manastir

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kopriva

Početnik
Poruka
19
Sta mislite o situaciji...zivite s nekim dugo godina i posto ne mozete da imate decu razidjete se...On se ponovo ozeni,dobije decu,postane predsednik drzave,a vi odete u manastir...Sta li je u srcu te zene? :roll:
 
Њен избор и њена одлука, у чему је проблем? Могла је изабрати да она постане председница државе, зар не?
 
Ok...njen izbor,znam,ali mene interesuje sta coveka nagna na takvu odluku...Mislim,kako biste se vi osecali u takvoj situaciji...Nekako mi bas sve cudno zvuci... :roll: Nemam pojma,zasto...Kroz kakve misli je ta zena morala proci...
 
kopriva:
Ok...njen izbor,znam,ali mene interesuje sta coveka nagna na takvu odluku...Mislim,kako biste se vi osecali u takvoj situaciji...Nekako mi bas sve cudno zvuci... :roll: Nemam pojma,zasto...Kroz kakve misli je ta zena morala proci...

У таквој ситуацији ја бих се поново удала и усвојила дете, а затим направила, рецимо, политичку каријеру или тако нешто!
Кроз какве мисли? Па да ли ју је неко натерао на то?
Зар је манастир нешто лоше или страшно? Ако је ту нашла испуњење и смирење не видим у чему је проблем?! Мислиш ли да је треба сажаљевати због нечега? :?
 
Pa, jel ona zbog njega otisla u manastir? Naljutila se sto on ima decu i predsednik je?! Pa, mogla je i ona da ima decu,da je htela, nego je sebicana.
Dajte ljudi mozda se zaljubila u staresinu manastira, nemojte je zaliti.
 
To mi malo kao bjezanje od stvarnosti i hvatanja u kostac sa zivotnim iskusenjima /problemima/. Bila sam nekoliko puta gosca u nasim manastirima. Razgovarala sam s monahkinjama i iskusenicama...ne znam da je koja iz inata tamo otisla. Razlozi su iskljucivo duhovne prirode, neka unutrasnja vec vise godina ranije opredjeljenost, pripadnost i zelja za takvim nacinom zivota. Ako ne osjeti duhovna pripadnost tom mjestu..moze godinama ostati iskusenica, a sem toga nece naci svoj mir.
Mislim, za nas obicne ljude, vise sam za opciju Hellen -roditi, usvojiti dijete..graditi karijeru.
 
Ja mislio da vi zenske bolje rezonujete... ali teska vajda.

Sta ako je taj neki nasilnik? Ako je ubija u pojam, izludjuje svakodnevno, pravi je na ludu, jednostavno izivljava se i voli da je muci...?

Zar nikada niste pomislile?

Njen covek predsednik a ona bezi i od zivota... koja je to logika? Zar nije svakoj zeni milo kada je njen covek predsednik, direktor... ugledan? S tim dolazi i bogatstvo (taj je bogat)lep zivot, briga o deci manja (nema svakodnevnih problema zbog novca)... a ona ce u manastir? Mislite da joj je laka bila odluka? Mislite da je lako razvesti se od takvog coveka, bez problema...?

Nemoj da ste glupe!

To joj je jedino bekstvo od nasilnika a da ostane ziva.

Sada ce uslediti komentari: pa mogla je ovo mogla je ovo...

Kada bi se nasle u takvoj situaciji, pitao bih vas.
 
kopriva:
Sta mislite o situaciji...zivite s nekim dugo godina i posto ne mozete da imate decu razidjete se...On se ponovo ozeni,dobije decu,postane predsednik drzave,a vi odete u manastir...Sta li je u srcu te zene? :roll:

Jel ti razmišljaš nekad da si muva.....

I gde bi sve morala da sletiš.

I dali bi ti to bilo normalno ili ne....
---------------------------------------------
Nemože svaki čovek da se nadje u svakoj situaciji jer će ga njegove osobine odvesti u samo njemu svojstvenom pravcu.....
 
avesic:
bila si sa borisom ...svaka cast ,jeste mator ali verujem da zna da mrda guzom, curo za svaku pohvalu ..nema šta

hehe...trebalo bi sad da kazem da sam musko,ali tim gore po borisa... 8) :lol: Salim se,nisam bila s doticnim,ali sam procitala u novinama tu njegovu love story,pa sam se nesto zapitala kako li je sad njegovoj bivsoj zeni...Samo toliko... 8)
 
Pa, da je znala dokle ce Boris da dogura, verovatno bi ostala sa njim..:)

Ne znam,ja stvarno ne razumem zene koje se odluce da provedu zivot u manastiru.. pogotovo u danasnje vreme..
Ja nikad ne bih mogla da se odlucim na tako nesto...
 
Goscica:
SINDI:
kopriva:
Sta mislite o situaciji...zivite s nekim dugo godina i posto ne mozete da imate decu razidjete se...On se ponovo ozeni,dobije decu,postane predsednik drzave,a vi odete u manastir...Sta li je u srcu te zene? :roll:
Bog?
Bravo, to je jedini pravi razlog za odlazak na takvo mesto, sve ostalo je cist promasaj!
e, ona re[ila da postane Isusova nevesta, ehehehe....ma nije normalna, naravno....
 
Betty:
Goscica:
SINDI:
kopriva:
Sta mislite o situaciji...zivite s nekim dugo godina i posto ne mozete da imate decu razidjete se...On se ponovo ozeni,dobije decu,postane predsednik drzave,a vi odete u manastir...Sta li je u srcu te zene? :roll:
Bog?
Bravo, to je jedini pravi razlog za odlazak na takvo mesto, sve ostalo je cist promasaj!
e, ona re[ila da postane Isusova nevesta, ehehehe....ma nije normalna, naravno....

Мислиш - само ненормални одлазе у манастир?!
Можеш ли да покушаш да мало искорачиш из сопственог става о манастиру и сопственог искуства? Ја не бих отишла, али то је нечији избор и не знам зашто то негативно вредновати? Она је вероватно нашла себе тамо, испуњење својих потреба и самоостварење! Шта је необично у томе?
Сви нешто глорификујемо девојке које су решиле да се не венчавају, да живе саме (''Секс и град''), да немају децу или да рађају децу ван брака ...и то нам је ОК. Поштујемо њихове одлуке. Зашто је одлазак у манастир нешто ненормално?
 
kopriva:
Ok...njen izbor,znam,ali mene interesuje sta coveka nagna na takvu odluku...Mislim,kako biste se vi osecali u takvoj situaciji...Nekako mi bas sve cudno zvuci... :roll: Nemam pojma,zasto...Kroz kakve misli je ta zena morala proci...

zena nije prolazila kroz misli ,nego oni kroz njen mozak
 
Hellen:
Betty:
Goscica:
SINDI:
kopriva:
Sta mislite o situaciji...zivite s nekim dugo godina i posto ne mozete da imate decu razidjete se...On se ponovo ozeni,dobije decu,postane predsednik drzave,a vi odete u manastir...Sta li je u srcu te zene? :roll:
Bog?
Bravo, to je jedini pravi razlog za odlazak na takvo mesto, sve ostalo je cist promasaj!
e, ona re[ila da postane Isusova nevesta, ehehehe....ma nije normalna, naravno....

Мислиш - само ненормални одлазе у манастир?!
Можеш ли да покушаш да мало искорачиш из сопственог става о манастиру и сопственог искуства? Ја не бих отишла, али то је нечији избор и не знам зашто то негативно вредновати? Она је вероватно нашла себе тамо, испуњење својих потреба и самоостварење! Шта је необично у томе?
Сви нешто глорификујемо девојке које су решиле да се не венчавају, да живе саме (''Секс и град''), да немају децу или да рађају децу ван брака ...и то нам је ОК. Поштујемо њихове одлуке. Зашто је одлазак у манастир нешто ненормално?

mislim isto i za ćirilicu i ide mi na ****** kad je vidim na kompu. Baš danas objašnjavala taksisti kako su monasi svi odreda šizofreni ( u toku iskušenja ne samo da vide demone, nego im se ovi penju na leđa, razgovaraju s njima i slično).
Ok su manastiri, društveno prihvaltiljiv oblik za nerad i ludilo. Yebe im se za decu, poreze, izbore, muziku, informacije, IT inovacije....sade kropmir i sve sami pojedu. Pa onda kupus, pa krompir....pa cveće i lekovito bilje (btw. u Veru odličnemasline iz Gračanice, budzašto! Kupujmo domaćeeee.... :lol: )
I yebe mi se za srbovanje takođe, kome su manastiri dobra doneli? Pa kad pogledate reportaže o odlasku vernika na neko sveto mesto, a one sve zabrađene babe, debele, namrgođene, možda i napaćene a to je tužno, deca u prnjama, svima pokrivena glava i tuga u očima. Tiska se svetina, ko će pre do popa, kleče na hladnom kamenom podu, ispaštaju (šta ispaštaju? Može li čovek biti toliko grešan? Može, ali takvih nema u manastirima), mrmljaju sebi u bradu praznoverice i bajalice, grozno. A gde spavaju? U autobusima. Užas. To ti je kao da sam sebi izmakneš tlo pod nogama. Zbog čega?
Ok.
jedan odgovor daje Stari Zavet: strah od Boga, ali to je prevaziđeno.
Novi Zavet kaže: ljubav (prema bližnjem, Bogu, valjda je i on tu negde, SEBI, to se zaboravlja). Pa što onda finansiraju popove templare koji naciji (da se ispravim, građanstvu, ne žive samo Srbi u Srbiji) ništa dobro nisu doneli a da ja pamtim (ne računam srednji vek). Umesto toga, odličan su backup svakom konzervativizmu, diktatoru u tunjavoj vlasti. Pa oni idu i podižu zadužbine kuda stignu, a Institut za majku i dete nema opremu valjanu za prevremeno rođenu DECU!
Živeti po opštečovečanskim pravilima može i bez šizofrenije i naricanja i pompe....
 
Ok...Beti,prikoci malo... :D Mozda sam dala malo pogresan naslov temi,ali moguce da je to i malo namerno...ali ovde nije uopste naglasak na manastiru,vec na snazi te zene...a mislim da je snaga u pitanju...I kao sto je greenmoon rekla ...ljubav... 8) Da sam ja novinar,cini mi se da bi razgovor s njom bio zanimljiv... :wink:
Hehe...cudni su putevi gospodnji... :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top