MONEY AND LOVE

dopunimo tezu pitanjem da li bi ste pre startovali imucniju ( vozi dobra kola, ima privatan biznis...) ili curu koja nema bas sve to

ostavimo po strani izgled ,sarmantnost itd jednako su dobre u tome svaka na svoj nacin naravno
 
Jeronimo:
Ma startovao bih ja te sa biznisom, nego kad god ja naidjem kad ono neko ih vec startovao..

Kad ja tamo a ono medjutim.....
Mozda samo nisi nailazio na takve dovoljno cesto ;).
Meni se ipak cini da se muskarci plase uspesnih zena i da se zato vise snebivaju da ih startuju. Valjda se uvek osecaju nedovoljno muskarci pored njih, jer ne postoji nista sto bi oni mogli da im pruze a one vec nemaju. Ono sto je najtuznije u tome je da takvim zenama najvise treba ljubavi (upravo iz gore navedenog razloga), a muskarci od toga najvise beze.
 
izvrsno izuzetno lepo receno ovo gore ali naravno i istinito, verujte ,i shodno tome takve cure po pravilu i nemaju adekvatnog partnera

Bilo da se radi o tome da li su lepe, uspesne , bogate ... sve one imaju manje kvalitetne partnere od prosecnih devojaka

zalosno zar ne, ali tu su ja mislim muskarci krivi
pa valjda treba teziti boljem,slazete se sa'mnom?
 
Anonymous:
izvrsno izuzetno lepo receno ovo gore ali naravno i istinito, verujte ,i shodno tome takve cure po pravilu i nemaju adekvatnog partnera

Bilo da se radi o tome da li su lepe, uspesne , bogate ... sve one imaju manje kvalitetne partnere od prosecnih devojaka

zalosno zar ne, ali tu su ja mislim muskarci krivi
pa valjda treba teziti boljem,slazete se sa'mnom?

E, a ono sto sam ja primetila jeste da, osim sto sve vise ima uspesnih devojaka (samim tim i samostalnih), sve vise ima devojaka koje voze kola i momke u njima!!! Da li je i to jos jedan ocigledan znak da je sve vise "bogatijih" devojaka ili sta?
 
Jednog dana najstarija cerka dolazi kod svoga oca pa kaze:"Babo,ja hocu da se udam", a on je zapita:"Pa dobro cero,a sto to?" Na to ona rece:"Volim ga,lep je i pametan,a ima i zemlje,imanja,dvorce,zlato koliko ti srce iste", a babo odmah na to:"Udaj se".Dolazi srednja po starosti cera kod oca,pa rece:"Babo,hocu da se udam", a on je upita:"Pa zasto cero?"Ona mu rece:"Lep je,ali sto je bogat,ima sve na ovom svetu sto mozes da smislis i zemlje i imanja i zlata i dijamanata",a babo ko iz topa:"Udaj se cero."Dolazi najmladja cerka i rece ocu:"Ja hocu da se udam",pa je otac zapita:"Zasto cerko?".Ona odgovori:"Ja ga volim,hocu da se udam iz ljubavi",a otac ljutito odgovori:"More ljubav su izmislile fukare da bi bespaltno dosle do sex-a,ni slucajno da se udas!"
 
Studentkinja:
Jednog dana najstarija cerka dolazi kod svoga oca pa kaze:"Babo,ja hocu da se udam", a on je zapita:"Pa dobro cero,a sto to?" Na to ona rece:"Volim ga,lep je i pametan,a ima i zemlje,imanja,dvorce,zlato koliko ti srce iste", a babo odmah na to:"Udaj se".Dolazi srednja po starosti cera kod oca,pa rece:"Babo,hocu da se udam", a on je upita:"Pa zasto cero?"Ona mu rece:"Lep je,ali sto je bogat,ima sve na ovom svetu sto mozes da smislis i zemlje i imanja i zlata i dijamanata",a babo ko iz topa:"Udaj se cero."Dolazi najmladja cerka i rece ocu:"Ja hocu da se udam",pa je otac zapita:"Zasto cerko?".Ona odgovori:"Ja ga volim,hocu da se udam iz ljubavi",a otac ljutito odgovori:"More ljubav su izmislile fukare da bi bespaltno dosle do sex-a,ni slucajno da se udas!"

Da li to znaci da, dok ljudi nisu stekli prva materijalna bogatstva, nije postojala ljubav ?
 
Bikac:
Da li to znaci da, dok ljudi nisu stekli prva materijalna bogatstva, nije postojala ljubav ?
Da to je dobro pitanje!!![/quote]

Prvo je postojao samo zivotinjski nagon,radi reprodukcije,te produzetka vrste. Sa razvojem svesti doslo je do raslojavanja, a dalje znate i sami. Naucno je dokazano da zenski mozak u stanju najbubljeg sna,odnosno kompletne opustenosti racuna, a muski razmislja o polnoj zelji. Osim toga,nekada je bilo sasvim normalno da zena gaji decu i da bude u kuci,a da je muz izdrzava i brine se o svim materijalnim stvarima.Problem su napravile danas zene svojom emancipacijom i feminizmom. Osim toga,ljubav ne podrazumeva zanesenost i opijenost,nego mnogo toga,pa i ukljucenje razuma. Naravno da ne treba voleti nekoga zato sto je dobro situiran,a pri tom je umobolan,ali isto tako ne treba ni voleti onoga koji o svojoj buducnosi ne razmislja,vec se prepusta okolnostima.
 
e dobra je tema, elem, moje misljenje je da sve vise ima danas uspesnih devojaka/zena a sve vise muskaraca koji se zadovoljavaju time da ih devojke/zene izdrzavaju...bljak!!! ja licno, nemam nista protiv toga da mi devojka/zena bude uspesna i da brine o karijeri, ali kao i svako musko, naravno da ne volim da budem numero 2. Sta vise, prija kad pored sebe imas uspesnu i pametnu damu...malko progutas svoj ego i ako je uspesnija od tebe, ako te voli...nista nije bitno :))
 
Nista na ovom svetu se ne radi iz ljubavi (bar kod mene) vec iz koristi. Sto vise koristi mogu da izvucem tim bolje. Samo sto se tice bogatih devojaka -- od njih mi nista nije potrebno. Ono sto meni treba hmm pa niko to ne moze trenutno da mi pruzi.
 
Ja prvi nevolim kad je cura puno uspjesnija od mene i da ne kazem ima vise para. Osjecam se kasnije bedasto. Mislim da ce pomisliti kako je ne volim i gledam cisto samo kako bih je na najlaksi nacin iskoristio.
Merci
 
Ja licno volim uspesne zene, zena uspesnija od mene bi mogla da mi bude samo motiv da se jos vise potrudim....Cure sa vise novca mogu biti isto OK, pod uslovom da nisu snobovi, s' tim sto je meni ovo sto imam sasvim dovoljno, tako da nemam potrebu da koristim ono sto imaju one....Na kraju, imovno stanje devojke mi savrseno nije bitno, pa sad ma koliko to stereotipno zvucalo, ali mi je bitno da je normalna osoba, jer ako je normalna osoba, imacu motiva da radim i za nju i za sebe....
Medjutim, ono sto sam ja primetio jeste da devojke solidnog imovnog stanja uglavnom traze partnere priblizno istog, ali ne retko boljeg materijalnog stanja, tako da mu to dodje kao jedan od primarnih kriterijuma, nazalost....Naravno, ispravite me ako gresim....
 
Anonymous:
startujte onda takve ribe ljudi
TAKVE RIBE IMAJU MANJE SANSE DA IH ISTARTUJEMO JER ODMAH POMISLIMO KAKO SU NAMA POTREBNE OGROMNE PARE DA BI IH ZADIVILI ILI IZVODILI KOJEKUDA,A TU JE I RIZIK DA ZA PAR NEDELJA ISPUCAMO PARE NA FENSI IZLASKE,A NISTA NE URADIMO.NE VOLIMO NI RIBE KOJE SU FINANSIJSKI ISPOD PROSEKA.REALNO NAJVISE VOLIMO RIBE KOJE SU SREDNJI STALEZ,A SOLIDNO IZGLEDAJU.ONE IMAJU NAJVISE SANSI OD SVIH VRSTA RIBA.NADAM SE DA CES IZ SVEGA OVOGA IZVUCI KORISTAN ZAKLJUCAK,AKO TI JE STALO DA TE NEKO VOLI ,A NISU TI BITNE NJEGOVE PARE :roll: :!: :!: :!:
 
Hmmm... a zar je to uopste vazno?

Vec sam jednom pisao esej o ovome... Svako treba pre SVEGA da se brine o sebi... Svoje interese NIKAD ne treba stavljati na stranu zbog bilo cega, pa i ljubavi... Reci cu opet: Od ljubavi se ne zivi!

Zivimo u materijalistickom svetu, i sve sto se desava u istom predstavlja sukob interesa... E sad, zbog ove cinjenice ne treba postati totalni materijalista, pa sve posmatrati kroz prizmu novca, ali malo je tesko misliti o sebi, a opet misliti i o drugima, a da se tu ne unese pitanje novca... I onda dolazi do tema kao sto je ova...

Sta fali devojci koja je bogata, pametna, uspesna? Zasto ljudi odmah svrstaju takve devojke u feministkinje, karijeristkinje i sl??? Zasto bi mi smetalo da samnom bude takva devojka? Zasto bi bila uvreda da ona meni plati pice, ili me provoza u njenim kolima? Pa one se godinama bore za takvu ravnopravnost, i u tome se apsolutno slazem sa njima.

Ovakvo razmisljanje nam je preneseno od roditelja, koje su oni grabili od svoji roditelja, a ovi opet od svojih i tako sve do prvog postanka klasa i drustvenih staleza... Tako da mi osecamo jaz prema svemu sto je 'izvan nase lige', a time se produbljuju 'razlike' izmedju 'klasa'...

Jedino sto bi meni smetalo kod bogate devojke je da ona uopste ne poseduje intelekt koji zasluzuje takvo bogatsvo (tzv. 'tatine cerke'), i koje su vaspitane na nacin da preziru sve sto nije 'njihovog' nivoa...

Dakle ljudi: volite sebe, volite druge, volite novac... ali NIKADA samo jedno od tih...

I bacite na stranu sve predrasude... momci moraju malo da se odreknu svog (bolesnog) EGA... devojke treba da prestanu da traze uzore u heroinama iz holivudskih filmova koje su gotovo uvek 'bolesne karijeristkinje', koje muskarce koriste samo kao potrosnu robu... Potrebno je samo malo razumevanja, tolerancije i otvorenog dijaloga... pitanje je da li je trenutno drustvo spremno za takvu promenu i odricanje od predrasuda koje su vec postale 'nasledno pamcenje'...

Poz.
 

Back
Top