ispitivanje alergija
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: ispitivanje alergija

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano ispitivanje alergija

Koje sve metode ispitivanja alergija postoje i koje su najbolje? Mališa mi je plavušan svetle puti, pa je po rečima našeg pedijatra i predisponiran na alergije. Spomenuo nam je neku doktorku iz Tiršove.Gde je najbolje ići na ispitivanja? Već imamo sitnih problemčića sa ekcemom na obrazu.Čula sam za neku kremu od kotove masti?

SINDI
    Guest

Podrazumevano Re: ispitivanje alergija

Citat Original postavio brizna mama
    Koje sve metode ispitivanja alergija postoje i koje su najbolje? Mališa mi je plavušan svetle puti, pa je po rečima našeg pedijatra i predisponiran na alergije. Spomenuo nam je neku doktorku iz Tiršove.Gde je najbolje ići na ispitivanja? Već imamo sitnih problemčića sa ekcemom na obrazu.Čula sam za neku kremu od kotove masti?
    Ekcem je samo jedna od manifestacija alergije.Osim klasicnih alergo-testova(ono sa bockanjem i kapljicama), radi se i imunoglobulin E, i histaminski test(ako je problem sa plucima) i diferencijalna krvna slika...Kao prirodni lek preporucujem od srca revitu, koja sadrzi maticnu mlec.Mojoj deci i meni je pomogla, jer ima veoma pozitivan efekat na imuni sistem.Posto sam laik, izvini ako sam nesto lupila kod strucnih izraza, davno smo sve to radili, pa sam pomalo zaboravila.Poz

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Jel bolno to klasicno ispitivanje?

Obećava
    Učlanjen
    03.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano alergije

Citat Original postavio daxa
    Ispitivanje nije bolno, ubog odgovara ujedu komarca, ali sve zavisi od deteta i toga kako to prihvata. U svakom slucaju kratko traje. Bockanje oko 1-2 minuta, nakon cega mama drzi ruku detetu nekih 15-ak minuta da bi se videlo hoce li doci do neke reakcije.
    Za Tirsovu treba najpre uzeti uput iz doma zdravlja, a nakon toga pozvati centralu Torsove i zakzati pregled kod specijaliste. Preporucujem dr.Maticki, ali samo iz razloga sto smo bili kod nje i sto nam se dopada i uliva poverenje kao iskusan lekar i sto opet ne mora da znaci da ostali lekari nisu o.k. Tamo je i Nestorovic, Milicevic...

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: alergije

Citat Original postavio mamamaja
    Citat Original postavio daxa
    Ispitivanje nije bolno, ubog odgovara ujedu komarca, ali sve zavisi od deteta i toga kako to prihvata. U svakom slucaju kratko traje. Bockanje oko 1-2 minuta, nakon cega mama drzi ruku detetu nekih 15-ak minuta da bi se videlo hoce li doci do neke reakcije.
    Za Tirsovu treba najpre uzeti uput iz doma zdravlja, a nakon toga pozvati centralu Torsove i zakzati pregled kod specijaliste. Preporucujem dr.Maticki, ali samo iz razloga sto smo bili kod nje i sto nam se dopada i uliva poverenje kao iskusan lekar i sto opet ne mora da znaci da ostali lekari nisu o.k. Tamo je i Nestorovic, Milicevic...
    Hvala na odgovoru i preporukama. Imamo vec zakazano u D. Misovica kod dr. Popovic.

Slične teme

1. Ispitivanje alergije na Torlaku
    Autor razmisljalica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 01.03.2007., 20:31
  2. Ispitivanje reglera na automobilu
    Autor f4n4tic u forumu Automobilizam
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.03.2006., 18:43
  3. ISPITIVANJE?
    Autor CIKLON B u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 0