nForce3 ili via k8t800?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: nForce3 ili via k8t800?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano nForce3 ili via k8t800?

Koji je po vasem iskustvu bolji chipset i koja ploca?

Primećen član ZoNi (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

ja imam MSI k8t800, ali ipak glasam za nForce3 (i ja bih ga uzeo, nego nije bilo kad sam ja kupovao - a nisam hteo da cekam tih 5-6 dana )

u principu, brzina i kvalitet su slicni, nego jedna stvar je smor kod K8T800 - potrebna je disketa za instaliranje SerialATA diskova... sve ostalo je manje-vise isto (naravno, i ovaj nedostatak vazi ako stavis SATA disk i ako relativno cesto reinstaliras Win)

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Ahahahah....Ako ti je kriterijum za izbor ploche to shto ne morash da instalirash serial ata ctr., onda stvarnooo.....Ahahahah

NF3 naravno...Btw, nije to sve isto...

Učlanjen
    03.06.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio rastamann
    Ahahahah....Ako ti je kriterijum za izbor ploche to shto ne morash da instalirash serial ata ctr., onda stvarnooo.....Ahahahah
    a ti ne umes da citas?

procitaj malo detaljnije sta sam rekao, pa ces shvatiti sta sam hteo da kazem (ploce su otprilike podjednako kvalitetne, ali taj MINI nedostatak je ono sto bi me opredelilo za NF3 da sada uzimam... mada, nece pogresiti ni ako uzme K8T800 - ja sam super zadovoljan)

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Citat Original postavio ZoNi
    ja imam MSI k8t800, ali ipak glasam za nForce3 (i ja bih ga uzeo, nego nije bilo kad sam ja kupovao - a nisam hteo da cekam tih 5-6 dana )

u principu, brzina i kvalitet su slicni, nego jedna stvar je smor kod K8T800 - potrebna je disketa za instaliranje SerialATA diskova... sve ostalo je manje-vise isto (naravno, i ovaj nedostatak vazi ako stavis SATA disk i ako relativno cesto reinstaliras Win)

Prvo, ni kvalitet ni brzina nisu slichni...
    Drugo, "smor" instaliranja S-ATA ctrl je posao od 5 sekundi, nemam pojma zashto tolika frka oko toga

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio ZoNi
    nego jedna stvar je smor kod K8T800 - potrebna je disketa za instaliranje SerialATA diskova... sve ostalo je manje-vise isto (naravno, i ovaj nedostatak vazi ako stavis SATA disk i ako relativno cesto reinstaliras Win)

Pa potreba za flopijem prilikom instalacije Win-a na SATA hard nema nikakve veze sa cipsetom vec sa Microsoft-om, mozda ce covek da instalira i linux pa nece imati problema (ako je to neki problem uopste)!
    I ja imam SATA hard a u kucistu uopste ni nemam flopy, jednostavno prikljucim ga samo kada instaliram Win.

Učlanjen
    03.06.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

@ rastaman:
    - prvo: ja bih ipak rekao da su i kvalitet i brzina slicni, mada u oba slucaja nForce ima malu prednost!
    - drugo: meni su diskete same po sebi smor! Nepouzdane su, moram da pravim bar po 3 kopije za svaki slucaj (zamisli, treba da reinstaliram Win, i bas tada #$%@^! disketa ispusti dusu! )... uz to, meni se cini da to nije posao od 5 sekundi, nego 5 minuta (malo, ali ipak ne potpuno beznacajno)

@ sonne:
    stvarno sam mislio da to ima veze sa chipsetom - ako se ne varam, disketa nije potrebna kad se instalira Win na nForce SATA... mozda i gresim (u tom slucaju se izvinjavam!)

zakljucak: ja predlazem MSI nForce3 (mada, ponavljam, nece biti greska ni ako uzme K8T800)

Aktivan član Maxy (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Valjda ide uz MSI k8t800 sata flopi,ako nema prosto ga napravis to ti je 2min.
    Glasam za N forse 3

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •