Da li partneru treba sve pruziti, ziveti za njega...

Ne pripadam zenskoj populaciji, ali ako te interesuje, mogu da kazem, sta mislim o tome...
Nikome, ne mozes da pruzis sve!
Mislim, da bi trebalo pokusati da se pruzi sve, ili barem sto se vise moze, a da se ne ugrozi osnovno funkcionisanje osobe koja daje.
Kada to, po obicaju, ne urodi plodom (tj. covek je sazdan da trazi sve vise i vise), treba reci - hvala i dovidjenja!
 
Treba da mu/joj pruzhish (mislim, ne govorim ovo tebi, prosto mi je lakshe da se obracjam u drugom licu) onoliko koliko tebi samom prichinjava zadovoljstvo - sve iznad i ispod toga necje prijati prvo tebi, a onda to nije to. I naravno - sve shto njega/nju chini srecjnim/om.
Ali to "sve" je toliiiiko relativno i subjektivno. Tako da.. pre svega morash dobro znati i shvatati sopstvene potrebe i zhelje, a zatim i njegove/njene i, kao shto kazhe bilo koja od milion definicija ljubavi, nacji kompromis :)
 
Шта значи ''пружити све''? Објасни мало.
А веза од 3 месеца, јел то значи да је то дуга веза?!
Са двадесет година, и после ''цела 3 месеца'' забављања ти причаш о посвећивању живота некоме?! :roll:
 
ja sam u vezi vec 2.5 godine i jos uvek joj nisam pruzio 'sve' i uopste se ne opterecujem tim ,i imam odredjeni stav da cim joj pruzis 'sve',i ona tebi pruzi 'sve',da tu ubrzo dolazi do takvog bedaka jer ste jedno drugom pruzili 'sve',i da dalje ne mozete i nemate sta drugom pruziti,na kraju sve rezultira razilazenjem,raskidom
 
Julian_Duranona:
Eh... bre, Hellen. Sto nisi ponela lopatu - da ga zakopas! Decko je samo trzio savet. Bio je vaspitan, ne treba ga sada samarati...

Упс! Извињавам се ако је звучало грубо! Само ми није баш јасно...Додуше, можда сам давно била у тим годинама па заборавила како се тада размишља. :?
 
Hellen:
Julian_Duranona:
Eh... bre, Hellen. Sto nisi ponela lopatu - da ga zakopas! Decko je samo trzio savet. Bio je vaspitan, ne treba ga sada samarati...

Упс! Извињавам се ако је звучало грубо! Само ми није баш јасно...Додуше, можда сам давно била у тим годинама па заборавила како се тада размишља. :?

A mozda ti jednostavno smeta sto vise nisi u tim godinama.. :lol:
 
Svaka chast
xyxthumbs.gif
 
Tommy_V:
Dve dimenzije:

1. Voleti uvek treba bezuslovno i svim srcem. Trebalo bi pruziti, prema svojim mogucnostima, svu ljubav toj osobi i na osnovu "povratne informacije" oceniti koliko toj osobi TREBA ljubavi i emocija. :wink:

2. Na prvom mestu je UVEK porodica, pa ja. 8)

To tako lepo zvuci, gotovo nerealno... Volela bih da mogu jos uvek da verujem i bezuslovnu ljubav :(
 
zagor:
Tommy_V:
Dve dimenzije:

1. Voleti uvek treba bezuslovno i svim srcem. Trebalo bi pruziti, prema svojim mogucnostima, svu ljubav toj osobi i na osnovu "povratne informacije" oceniti koliko toj osobi TREBA ljubavi i emocija. :wink:

2. Na prvom mestu je UVEK porodica, pa ja. 8)

To tako lepo zvuci, gotovo nerealno... Volela bih da mogu jos uvek da verujem i bezuslovnu ljubav :(

A sta ti smeta?! Losa iskustva?! Kao prvo, svakoj osobi moras (mnogo mi je trebalo da to naucim) da pridjes sa potpuno praznim, cistim "papirom". Na tome ne bi trebalo da bude niti jedan predrasud niti ista. Tj. nista te ne sprecava da nekome poklonis svu svoju ljubav a sa vremenom ces videti da li to ima smisla. Ako ne, znas i sta to znaci... :)

Ako ti treba razlog zasto svakome treba dati sansu i zasto uvek treba voleti bezuslovno - zivi se jednom, i svu ljubav i pozitivne emocije koje imas u sebi mozes da iskoristis samo u ovom zivotu. Pa ako nemas nameru i nije ti stalo da budes optimista... onda tesko i da mozes da ocekujes da ce tebe voleti bezuslovno. :wink:
 
A sta ti smeta?! Losa iskustva?! Kao prvo, svakoj osobi moras (mnogo mi je trebalo da to naucim) da pridjes sa potpuno praznim, cistim "papirom". Na tome ne bi trebalo da bude niti jedan predrasud niti ista. Tj. nista te ne sprecava da nekome poklonis svu svoju ljubav a sa vremenom ces videti da li to ima smisla. Ako ne, znas i sta to znaci...

Ako ti treba razlog zasto svakome treba dati sansu i zasto uvek treba voleti bezuslovno - zivi se jednom, i svu ljubav i pozitivne emocije koje imas u sebi mozes da iskoristis samo u ovom zivotu. Pa ako nemas nameru i nije ti stalo da budes optimista... onda tesko i da mozes da ocekujes da ce tebe voleti bezuslovno. :wink:

WOW, impresionirana sam... Kod svih nas manje ii vise postoje losa iskustva koja nas sprecavaju da se predamo cistog srca, cele duse. Iako sam ja, i uvek cu biti neizlecivi romantik... Visoko letim, nisko padam...
 
Steffan:
Hellen:
Julian_Duranona:
Eh... bre, Hellen. Sto nisi ponela lopatu - da ga zakopas! Decko je samo trzio savet. Bio je vaspitan, ne treba ga sada samarati...

Упс! Извињавам се ако је звучало грубо! Само ми није баш јасно...Додуше, можда сам давно била у тим годинама па заборавила како се тада размишља. :?

A mozda ti jednostavno smeta sto vise nisi u tim godinama.. :lol:


Смета?! Па опет све испочетка? Хвала лепо, много ме је коштало да стигнем овде где јесам и сада ми је стварно смешно кад видим о чему ова деца разглабају.
Имало је и то својих дражи, ал сам те фазе прерасла. :)
 
Hellen:
Смета?! Па опет све испочетка? Хвала лепо, много ме је коштало да стигнем овде где јесам и сада ми је стварно смешно кад видим о чему ова деца разглабају.
Имало је и то својих дражи, ал сам те фазе прерасла. :)

A u kojoj si sada fazi?!? U fazi poricanja? :wink: :D
 

Back
Top