pomozite oko sastavljanja konfiguracije.

d4ch4

Aktivan član
Poruka
1.854
Poshto ovi planiraju opet da uvedu porez reshio sam da qpim josh jedan komp...pa ako mozete malo da mi pomognete oko sklapanja konfiguracije....

Ovako

plocha : AMD64, GIGABYTE GA-K8NS nForce3 250 S754 FSB1600 AGP8 DDR400 SC LAN SATA

cpu : AMD, Athlon 64 (K8.) 2800+ BOX

hard:Maxtor 120GB DiamondMax Plus 7200rpm 8MB Cache

mem: 2 x 256MB, DDR DRAM, 400MHz, TRANSCEND CL2.5

GK: Club3D ATI Radeon 9600PRO 128MB DVI TV-out


Sve ovo mi izlazi negde oko 550 evra...bez monitora, naravno. E sad, cjaletu sam reko da cje ga komp koshtati max 500 evra. Moze li neka pomocj....shta da izmenim :roll: .....
E da, imam mladjeg brata koga samo igrice zanimaju...tako da mi treba neka konfiguracija na kojoj cje sve ove novije igrice lepo da rade....


p0z.
 
Pa ako je frka za 50 evrića... reci lepo ćaletu da je ovaj komp 64 bitni i da će mnogo duže da ti traje i da se na taj način u stvari novac štedi. Ako ne pada na tu očiglednu laž, pozajmi od nekoga 50 evrića i nabavi konfiguraciju koju želiš.

Tako bih ja barem uradio...

(Mada je moja "dream" konfiguracija dosta skuplja... bwahahaha!)
 
Sizif:
Pa ako je frka za 50 evrića... reci lepo ćaletu da je ovaj komp 64 bitni i da će mnogo duže da ti traje i da se na taj način u stvari novac štedi. Ako ne pada na tu očiglednu laž, pozajmi od nekoga 50 evrića i nabavi konfiguraciju koju želiš.

Tako bih ja barem uradio...

(Mada je moja "dream" konfiguracija dosta skuplja... bwahahaha!)

Probacjemo. :lol:

Nego, ljudi, shta mislite o GK...? Da li treba da uzmem onu gore navedenu...ili da uzmem neku drugu chija je cena +-10 evra....
 
Uzmi lepo Intel Celeron 335 na 2.8GHz, i vec si ustedeo dvadseset evrica HDD od 80GB i ustedeces jos 15, memoriju PQI (2X256) i ustedeo si jos 18 evrica sto je ukupno sto je ukupno 53 evra e a ti jos nadji neku Socket 478 plocu za 70 evrica i sve ti se uklapa!

Uvek postoji resenje!
 
Sizif:
sonne:
Uzmi lepo Intel Celeron 335 na 2.8GHz, i vec si ustedeo dvadseset evrica...
Po mom mišljenju to je bez veze. Uštedeti 10-20% od cene a dobiti 50% lošiji kompjuter i nije neki dil.

Bas se nesto i ne slazem sa cifrom od 50%!
Celeron 335 je zaista dobar proc. i u mnogim stvarima sije P4 na 2.8, a veliki broj se moze klokovati na 3.6 (neki i preko) pa postaje jos konkurentniji.
Ako vec hoce da uzme A64 neka uzme neki bolji! To bi i opravdalo trosenje novca.
U ovom trenutku po mom misljenju Intel Celeron D je best buy procesor.
 
Nisam mislio da je Celeron 50% lošiji, nego generalno, ako od svake komponente oduzmeš po malo, dobijaš generalno slabiji kompjuter. A ja sam rekao da toliko slabiji kompjuter glupo kupiti ako je ušteda samo 50€. Procenat je bio više metafora nego činjenica.

Btw, nemam ništa protiv Celerona lično, mislim da postoje prilike kada je on odličan izbor, ali me jako interesuje u kojim testovima on tako šije P4 na istoj frekvenciji? (U istoj test-konfiguraciji, podrazumeva se.)
 
Batali Maxtora,za iste novce pazari Western Digital sa istim karakteristikama a mnogo boljim performansama.Ja sam svojevremeno poslušao pametne ljude sa foruma i nisam se prevario.Takodje razmisli i o Radeonu 9600xt,malo je skuplji od pro varijante a dosta je brži.Pozdrav!
 

Back
Top