Bosanac

sixx

Obećava
Poruka
78
Momci, imala bih jedno pitanje za vas. Verovatno, ima ko je iz Bosne. Ja imam momka - Bosanac. Ima 40 i kusur godina, bio ozenjen, razveden. Zivi u Srbiji, ali cesto ide kuci. Nikad me dosad nije vodio, jer kako on kaze: njihov obicaj nije da vode svaku devojku kuci. On je vodio samo bivsu zenu, i ni mene nece da vodi dok ne bude siguran u to, da zeli da me zeni. Jel je to istina? Jel je istina da tamo, kad dovodis devojku u kucu, znaci da je ona ,, mlada,, ? Ipak je on covek od 40 god., pa zaista bi bilo malo smesno, da ide kuci sa devojkom, ko mozda nece ni biti zena? Ipak on nije klinac vise. Sta vi mislite?
 
Pazi ja licno nisam, ali mi je pola familije porklom/i jos uvek iz Bosne i cuo sam te price, nije to neobicno. Samo sto neznam kolko se to do danas zadrzalo, vrlo je moguce da po manjim mestima to i dalje funkcionise :wink:
 
Kad_LupimLupim:
Pazi ja licno nisam, ali mi je pola familije porklom/i jos uvek iz Bosne i cuo sam te price, nije to neobicno. Samo sto neznam kolko se to do danas zadrzalo, vrlo je moguce da po manjim mestima to i dalje funkcionise :wink:

Hvala, malo sam sad mirnija. Mislila sam da je to glupost, i samo izgovor....
:roll:
 
sixx:
Kad_LupimLupim:
Pazi ja licno nisam, ali mi je pola familije porklom/i jos uvek iz Bosne i cuo sam te price, nije to neobicno. Samo sto neznam kolko se to do danas zadrzalo, vrlo je moguce da po manjim mestima to i dalje funkcionise :wink:

Hvala, malo sam sad mirnija. Mislila sam da je to glupost, i samo izgovor....
:roll:
Da li si stvarno toliko naivna da donosis zaključke na osnovu jednog odgovora na forumu? :?
 
DellBoy-011:
sixx:
Kad_LupimLupim:
Pazi ja licno nisam, ali mi je pola familije porklom/i jos uvek iz Bosne i cuo sam te price, nije to neobicno. Samo sto neznam kolko se to do danas zadrzalo, vrlo je moguce da po manjim mestima to i dalje funkcionise :wink:

Hvala, malo sam sad mirnija. Mislila sam da je to glupost, i samo izgovor....
:roll:
Da li si stvarno toliko naivna da donosis zaključke na osnovu jednog odgovora na forumu? :?

FORUM postoji da diskutujes, ne?
 
sixx:
DellBoy-011:
sixx:
Kad_LupimLupim:
Pazi ja licno nisam, ali mi je pola familije porklom/i jos uvek iz Bosne i cuo sam te price, nije to neobicno. Samo sto neznam kolko se to do danas zadrzalo, vrlo je moguce da po manjim mestima to i dalje funkcionise :wink:

Hvala, malo sam sad mirnija. Mislila sam da je to glupost, i samo izgovor....
:roll:
Da li si stvarno toliko naivna da donosis zaključke na osnovu jednog odgovora na forumu? :?

FORUM postoji da diskutujes, ne?
Slažem se, nisam mislio ništa loshe, samo me začudilo da si napisala da si sada mirnija.
 
DellBoy-011:
sixx:
DellBoy-011:
sixx:
Kad_LupimLupim:
Pazi ja licno nisam, ali mi je pola familije porklom/i jos uvek iz Bosne i cuo sam te price, nije to neobicno. Samo sto neznam kolko se to do danas zadrzalo, vrlo je moguce da po manjim mestima to i dalje funkcionise :wink:

Hvala, malo sam sad mirnija. Mislila sam da je to glupost, i samo izgovor....
:roll:
Da li si stvarno toliko naivna da donosis zaključke na osnovu jednog odgovora na forumu? :?

FORUM postoji da diskutujes, ne?
Slažem se, nisam mislio ništa loshe, samo me začudilo da si napisala da si sada mirnija.

Ok, onda necemo se posvadjati :wink:
 
Hm...ko voli?! Ali cesto puta zelis nesto lepo i korisno da uradis, a ispada kao da siiiii.......... :evil:
A inace? Sta ti mislis? Jel cu ikad otici u BiH? 8) :lol:
 
Imam utisak da su tvoji planovi sa tim tipom ozbiljni, a kao muškarac imam utisak da njemu savrseno odgovara ovakva situacija i ne bi nista da menja. Lično mislim da su ti male sanse da te on odvede kod svojih, ali ne kapiram zasto si se za to "uhvatila" i zasto mislis da je to ako te povede u tu kuću siguran znak da ćeš mu ti biti žena.
Mislim da to nema nikakve veze i da je to samo "vadjenje", ja bih mu rekao: Il' me ženi il me ostavi na miru :lol:
 
DellBoy-011:
Imam utisak da su tvoji planovi sa tim tipom ozbiljni, a kao muškarac imam utisak da njemu savrseno odgovara ovakva situacija i ne bi nista da menja. Lično mislim da su ti male sanse da te on odvede kod svojih, ali ne kapiram zasto si se za to "uhvatila" i zasto mislis da je to ako te povede u tu kuću siguran znak da ćeš mu ti biti žena.
Mislim da to nema nikakve veze i da je to samo "vadjenje", ja bih mu rekao: Il' me ženi il me ostavi na miru :lol:

Huh, interesantno u svakom slucaju, i donekle si i u pravu. Ne znam sta hoce vise??? On nije vise mlad- a ja jesam :) ....samo mozda budala malo, sto sam ,, navalila ,, za nekoga, ko je puno stariji od mene, ko bi me trebao da pazi puno puno vise.... ali to ti je to, kada je covek NARCIS :twisted:
 
sixx:
Hm...ko voli?! Ali cesto puta zelis nesto lepo i korisno da uradis, a ispada kao da siiiii.......... :evil:
A inace? Sta ti mislis? Jel cu ikad otici u BiH? 8) :lol:

daj da ti vidim u dlan, evu stuji ti neka vuda, ima da putuješ, al pazi, pazi s kim sedaš u afto, ima raynih, senka se nadvila. najbolje da jedeš sladoled i ne misliš...
 
sixx:
Momci, imala bih jedno pitanje za vas. Verovatno, ima ko je iz Bosne. Ja imam momka - Bosanac. Ima 40 i kusur godina, bio ozenjen, razveden. Zivi u Srbiji, ali cesto ide kuci. Nikad me dosad nije vodio, jer kako on kaze: njihov obicaj nije da vode svaku devojku kuci. On je vodio samo bivsu zenu, i ni mene nece da vodi dok ne bude siguran u to, da zeli da me zeni. Jel je to istina? Jel je istina da tamo, kad dovodis devojku u kucu, znaci da je ona ,, mlada,, ? Ipak je on covek od 40 god., pa zaista bi bilo malo smesno, da ide kuci sa devojkom, ko mozda nece ni biti zena? Ipak on nije klinac vise. Sta vi mislite?
Bosanac je sirok pojam.....jel taj tvoj musliman?.....u republici Srpskoj sam bio skoro.......nema neke bitne razlike u odnosu na Srbiju.....
PS taj tvoj,verovatno ima zenu i decu kuci.... :D
 
Mislim... stvarno...!? Pa, nije ti mladozenja sa Mauricijusa, nego preko Drine... Kakvo je to pitanje...? Valjda je isto kao i u Srbiji... neko je vaspitan ovako, a neko - onako.
Jesi li tek sa njim saznala, da Bosanci imaju po sest prstiju na nogama?
 
sixx:
Momci, imala bih jedno pitanje za vas. Verovatno, ima ko je iz Bosne. Ja imam momka - Bosanac. Ima 40 i kusur godina, bio ozenjen, razveden. Zivi u Srbiji, ali cesto ide kuci. Nikad me dosad nije vodio, jer kako on kaze: njihov obicaj nije da vode svaku devojku kuci. On je vodio samo bivsu zenu, i ni mene nece da vodi dok ne bude siguran u to, da zeli da me zeni. Jel je to istina? Jel je istina da tamo, kad dovodis devojku u kucu, znaci da je ona ,, mlada,, ? Ipak je on covek od 40 god., pa zaista bi bilo malo smesno, da ide kuci sa devojkom, ko mozda nece ni biti zena? Ipak on nije klinac vise. Sta vi mislite?

Ne vidis to kao mali muski izgovor da te ne predstavi mami?Imala sam momke i (skoro) svi bili preko Drine i nikad nisam cula da nece da me upozna s mamom.To ti je samo fraza,ne zeli da te upozna.Drugi put kad krene ti za njim,pa vidi sta tamo krije.
 
Kako to rade Bosanci:
1.Muslimani: ako nisi njhove vjere, nema sanse da te vode majci ili nani, bar dok ne predjes na njihovu vjeru
2.Hrvati:ista stvar
3.Srbi:
Moguce kombinacije su:
a)uopste nije razveden i to je isprobana fora koja radi na tu daljinu
b)ima dogovor sa bivsom porodicom da povremeno dolazi 'kuci' zbog djece
c)razveden ali se djeci i sredini zeli prikazati kao 'jadan,nesretan,usamljen,ucveljen" zbog razvoda da bi izazvao sazaljenje i ostavio utisak covjeka koji je 'na svom mjestu'/citaj ON nije kriv za razvod/ Tek kad mu bude vjencanje s tobom 1000% sigurno..odvest ce te roditeljima..smucit ce ti se obilazeci i ljubeci se s njegovom familijom /samo prvih 8 koljena/..upoznat ces njegove profesore iz srednje skole...obici ces sve porodice njegovih jarana..sve kafice,restorane...

Ako je slobodan i zaljubljen skinut ce zvijezdu s neba da te osvoji. Ako nije slobodan..sve ce uciniti, i nemoguce, da se ti u njega zaljubis kako bi mu bila maksimalno na raspolaganju. Takvog se neces moci tako lako osloboditi.

Da nije zenjen, vodio bi te tamo svake sedmice kao trofej. Ovako..djeca..familija..propao brak..ide malo teze.

Tako to radi u Bosni.
 
Evo ovako ja sam Sarajlija i nesmatram se bosancom vec Srbinom . Djevojku do koje mi je stalo i ako je ozbiljna veza dovedem kuci i upoznam je sa roditeljima naravno ocekujem slican postupak i sa nejne strane. drugo bosanci su cudni necu reci mahniti ljudi ,sarmantni ti to znas slatkorijecivi i kad vole onda vole iz dubine duse i ako im je do nekog stalo skinuce zvijezde s neba u radit ce sve da osvoje djevojku i tretirat ce je kao boginju samo sto ona to zasluzuje ali nesmijes ga zajebavati jer mogu biti pogani u P.M ako te pak nevoli moze biti svasta zato ti to fino preispitaj ipak je on stari lisac cetri banke nije mala stvar svasta se taj nagledao.....
 
Ovako: On je razveden, ziveo u braku 6 god, nema decu, bivsa zena nije htela. Ide kuci cesto, jer prave neku kucu, pa pomaze starcima. U to sam sigurna da je razveden, i da nema decu-jer kad je kuci,( mislim ne u BiH) ja non stop spavam kod njega, i tamo sam, javim se na telefon, idem kod rodbine-tj.poceo je da me vodi-ali kuci jos nece nikako. Kao sto sam vec i rekla: on kaze prije braka, ne vodi tamo nikoga da ne poremeti porodicni mir. Neznam dali zeli da me zeni, jer o tome ne prica-al je spomenuo da ce uskoro da idemo zajedno u BiH.
Inace, to stoji-i jako mi je drago kod Bosan., da imaju dusu, i kad vole, zaista ce sve da ucine za tebe. Samo, kad bih imala i zena po neku rec u kuci-to bi bilo dobro:-(
P.S: kako on kaze: zelim zenu, zelim decu, ali ne volim o tome pricati. Dali mislim stobom ozbiljno? Valjda nisi toliko glupa da ne vidis-ni kod rodbine nikoga nisam vodio sem tebe, i rekao sam ti da cemo ici i u Banja L.- pa sad da budem pametna :oops:
 
sixx:
Momci, imala bih jedno pitanje za vas. Verovatno, ima ko je iz Bosne. Ja imam momka - Bosanac. Ima 40 i kusur godina, bio ozenjen, razveden. Zivi u Srbiji, ali cesto ide kuci. Nikad me dosad nije vodio, jer kako on kaze: njihov obicaj nije da vode svaku devojku kuci. On je vodio samo bivsu zenu, i ni mene nece da vodi dok ne bude siguran u to, da zeli da me zeni. Jel je to istina? Jel je istina da tamo, kad dovodis devojku u kucu, znaci da je ona ,, mlada,, ? Ipak je on covek od 40 god., pa zaista bi bilo malo smesno, da ide kuci sa devojkom, ko mozda nece ni biti zena? Ipak on nije klinac vise. Sta vi mislite?
Ako nije neka prevara u pitanju...to da ima neku tamo i slicno...onda te sigurno nece odvesti kod njegovih da te predstavi kao devojku,ako nije siguran da ce se ozeniti s tobom...ja sam rodjen ovde,ali se osecam hercegovcem...sad,jeste da su bosanci tupadzije za hercegovce...ali i u hercegovini je to tako,kod nekih familija...
 

Back
Top