Sto istes, dace ti se!
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Sto istes, dace ti se!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Sto istes, dace ti se!

"…sve je moguce, sve je na dohvat ruke, samo se covjek ne smije predati. Tesko je dok se ne odlucis, tada sve prepreke izgledaju neprolazne, sve teskoce nesavladive. Ali kad se otkines od sebe neodlucnog, kad pobjedis svoju malodusnost, otvore se pred tobom nesluceni putevi, i svijet vise nije skucen i pun pretnji."
    M. Selimovic

Vecina ljudi zivi u svojim ljusturama ne imajuci u vidu reci "sto istes dace ti se" !!! Pitam se koja je to glavna kocnica? Strah? Neznanje? Srecem svakog dana ljude oko mene koji su sposobni, vredni, posteni ... a ne mogu da se snadju. Predali su se. Mnogi bi za njihove talente ubili !

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kod mene ovo deluje, nevidjeno!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Добро, код нас је и друштвена ситуација у деведесетим годинама 20. века деловала тако да су се такви повукли у своје љуштуре и препустили празнима а агресивнима да се наметну!

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Talenat plus talenat kao mentalni sklop daju perspektivu....

Mnogi su biseri bacani zato što se drobe prilikom jačeg pritiska prstima.....

Talenat mora da se izdigne iznad sujete drugih, uštogljenog nivoa proseka , iznad svojih slabih trenutaka , da bi bio realizovan....

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Sto istes, dace ti se!

Pogotovo ako imaš PUŠKU !!!

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio shx
    "…sve je moguce, sve je na dohvat ruke, samo se covjek ne smije predati. Tesko je dok se ne odlucis, tada sve prepreke izgledaju neprolazne, sve teskoce nesavladive. Ali kad se otkines od sebe neodlucnog, kad pobjedis svoju malodusnost, otvore se pred tobom nesluceni putevi, i svijet vise nije skucen i pun pretnji."
    M. Selimovic

Vecina ljudi zivi u svojim ljusturama ne imajuci u vidu reci "sto istes dace ti se" !!! Pitam se koja je to glavna kocnica? Strah? Neznanje? Srecem svakog dana ljude oko mene koji su sposobni, vredni, posteni ... a ne mogu da se snadju. Predali su se. Mnogi bi za njihove talente ubili !
    Kazes : sto istes dace ti se...Ko ce ti dati?I sta je najvaznije u zivotu da trazimo?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

[/quote]Kazes : sto istes dace ti se...Ko ce ti dati?I sta je najvaznije u zivotu da trazimo?[/quote]

Ko ce ti dati?
    Neces dobiti nista ako ne "istes", u prevodu "trudis se". Kada dobijes ono sto si trazio (za sta si radio i trudio se) onda ce neko reci da mu je Bog dao, a neko ce reci da je sam stvorio. Kako kome odgovara. Sustina je jedna, svet nije napravljen na bazi carobnih stapica, vec na bazi teskog rada. Vecina ljudi koje ja znam je u sustini lenja (bez obzira na situaciju koja nas okruzuje) vecno objasnjavajuci drugima kako je nemoguce uspeti na bilo kom planu. Jedna je istina, tesko jeste, ali nije nemoguce.

Ako mislis da ce ti neko tek tako dati nesto varas se.

sta je najvaznije u zivotu da trazimo?
    Trazis ono sto zelis.
    Najvaznije je ono sto ti mislis da je najvaznije.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Hellen
    Добро, код нас је и друштвена ситуација у деведесетим годинама 20. века деловала тако да су се такви повукли у своје љуштуре и препустили празнима а агресивнима да се наметну!
    Ko je branio takvima da izaberu da se ne povuku?

Početnik
    Učlanjen
    26.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Lenjost!!!Koliko nas je spremno da ucini nesto vise za sebe umesto sto po urodjenom automatizmu pasivno gleda kako zivot odmice.covek je toliko lenj da ga mrzi cak i da definise svoje ciljeve.Mnogo ih je koji ni ne zanju sta bi sa svojim zivotom.A koliko li je hendikepiranih koji bi promenili svet samo da im je nas vid,ruke ili noge...

Primećen član
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

M. Selimovic

strah

Zainteresovan član arttim (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

I ja mislim da je STRAH glavna kocnica....

strah od nepoznatog, strah od neuspeha, strah od....

8)

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Хм...па нико им није бранио, али су ризици били превелики, а добит премала! Паметни се обично повлаче пред избезумљеном гомилом насилника.
    Мада:
    ''Нису криви седативи што их нису спустили,
    криви смо ми што смо их пустили.''

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Хм...па нико им није бранио, али су ризици били превелики, а добит премала! Паметни се обично повлаче пред избезумљеном гомилом насилника.
    Мада:
    ''Нису криви седативи што их нису спустили,
    криви смо ми што смо их пустили.''
    Rizici jesu bili veliki, ali ne toliko veliki koliko smo na kraju svi izgubili.
    Dobit premala? Pa kud ces vece dobiti od one koje bi nam danas obezbedila normalan zivot.
    Pametni se povlace? Ja znam mnogo pametnih ljudi koji se nisu povukli, ali ih je nazalost bilo jako malo. Na kraju se ispostavilo da svi oni koji su pametni su u stvari kukavice ...

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Rizici jesu bili veliki, ali ne toliko veliki koliko smo na kraju svi izgubili.
    Dobit premala? Pa kud ces vece dobiti od one koje bi nam danas obezbedila normalan zivot.
    Pametni se povlace? Ja znam mnogo pametnih ljudi koji se nisu povukli, ali ih je nazalost bilo jako malo. Na kraju se ispostavilo da svi oni koji su pametni su u stvari kukavice ...

Ма, слажем се ја, не фаворизујем ничији избор, само коментаришем зашто је већина паметних тако поступила. Због аресивних и безобразних ( у буквалном значењу - оних без образа ) паметни и даље избегавају да се експонирају, нажалост.

P.S. Мала нелогичност у назначеној реченици! Мало или много ?? :?

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Uživam u lenstvovanju. Lenjost je u prirodi ljudi, civilizacija kakvu je znamo je posledica urođene ljudske lenjosti.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

[али су ризици били превелики, а добит премала!
    ...a mozda su samo izmedju imati i biti izabrali biti

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

mislim da lenjost malo ubija. ok povremena valjda ne

Slične teme

1. Dače pod Fruškom gorom
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 14