DJORDJE BALASEVIC

Ма Балашевић је цар, бар је био. Ствар је у томе што га ја невероватно поштујем као певача, а као текстописцу му се дивим, али ме нервира његово политизирање. Заиста не могу да верујем колико је ниско спао на том терену. Погледајте његове песме. Рачунајте на нас, Трипут сам видео Тита, Страшан жуљ, Requiem... У просеку му је сваки други aлбум политички (наравно ако рачунамо само последњих 15 година). ПАНТА РЕИ, Три послератна друга, Марим ја, ЈЕДАН ОД ОНИХ ЖИВОТА (делимично), На послетку, ДЕВЕДЕСЕТЕ, Дневник старог момка, РАНИ МРАЗ. Управо ме је Рани мраз разочарао, наручито Кере варошанке. Проблем је у томе што је он напљувао ДС и њихове савезнике, зато што се у то време чинило да ће та странка пропасти, а затим је, када је Тадић прошао у други круг, дошао на његов митинг и ту га хвалио. Такође ме је разочарао Деведесетим. Не због садржаја, већ због тога што је тај албум прво изашао у Хрватској и Словенији. Тај албум није садржао Деведесете, Живети слободно, Стих на асфалту,Легенда о Геди Глуперди, Док гори небо над Новим Садом, али је имао ЈА САМ У ЗАГРЕБУ и МИ СМО ЈОШ УВЕК ЗЕМЉАЦИ. Чисто да ме не нападнете одмах ја немам ништа против тога да он изда те песме, али ме интересује зашто их није издао у Србији, али мислим да онда овде не би направио толики промет као када пљује Србе у Хрватској и Хрвате у Србији, а наручито када нас све товари код Словенаца. Зашто се летос на Штранду захвалио Новосађанима у чијем граду је настао Рани
мраз, иако лично знам човека који је превозио CD-ове из Словеније?
Али да се манем политике, стварно јој није овде место. Рећи ћу само

ЂОЛЕ МАЈСТОРЕ!!!
 
Obožavam Balaševića! Bio sam na njegovom koncertu pre par godina kada je bio u Somboru. Šta reći o njemu, osim da je genijalan. Zaista je retko danas da jedan pevač sam piše pesme (koje su ujedno odlične) koje peva. To se svakako treba poštovati.
A najbolja pesma, pa zna se, - šugar rep! :)
 
Djole je najbolji!!!U potpunosti se slazem da ga ne voli samo onaj ko nema dovoljan emocionalni i mentalni kapacitet da bi ga razumeo...A sto se tice politiziranja-mislim da je najcesce u pravu,ali cak i ako se neko ne slaze sa njegovim politickim uverenjem mora priznati da covek govori istinu.Ko ga ne voli,ne mora da ga slusa,ali bih bila onome ko ga ne postuje da izvadim oci i nateram ga da ih pojede :evil: :twisted:
 
Ja ga obozavam..Imam sve albume sem devedesete,zato bih molila nekog da mi kaze gde mogu da nabavim? :) :?:
Mene briga sta misli on o politici,jer je samo negovu muziku slusam...On je jedan od najboljih poznatih licnosti koje su ikada postojale kod nas..Cenim ga i OBOZAVAM..A za devedesete molim pomoc. :P

DJOLE NAJBOLJI SIIIIIIIIIIIIIIII
 
U disku "Napredak" u Čenti ne prave se incidenti
Al' onomad bome bilo je belaja
***** ga, sam je isko što je navraćo u disko
Kad je znao da mi iducka na živa...c
( žeži, žeži .. gu..guma )
Vidim ja čim sam uš'o
Generalni đuska s društvom
Mlati glavom sav zajapuren k'o vepar
Postavljen svima u inat, pravi čovek za kombinat
Valjda zato što je prljav k'o repa
Kraj njega đipa ćerka, u, pardon, ipak je švalerka
Tu sam noćnu ticu susret'o na šoru
Guguče na centrali
Na nju su se već pentrali, da prostite,
Više neg na Frušku goru...
Vido me kelnera šilje, on časti, šta pijem
O, jedva sam uspeo da se malo smirim
Dobro, rek'o, tu sam te čeko
Fala, al' od tebe, bato, ni aspirin
Ti ovde malko repuješ
I glumiš plesni tečaj
Ti mi se fino šlepuješ
A kod nas besni stečaj
Kući begaj, ranije lijegaj, prika moj
Zaradi lebac, repuj di treba bitango!
On reče: Ti ćeš mi kasti
Nemoj sad da zovem vlasti
Nemoj sad da malo okrenem mog kuma
Već mi je bilo na umu
Da kažem: E, ajd' okreni kumu
Da sam rek,o, on bi pukno ko guma

.
.
.
 
Imam ja album 90'...cak mi i ne treba disk,poklonio bi ti ga,ne volim pesme gde se prozivaju politicari kakvi god bilo i slicno...e ljudi,pa jel'idete na koncert?30,03,04,05...u koliko sati?koliko su karte?oce opet morati da se spava ispred blagajni da bi se uzela karta?
poz
 
samo trazim par informacija koje mogu biti svima korisne. Dakle, tradicionalni novogodisnji koncerti su zakazani za 30 decembar, 3,4,5 januar, po ceni od 800 i 900 dinara. To je sve od informacija koje ja posedujem. Zanima me gde mogu kupiti karte a i bilo bi lepo da cujemo ako je neko raspolozen jos neka iskustva sa prethodnih koncerata. Zanima me i kolkiko je tesko nabaviti karte, da li se puno ceka, i te stvari...
 

Back
Top