Zen prica (3)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Truman

Elita
Poruka
22.709
POUKA POSLEDNJEG

U stara vremena u Japanu su se koristili fenjeri od bambusa i papira u kojima su gorele svece.
Jednom slepom coveku na kraju posete svom prijatelju,ovaj ponudi fenjer da ga ponese sa sobom jer je bila noc.
"Ne treba mi fenjer",rece mu."Bila tama ili svetlo-meni je svejedno."
"Znam da ti fenjer nije potreban da bi pronasao put",odgovori mu prijatelj,"ali ako ga nemas,neko bi mogao da naleti na tebe.Zato ga moras uzeti."
Slepi covek krenu sa fenjerom i pre no sto je i odmakao,neko se sa njim sudari."Pazi kuda ides!",uzviknu on nepoznatom."Zar ne vidis ovaj fenjer?"
"Sveca ti je dogorela,brate",odgovori nepoznati.


ovu pricu isprva nisam skapirao,ali sam se prosvetlio(u sali naravno) dok sam je prepisivao.Eto dokaza da od Krstarice ima i duhovne koristi! :)
 
Truman:
POUKA POSLEDNJEG

U stara vremena u Japanu su se koristili fenjeri od bambusa i papira u kojima su gorele svece.
Jednom slepom coveku na kraju posete svom prijatelju,ovaj ponudi fenjer da ga ponese sa sobom jer je bila noc.
"Ne treba mi fenjer",rece mu."Bila tama ili svetlo-meni je svejedno."
"Znam da ti fenjer nije potreban da bi pronasao put",odgovori mu prijatelj,"ali ako ga nemas,neko bi mogao da naleti na tebe.Zato ga moras uzeti."
Slepi covek krenu sa fenjerom i pre no sto je i odmakao,neko se sa njim sudari."Pazi kuda ides!",uzviknu on nepoznatom."Zar ne vidis ovaj fenjer?"
"Sveca ti je dogorela,brate",odgovori nepoznati.


ovu pricu isprva nisam skapirao,ali sam se prosvetlio(u sali naravno) dok sam je prepisivao.Eto dokaza da od Krstarice ima i duhovne koristi! :)

koliko mnogo price da bi se u srpskom narodu moglo krace opisati kao MEDVEDJA USLUGA !!! Ti Japanci mnogo bre komplikuju...
THE END!
 
Evo i ova prica opet nosi onu poentu - samopouzdanje. Cica se uzdao u fenjer, pa je mislio da sad moze da trci sa njim.

Prenosno: mnogi misle, ako su lepo obuceni, okiceni da to govori o njima... imaju skolu - diploma govori za njih.

Imati duh, najbolje govori o tebi!


Ne uzdati se u spoljne i prolazne stvari... brzo dogorevaju.
 
Ja bih protumacio pricu na sledeci nacin:Slepi covek to je svako od nas koji ne vidi=nije spoznao istinu,i tako pipajuci hodi kroz zivot.Najveca nesreca je umreti a to niko ne zna kad ce biti.Onaj koji se sudario sa slepim , to je bila Smrt i ona mu je rekla da se sveca njegovog zivota ugasila,tj. umro je.Sta ce biti dalje Bog sveti zna !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top