Kupujem monitor. Koji?

laa-laa

Aktivan član
Poruka
1.078
Treba mi pomoc oko izbora monitora.
Vjerovatno je ovih tema vec bilo, ali...PLIZ? :D
Mislim da bi mi 17" bilo sasvim dovoljno, ne mislim kupovati neku natprosjecnu graficku kartu niti
igrati Bog-zna-kako zahtjevne igre.
Nasla sam
LiteOn 1996 crni 19" 1600x1200, 96 Hz, koji kosta oko 140 eura i
LG 710P 17" 1600x1280, 65Hz, koji kosta oko 120 eura.
Kako vam se to cini? Dobar izbor ili ne? Mozda imate bolji prijedlog? Cijena do 150 eura. Hvala unaprijed
 
Inace Lite-ON je proizvodjac za koga se najcesce odlucuju velike kompanije 9kada je u pitanju snabdevanje monitorima tipa HP IBM DELL pa je tom putanjom isao i nas CT.
To bi trebalo donekle da garantuje kvalitet!
 
Кулиража:
ZoNi:
ja bih predlozio Samsung 795DF - prezadovoljan sam tim monitorom :D
E sto mrzim kad budem baxuz sa prvim primerkom.
Taj monitor sam imao dva sata i tako me je mucio sa slikom po coskovima, da sam ga na sva usta ispljuv'o, a sad ovde vidim svi kazu da je OK.
Steta sto sam imao samo jedan primerak.

Pa mozda si ti ubo standardni a da je Zoni ubo natprosecni!
Zato nemoj da tugujes.
 
sonne:
Кулиража:
ZoNi:
ja bih predlozio Samsung 795DF - prezadovoljan sam tim monitorom :D
E sto mrzim kad budem baxuz sa prvim primerkom.
Taj monitor sam imao dva sata i tako me je mucio sa slikom po coskovima, da sam ga na sva usta ispljuv'o, a sad ovde vidim svi kazu da je OK.
Steta sto sam imao samo jedan primerak.

Pa mozda si ti ubo standardni a da je Zoni ubo natprosecni!
Zato nemoj da tugujes.
Znachi svi su po Sonetu uzeli natprosecne monitore :shock:
 
stanoje:
Moji predlozi su:

17'' SAMSUNG SYNCMASTER 797DF FLAT 1920X1440/64Hz, 0.2DP, TCO99

17" Sony CPD-G220, 1600 x 1200 / 78 Hz, 0.24DP

kostaju oko 140 eura
Literatura kaže (ne ja, ja ne znam ništa :oops: ) da su monitori od 17", na dalje, preveliki za kućnu upotrebu. Zaista, i ne vidim razlog da neko maltretira oči više nego što je neophodno.
Nego, da vas pitam ja nešto, ali - bez da mi se smejete:
Nigde nisam čula za monitor od 16". Postoji li to?
 
He, he, znači nisam baš toliki idiot. :lol:
A, znaš, baš si me istripovao sa onim Run... :shock:
Uzmem ja lepo lenjir koji meri inče i izmerim ekran, kad ono - 16 inča. :shock:
A nikad niko nije rekao da ima takav monitor... A :?: :D
Kakva frankenštajn mašina...
Kažu da upšte ne postoji monitor od 16".
:?:
 
Nijedan 17-inčni monitor nema u stvari 17 inča.Uvek se vidi otprilike toliko koliko si i sam izmerio.Moj stari 15-inčni monitor je imao čak nešto manje i od 14 inča.Taj jedan inč koji fali se nalazi iza plastike ali ga proizvodjači spoje sa ovim vidljivim i tako reklamiraju i prodaju.Znam da toga nema kod TV-a,tamo koliko platiš toliko i dobiješ.
 
Moram da kazzem neshto u prilog Samsung monitorima. Evo skoro 2 i po godine imam 15 komada 753s, i, mogu reci da su se pokazali jako dobro (ukljuchuju se u 10.00, a iskljuchuju u 02.00, nekad i kasnije) - znachi ne gase se.
 
Da i ja kazem nesto u prilog Targa monitora od 14".
Kupljen je '92, radio je sve i svasta i jos uvek radi.

Drugim recima, svaki monitor ce ti raditi bar 5 godina ako je 100% ispravan kad se kupi (tj. ako ovi u proizvodnji nesto ne zaseru). I Samsung na njih daje garanciju 3 godine.
E, ali tu nije stvar samo izdrzljivosti.
Ja mnogo vise volim monitor za koji mi treba 5minuta da ga podesim da radi savrseno, nego neki Samsung, na kojem treba doktorirati da bi podesio geometriju kako valja. I taman mislis sve OK, otvoris prozor i dobijes jednakokraki trapez, pa aj nanovov podesavaj.
Zatim treba obratiti paznju i na ergonomiju monitora, odnosno na standarde koje ispunjavaju (TCO 95, TCO 99, TCO 03). Ipak je zdravlje najbitnije.
I mnogo toga ima na sta treba obratiti paznju osim na vek trajanja.
@Lexa
ko god kaze da treba uzimati manji monitor jednostavno receno nema pojma o zivotu. Uzmi neki od 14" pa vidi kako ce da radi. Rezolucija 800*600 je max. Ako povecas bice tako sitno da ces za dve godine ocoraviti.
I zasto se tezi ka sto vecim dimenzijama (21" 22" 24")
 
sonne:
Кулиража:
ZoNi:
ja bih predlozio Samsung 795DF - prezadovoljan sam tim monitorom :D
E sto mrzim kad budem baxuz sa prvim primerkom.
Taj monitor sam imao dva sata i tako me je mucio sa slikom po coskovima, da sam ga na sva usta ispljuv'o, a sad ovde vidim svi kazu da je OK.
Steta sto sam imao samo jedan primerak.

Pa mozda si ti ubo standardni a da je Zoni ubo natprosecni!
Zato nemoj da tugujes.
stvarno , ja omam LG f700p isto me zeza slika po choskovima ovo je strasno od sad kad kupujem monitor prvo gledam u prodavnici kako radi______-- eto takva mi je donja linija. :x
 
Кулиража:
nego neki Samsung, na kojem treba doktorirati da bi podesio geometriju kako valja
ma, idi, bre... pa, ti si onda sigurno zavrsio samo nize razrede osnovne skole, ako tvrdis da je podesavanje na Samsunzima lose odradjeno! :roll:

Inace, ja sam moj Samsung podesio za 1 minut... uz to, on je TCO'03 :D
 
ssky:
stvarno , ja omam LG f700p isto me zeza slika po choskovima ovo je strasno od sad kad kupujem monitor prvo gledam u prodavnici kako radi______-- eto takva mi je donja linija. :x
:( Eto ti sad... A bas mi je neko par dana ranije rekao da je LG f700p ODLICAN, slika ostra k'o zilet, citiram :"jedan od najboljih na trzistu"...
 

Back
Top