije nebitno, već je - njegov problem! Ako se, iz meni nepoznatog razloga, žrtvuje...
Mislim, nije ovako grubo kao što izgleda:
Ako me ne voli morao bi to jasno da mi stavi do znanja i ja bih ga "pustila", malo plakala i to je to. Verovatno bih primetila i pitala ga...
A i zašto bi neko bio sa nekim u vezi a da ga ne voli? Ovo verovatno zvuči naivno...
Ali da budem sa nekim prema kome ne osećam, recimo, strast, za početak... Ne znam. Deluje nepodnošljivo.
Eto, to mi je najgora verzija...
 
Nina2:
storm cloud:
Citam temu o kvalitetnoj samoci i nekvalitetnoj vezi, pa mi je pala na pamet jedna varijacija iste price.

Volite nekoga, ali:
1.iako ta osoba voli vas, vasa veza je potpuno neostvariva, tzv. zabranjena ljubav, ne bitno da li od strane vas, te osobe ili nekog treceg
2.u vezi ste sa tom osobom, ali ona ne voli vas i vi to osecate.

Koja opcija je podnosljivija za vas i zasto? Imate samo te dve mogucnosti!

Samo nemojte ici suvise u sirinu, dodavanjem novih opcija ili odgovorima tipa: "Nadjes novu/novog".

1. Ne verujem u zabranjenu ljubav.
2. Zasto bi osoba koja nas ne voli uopste i bila sa nama u vezi?
osoba koja vas ne voli moze veoma lako da zapocne vezu iz gluposti u 90%
Daj jos neki primer 8)
 
storm cloud:
Citam temu o kvalitetnoj samoci i nekvalitetnoj vezi, pa mi je pala na pamet jedna varijacija iste price.

Volite nekoga, ali:
1.iako ta osoba voli vas, vasa veza je potpuno neostvariva, tzv. zabranjena ljubav, ne bitno da li od strane vas, te osobe ili nekog treceg
2.u vezi ste sa tom osobom, ali ona ne voli vas i vi to osecate.

Koja opcija je podnosljivija za vas i zasto? Imate samo te dve mogucnosti!

Samo nemojte ici suvise u sirinu, dodavanjem novih opcija ili odgovorima tipa: "Nadjes novu/novog".

1
 
Nina2:
skajvoker:
ako bas moram da izaberam to bi bilo pod 2 da me ona ne voli i ja da to znam prosao sam kroz tako nesto i mnogo bolja i perspektivnija varijanta

To se zove biti ocajnik.
Pa bez uvrede, samo moje misljenje.


ili mozda borac? :?

Moja drugarica voli tipa vec cetiri godine, a da joj on ne uzvraca. U pocetku sam i ja bila slicnog misljenja kao i ti, ali vremenom..., prosto se pitam odakle joj vise snage da se bori za nekog koga ocigledno boli uvo za nju, ili mozda ne boli? Ne mogu , a da joj se ne divim, koliko ga samo ona voli, bezrezervno i do kraja. A nije li to ono sto cesto procitam na ovom forumu o ljubavi, kad nekoga volis volis bez rezerve, dajes celog sebe , bla,bla.
Ne znam, valjda svako za sebe zna sta mu je najbolje.
Mozda joj on jednog dana uzvrati, a mozda i njoj dojadi sve i digne ruke, ne znam sta ce biti... kao sto niko od nas ne moze znati sta nas ceka iza ugla i u kakvoj cemo se situaciji naci nekad.
Ali ne mogu reci da je ocajnica, jbg, za mene je ona borac jer voli nekog i bori se za njega, koliko god to okolini izgledalo glupo i ocajno (veruj mi ima dosta njih koji je i dalje smatraju ocajnicom), ona gura dalje, svesna je situacije ali ne moze protiv sebe. Voli ga i tacka.
Ja sto se tice odgovora, u zabranjenu ljubav ne verujem,i ne volim komplikovane situacije, a ovo drugo, ne bih mogla nikada voleti nekog ko ne voli mene. :) Eh, sad bi moja drugarica rekla: Nikada ne reci nikad. Istina, ko zna sta me ceka sutra. :roll:
Koliko samo ima razlicitih ljudi.
 
Sad ce Storm da se ljuti...ali uvek imamo ne 2 nego 22 alternative.Volela bih da znam koja je tvoja motivacija za postavljanje ovog pitanja.Ko da me je neko pit'o-da li bi pre jela pihtije ili cveklu(mrzim i jedno i drugo, verovatno bih se za nesto od to dvoje odlucila tek ako bih umirala od gladi). :)
Ako bih bas morala da biram izabrala bih opciju pod 1.
U opciji pod 2 bih patila i bila nesrecna, a kada bih bila sa ovim tipom pod 1 tokom vremena bi mi sigurno postao drag(na ljubav i dobrotu odgovaram ljubavlju i dobrotom, ne uvek partnerskom, pre prijateljskom),veza bi samo bila vise prijateljska i mirna nego strasna, a to sto je zabranjena me i ne bi mnogo tangiralo...svakako bi to resenje bilo privremeno...postavljam sebi malo vise ciljeve od opcija 1 i 2. :)

P.S.Sad ako je zabranjena zbog toga sto je ozenjen ili krivicno sankcionisana...ova prica gore ne vazi!
 
storm cloud:
Citam temu o kvalitetnoj samoci i nekvalitetnoj vezi, pa mi je pala na pamet jedna varijacija iste price.

Volite nekoga, ali:
1.iako ta osoba voli vas, vasa veza je potpuno neostvariva, tzv. zabranjena ljubav, ne bitno da li od strane vas, te osobe ili nekog treceg
2.u vezi ste sa tom osobom, ali ona ne voli vas i vi to osecate.

Koja opcija je podnosljivija za vas i zasto? Imate samo te dve mogucnosti!

Samo nemojte ici suvise u sirinu, dodavanjem novih opcija ili odgovorima tipa: "Nadjes novu/novog".

Ne verujem u br.1 (kad ljubav postoji, ona rusi zabrane i postize nemoguce...)
2. Nikada ne bih bila u takvoj vezi. Ma koliko za mene bolan bio raskid, u svakom slucaju je bolje nego zavaravanje ili sta vec...
 
Nece valjati ako sad pocnemo da ulazimo u rasprave oko toga sta je ljubav, posto tome nema kraja, svi to vide drugacije. Kad sam postavila pitanje, namera mi je bila da se kategorija "voli" posmatra sasvim subjektivno po principu - volim ili voljen sam ako se tako osecam.

S_K_V_O:
Volela bih da znam koja je tvoja motivacija za postavljanje ovog pitanja.

He, motivacija?

Zamislite da ste se nalazili u obe situacije sa jednom osobom.

Prvo 2, pa onda 1, a zabrana pod 1 postoji bas zato sto bi u slucaju realizacije veze doslo do 2. Sto bi opet kasnije lako preraslo u 1. Treca mogucnost (realizovana i uzvracena ljubav istovremeno), MOZE da postoji u nekom prelazu izmedju ove dve, ali zanemarljivo kratko.


Ovo slobodno zanemarite, sto vam je bitna motivacija? Samo me je interesovalo sta biste izabrali.

Ne ljutim se ni na koga, pa sto? Tema se savim lepo razvija. Ja bih samo da se izbegnu te price da li je nesto prava ljubav ili nije. Moze ti neko pomocu 1000 raznih definicija pokusati da dokaze kako ti zapravo nekoga i ne volis ili te taj neko ne voli, ako ti imas svoju, 1001. definiciju, koja kaze drugacije.
 
storm cloud:
Prvo 2, pa onda 1, a zabrana pod 1 postoji bas zato sto bi u slucaju realizacije veze doslo do 2. Sto bi opet kasnije lako preraslo u 1.
1+0=1+1'=2-1=1' :?: :wink: 1i1' su njena i njegova ljubav :lol:

storm cloud:
Treca mogucnost (realizovana i uzvracena ljubav istovremeno), MOZE da postoji u nekom prelazu izmedju ove dve, ali zanemarljivo kratko.
Nije tacno, nemoj da si malodusna!!!:D
To tako je patologija.Mnogi u stvari nesvesno uzivaju u nesrecnoj ljubavi, vole samo kad su nevoljeni.Koliko se secam ima ukupno 6 patoloskih nacina izbora partnera i ljudi se u ogromnoj vecini slucajeva opredeljuju za neki od njih.Ako nadjem to predavanje prekucacu ga.
Moze znaci i ovako:1+1'=2 :wink:
 
S_K_V_O:
storm cloud:
Treca mogucnost (realizovana i uzvracena ljubav istovremeno), MOZE da postoji u nekom prelazu izmedju ove dve, ali zanemarljivo kratko.
Nije tacno, nemoj da si malodusna!!!:D

Jao, opet se nismo razumele!!! Nisam htela da kazem da to nikada ne postoji, pu pu pu, daleko bilo, nego samo u ovom knkretnom slucaju - sa ljudima koji su u ovakvoj situaciji, vrlo konkretnim ljudima.

Nisam ja malodusna, ja verujem jos kako u uzvracenu ljubav, ja sam samo govorila o slucaju iz koga sam dobila motivaciju za temu, sama si me za to pitala.

Zasto svi teze ka generalizaciji? Ova tema se odnosi na konkretnu situaciju, naravno inace u zivotu postoji jos neprebrojivo mnogo mogucnosti.

S_K_V_O:
To tako je patologija.Mnogi u stvari nesvesno uzivaju u nesrecnoj ljubavi, vole samo kad su nevoljeni.

Pa cak i da jeste patologija, nikada nisam rekla da se radi o zdravoj ljubavi, zar ne? Ipak, takvih ljudi ima mnogo. I oni nekako prezivljavaju i dozivljavaju ljubav, pa tako nastaju ovakve situacije.

Malo mi je sad to surovo, deklarisati ovako nesto kao patologiju i to na ovom forumu gde se jako liberalno gleda na neke druge pojave, tipa homoseksualnosti. Ne bih sada da pocinjem raspravu o tome, takvih tema ima k'o sitnih svetaca, nego cisto skrecem paznju da ako se vec recimo gej ljubav smatra za nesto sto treba tolerisati (ne pitajte me sta mislim o tome :roll: ), zasto da se onda ovakve ljubavi/veze posmatraju kao "patoloski", nenormalni slucajevi? Zasto takvi ljudi ne bi imali pravo da dozive onakvu ljubav kakvu zele?

Opet se previse udaljavam od sopstvene teme, ali htela sam samo da skrenem paznju na to da ovde ljudi olako odbacuju neke mogucnosti koje su im nepoznate kao nenormalne ili kao foliranje, jer imaju drugaciji nacin zivota.

U ovakvim, rekla bih obicnim situacijama vam vise fali tolerancija nego u nekim ekstremnim slucajevima.

Recimo, ako neko spava sa osobom istog pola, ili, sta ja znam, upraznjava grupni seks, o tome se vecina ne izjasnjava negativno ili samo ostanu uzdrzani, a ako neko voli osobu koja je vara ili koja joj ljubav ne uzvraca, to je odmah deklarisano kao nenormalno ili kao glupost. Mislite o tome.

P.S. SKVO, ovo nije nista licno, ne obracam se tebi, nego Lj i S forumasima u globalu. Samo sam se uhvatila za tvoj post kao slagvort. Nemoj da se ljutis. :wink:
 
storm cloud:
Recimo, ako neko spava sa osobom istog pola, ili, sta ja znam, upraznjava grupni seks, o tome se vecina ne izjasnjava negativno ili samo ostanu uzdrzani, a ako neko voli osobu koja je vara ili koja joj ljubav ne uzvraca, to je odmah deklarisano kao nenormalno ili kao glupost. Mislite o tome.

Mozda zato sto mesas babe i zabe. Grupni sex, spavanje sa osobom istog pola...kako god okrenes radnja tih ljudi svodi se na uzivanje. Ovo trece i cetvrto svodi se na patnju, na nesrecu jednog od partnera. U tome je ta bitna razlika. Sto se to osudjuje? Mozda nekim ljudima nije jasno zasto neko zeli da pati, zasto neko ne izadje iz veze koja mu donosi nesrecu? Ili je mazohizam u pitanju? Ako je tako onda je to nesto sasvim drugo.
 
Eto...postavi covek pitanje...ljudi pocnu da ga savetuju...on kaze-ne ne odnosi se ovaj problem na mene, zasto svi mislite da se radi o meni, pitam onako generalno... :roll:
A opet, neko nekad postavi pitanje...ja kontam da je to generalni stav pa tako i odgovaram...a ona meni-nije to generalni stav nego konkretna situacija. :lol:
Dobro ako nije generalni stav utoliko bolje. :wink:
Ostatak texta ne bih komentarisala, to je ucinila Nina umesto mene. :idea:
 

Back
Top