Kafana Forumski buvljak

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam plexiglas tacne i stalak, debljina je 4mm tacni, i stavljala sam torte na sprat, donju tacnu samo uduplam pa ona bude debljine znaci 8mm, a svaki sljedeci sprat ostavim po jednu tacnu i nosi sasvim OK
 
NATASA BEKVALAC: Ja sam seks simbol, ja sam prasica!

ko-kaze-da-svinje-ne-.jpg
 
Kako smo saznali od inspektora za zaštitu životne sredine, najveći "trovači" su pečenjare, ćevabdžinice i roštiljnice u kojima se meso peče na roštiljima na ugalj, dok su električni uređaji bezopasni po okolinu.

- Na dimnjacima moraju da budu postavljeni sistemi za prečišćavanje vazduha - mehaničke mrežice koje mogu da se skinu i operu - čuli smo u Sekretarijatu.
 
Poslednja izmena:
ta di je skupa, na cetinju od 6-7 eura /kg a u bdvi 8 e/kg

cene su za celu pršutu-šunku

- - - - - - - - - -

najlepši delovi u komadu bez kosti idu i do 15e/kg

- - - - - - - - - -

ali ja uvek kupujem celu, trebaju mi ostaci i koska za pasulj :ok:
 
moji omiljeni:

17190900_1265210273592872_8841041274272535990_n.jpg


- - - - - - - - - -

jel ima neko nešto da ponudi:

- - - - - - - - - -

evo recimo, imam viška poklopaca za jena činije, više veličina :D

donji deo sam polomio...

- - - - - - - - - -

nekad davno sam čuo za jednu gospodju koja je napravila firmu za prodaju delova porcelanskih posudja

kad neko nešto razbije, tu je imao mogucnost da kupi samo jedan komad kako bi kompletirao svoj komplet

nije loša ideja, zar ne?
 
Danas sam pravio klopu koju ću da nazovem ''Hajde proleće već jednom dođi''.

Pomešao sitno seckan sremuš i krem sir (sitan sir, kupuje se i na meru), isekao limun na pola i dodao sok od jedne polovine.

Celo pile ispekao sa krompirima, polivao čorbicom od supe (2-3 kutlače).

Mekan krompir, pile sočno, sremuš najbolji. :njam:

----

Treba od sremuša napraviti pitu savijaču koja će da se premaže jajima i posuti susamom. Da se posluži blago topla uz malu šoljicu kafe za sve radne ljude. :think:
 
Eeeeee :cool:

Inače pitao sam brata gde ima sremuš da se kupuje, kaže na pijaci kod zvezdare se može naći. Cena mu je od 20 do 50 dinara, kako gde. Najbolje je doći ujutru između 8 i 10 časova.

sremus-lekovitost.jpg


Sećam se da li pre godinu ili dve, bilo je reči o trovanju nekih ljudi. Mislili da su jeli sremuš, kad ono - mrazovac. To je jedina mana, kada se kupuje mora da se obrati pažnja.

sremus_ubica_otrova.jpg


140418068.1_mn.jpg


Sremuš izgledom više podseća na spanać, dok mrazovac više vuče na neku palmu/aloe vera list...

Da čovek bude siguran može da protrlja list sremuša malo i odmah će da se oseti miris belog luka.

Jedna od dobrih stvari kod sremuša jeste to što može da se stavi u paradajz sos ili da se sitno isitni sa makaronama/špagetama i bukvalno ide uz sve vrsta salate i jela. Recimo sitno seckan krastavčić, majonez, pavlaka i sremuš preko pohovanog pilećeg belog mesa ili goveđe šnicle.
Ili da se stavi u pasulj, podvarak. Odličan je u kombinaciji sa krem sirom, to sam napisao već, i što duže stoji tako sve mu je jači ukus. Odličan tako za prženicu vruću ili za palačinku sa suvim vratom. Ide uz svaku vrstu ribe praktično, a najbolje uz skušu ili pastrmku.

Jednostavno, treba ga koristiti, što da ne, nije jak kao beli luk i veoma je zdrav. :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top