ZANIMLjIVA PITANJA

stjepanovic_ns

Početnik
Poruka
29
1)Prvo me interesuje jedno,sto mi nisu ovde na forumu pre mesec dana odgovorili kako treba...
Naime instalirao sam ZA,i neverovatno mi sporo otvara stranice!!!
Znam da su u pitanju podesavanja,pokusao sam sve u ZA ali nisam nista promenio.Inace koristim Internet explorer.Ako neko moze malo detaljnije da mi pojasni podesavanja oko Za.Neophodan mi je jer sam ranije imao dosta problem sa trojancima!!!
2)Na koji nacin mogu da prenesem najnovije definicije(AV) sa svog racunara na neki drugi racunar koji definicije ne moze nikako drugacije da skine osim sa drugogo compa(jer nema NET a hoce da se zastiti od virusa)
3)Ponavljam prvo pitanje da mi je stvarno potrebno malo detaljnije uputstvo oko ZA,jer se oko toga mucim vec duze vremena
 
Zasto misli da su ti pitanja bas ZANIMLJIVA? Pitanja kao i svaka druga :)

stjepanovic_ns:
1)Prvo me interesuje jedno,sto mi nisu ovde na forumu pre mesec dana odgovorili kako treba...
Naime instalirao sam ZA,i neverovatno mi sporo otvara stranice!!!
Znam da su u pitanju podesavanja,pokusao sam sve u ZA ali nisam nista promenio.Inace koristim Internet explorer.Ako neko moze malo detaljnije da mi pojasni podesavanja oko Za.Neophodan mi je jer sam ranije imao dosta problem sa trojancima!!!
Ja koristim ZA vec veoma dugo i nemam problema sa otvaranjem stranica. Primetio sam da IE otvara stranice mnogo duze nego Netscape 7.2 koji inace sada koristim. Osim toga, mislim da bi trebao da poslusas savet mnogih ovde, da se manes IE..
Inace obrati paznju na "web filtering", mozda si tamo postavio suvise restriktivno. Proveri i generalni "internet settings" iz control panela.

2)Na koji nacin mogu da prenesem najnovije definicije(AV) sa svog racunara na neki drugi racunar koji definicije ne moze nikako drugacije da skine osim sa drugogo compa(jer nema NET a hoce da se zastiti od virusa)
Mnogi racunarski casopisi prodaju i CD na kome uvek ima mesecna definicija. Mozda je to resenje, da se ne zlopatis.
 
Pa jel hoces da kazes kada bi promenuo IE sa nekim drugim browserom da bi situacija bila bolja.Znam da IE ima puno rupa i hocu da pedjem na MOZILU ali me ipak interesuje kako da omogucim rad ZA,jer ce me on kociti i kod nekog drugogo browsera.
A jel znas mozda odgovor na moje drugo pitanje...

AKO SLUCAJNO NEKO MOZE DA MI KAZE UKRATKO KAKO MU JE ZA PODESEN BIO BI MU JAKO ZAHVALAN(kada krenem na NET moram da iskljucim ZA kao bi uopste otvorio neku stranicu
 
Za Zone Alarm: (Main)
Firewall: Internet Zone Security i Trusted Zone Security > podigni klizac na High
Program Control: Program Control je medium, Automatic Lock je OFF
Alerts & Logs: Alert Events Shown je Off ( mozes ga staviti i na Medium ako bas hoces da ti dosadjuje) Event Logging je On, Program Logging je High
Privecy: Cookie Control je Medium, Ad Blocking je High
E-mail: Inbound MailSafe Protection je On, Outbound MailSafe Protection je On

Mozda je problem kod IE:
Tools > IE Options >
1. u General > Delete Cookies pa Delete Files (oznaco delete all offline content)
2. u Security klikni na Default Level
3. u Privacy pomeri klizac na Medium
4. u Advanced klikni na Restore Defaults
...ako ovo ne pomogne promeni provajdera
 
Izgleda je problem u provajderu ali njega ne mogu nikako da menjam jer je fakultetski i imam 3 sata dnevno free.Da li mogu da vidim nesto sa njima ili na bilo koji drugi nacin da resim ovaj problem.

A inace hocu da koristim ZA jer sam imao problema ranije sa compom mada sam imao Norton AV kojem sam redovno radio up date.Znam zasta sluzi ZA ali jel to znaci da AV ne moze da me zastiti od direktnog napadaca,tj.ne od svih trojanca.Koristim I AD-Aware ali on ne moze da spreci upad virusa ili bilo cega drugog na comp.A ne znam za sta konkretno sluzi osim za pronalazenje svega skinutog sa neta,i nekih zarazenih fajlova.

Sve u svemu ja bih da se zastitim sto vise mogu jer za razliku od moji prijatelja nemam bas toliko srece na netu
 
Defaultna podeshavanja ZA-a su sasvim korektna, AKO nishta nisi chachkao posle instalacije, ZA SIGURNO nije problem, ja ga koristim vec mesecima i savrsheno radi.
Problem ti je najverovatnije spora veza, eventualno ti mozda ne radi IE, meni se deshavalo da mi uopshte ne radi iz chista mira tj startuje se ali ne radi... mada ionako ga ne koristim:)
Predji na Mozillu ili josh bolje Firefox, ako problem ostane - menjaj provajdera :)
 
Rei brate upravu si skroz da predjem na drugi IE.Mozzila je free,i bas cu je veceras skinuti jer je Windovsov IE njesra.Ako me i onda bude jebavao problem je u provajderu ali ne i zato sto je spora veza jer mi je ona oko 50kbs.Sto znaci da je veza za modemski net sasavim OK
 

Back
Top