spyware

Justhappyface:
Jel mi moze neko reci nesto o Spyware Doctor i Spybot Search and Destroy? Da li to valja?
Osim ova dva pomenuta programa, koristio sam i AD-Aware i AntivirusTroyan. Desava se cesto da svaki otkrije sto onaj drugi nije, pa cak i da fajlove onog drugog proglasava za spyware. Kada zaista zelim da pokusam da ocistim sto vise moguce spyware-a, koristim sve sto mogu, ukljucujuci i antivirus programe. Pa sta Bog da...
Dakle, nijedan nije savrsen i ne uklanja 100% gamad
 
For Codemaker
Joj ne bih da sam dosadna, ali vidim da si ti onako raspolozen da pruzis informacije i na moja amaterska pitanja, pa bih da pitam samo jos nesto: podesen mi je automatski update za windows, i sve je dobro funkcionisalo, ali evo bas danas kad mi je ponudio da instaliram update, rece mi da postoji greska u instalaciji, da pogledam sta je na www.howtotell.com. I pogledah ja, kad ono, koliko sam shvatila problem je u tome sto je moj xp piratski i bla, bla, ne valja mi neki registry ili tako nesto...I sad mi eto stoji update koji me stalno obavestava da ga instaliram, ali kako?
 
Nisam ni ja profesionalac, pa smo nekako na istom :)
Pokusavam da pomognem koliko mogu.

Ne znam o kom programu pises, u vezi update. U svakom slucaju, pretpostavljam da postoji opcija da odcekiras da zelis automatski update.

To u vezi nezgodnih zakljucaka koje si procitala na sajtu, ne treba da te brine. NIsam nikada naleteo na takvo stogod, pa mislim da je to nesto sto nije bitno.

AKo si pisala u vezu update, misleci na "definitions", tada ocigledno neces moci, jer te ne salje na pravi sajt. Valjda zbog toga sto nemas "registered" verziju. Nisam bas siguran.
Ako si mislila na update samog programa, ne verujem da ces moci, jer (opet) ne verujem da imas registrovanu verziju.

U svakom slucaju ne znam na koji program se to sve odnosi sto si napisala, jer si pomenula dva programa, na startu tvoje teme.
 
Hvala jos jednom...
Nisam dobro objasnila, znaci pokupila sam update sa windows, tj. ceo sistem, i nece ga ga instalira, a obavestenje o nemogucnosti instaliranja se odnosi na Windows XP Service Pack 2, bar tako pise a sta je to nemam pojma...Ok, probacu vas poslusati, preko sajta...da, problem je u neregistrovanoj verziji...A ko danas uopste ima original...
Cao!
 
Mislim i ja da je rešen sa SP2, inače to je propust (bukvalno bug) u IE-u koji omogućava 'upad' u vaš računar.

Kako ga se rešiti ručno objašnjeno je ovde. Samo ga treba izbrisati iz registrija, mada ja sam primetio da windows (registry recovery) automatski vraća ključ prilikom ponovnog startovanja windowsa. Neznam kako to isključiti. :?
 
Pa prodjite malo po settings-u, ovo pisem cini mi se treci put odgovor za DSo exploit...
Idi u advanced mode pa u settings pa ignore product pa security pa cekiraj DSO. Posle toga nece ti vise izlaziti.
 

Back
Top