brzina daunlodovanja sa interneta

hmmm..Kad smo vecj kod downlodovanja...da Vas pitam neshto....

Kucji imam wireless 128k. Brzina downloda u download acceleratoru mi je od 16kb/sec do 20kb/sec...shto je sluchaj i kad probam neshto da downlodujem iz opere...e sad...neshto shto mene mnogo buni... :roll: ...Kako kad uzmem neshto da downlodujem iz "Mozilla FireFox" Brzina downloda mi je 1mb/sec (LEPO STE PROCHITALI PISHE 1 MEGABAJT) pa mi onda za negde 2sec padne na 128kb/sec i odatle se polako spushta sve za po 1kb i zaustavlja na 16kb/s. Mislim...ovo meni ne smeta...ali...nije mi bash jasno :roll: .
:? :? :? :?
 
d4ch4:
Kucji imam wireless 128k. Brzina downloda u download acceleratoru mi je od 16kb/sec do 20kb/sec...shto je sluchaj i kad probam neshto da downlodujem iz opere...e sad...neshto shto mene mnogo buni... :roll: ...Kako kad uzmem neshto da downlodujem iz "Mozilla FireFox" Brzina downloda mi je 1mb/sec (LEPO STE PROCHITALI PISHE 1 MEGABAJT) pa mi onda za negde 2sec padne na 128kb/sec i odatle se polako spushta sve za po 1kb i zaustavlja na 16kb/s. Mislim...ovo meni ne smeta...ali...nije mi bash jasno :roll: .
:? :? :? :?

mislim da se to desava zato sto browser krene da dl-uje fajl jos pre nego sto ti odaberes gde ces da ga sacuvas, tako da on itripuje da je preneo 200kb u pocetnoj sekundi downloada...kasnije normalno se sve vrati na normalu :)
 
mzbrtel:
Telefon je na analognoj centrali a brzina daunlodovanja je od 1 b/sek do1,8 b/sek..Hvala za odgovor.

a koji je modem u pitanju? u stvari koji kod da je malo je...probaj da potrazis init stringove na internetu za svoj modem, proveir kablove do modemam, da nisu previse dugacki...koliko telefona imas na tom prikljucku? Nekada telefon na istom prikljucku ume da smara modem...
 
Obersturmfuehrer:
d4ch4:
Kucji imam wireless 128k. Brzina downloda u download acceleratoru mi je od 16kb/sec do 20kb/sec...shto je sluchaj i kad probam neshto da downlodujem iz opere...e sad...neshto shto mene mnogo buni... :roll: ...Kako kad uzmem neshto da downlodujem iz "Mozilla FireFox" Brzina downloda mi je 1mb/sec (LEPO STE PROCHITALI PISHE 1 MEGABAJT) pa mi onda za negde 2sec padne na 128kb/sec i odatle se polako spushta sve za po 1kb i zaustavlja na 16kb/s. Mislim...ovo meni ne smeta...ali...nije mi bash jasno :roll: .
:? :? :? :?

mislim da se to desava zato sto browser krene da dl-uje fajl jos pre nego sto ti odaberes gde ces da ga sacuvas, tako da on itripuje da je preneo 200kb u pocetnoj sekundi downloada...kasnije normalno se sve vrati na normalu :)
hmmmm :? ...vrlo mogucje.
 
Obersturmfuehrer:
mislim da se to desava zato sto browser krene da dl-uje fajl jos pre nego sto ti odaberes gde ces da ga sacuvas, tako da on itripuje da je preneo 200kb u pocetnoj sekundi downloada...kasnije normalno se sve vrati na normalu :)
To je veoma cesta pojava. U startu pomene neke nebulozno velike brzine, onda se "opasulji" i sve se vraca na normalu, ma sta to znacilo. Ono sto vidis nakon koju sekundu je prava brzina.
Sto se tice wireless, postoji i ponekad mogucnost da se access point ili router na strani providera "zaglupi" (u tvoju korist naravno) pa odradi download maksimalnom brzinom koja je uopste moguca. Meni se desavalo (takodje wireless) da mi povuce fajl od 17MB za jedan minut :) a konekcija mi mje 256. No mojoj radosti je bio kraj veoma brzo naravno :)
 
codemaker:
Obersturmfuehrer:
mislim da se to desava zato sto browser krene da dl-uje fajl jos pre nego sto ti odaberes gde ces da ga sacuvas, tako da on itripuje da je preneo 200kb u pocetnoj sekundi downloada...kasnije normalno se sve vrati na normalu :)
To je veoma cesta pojava. U startu pomene neke nebulozno velike brzine, onda se "opasulji" i sve se vraca na normalu, ma sta to znacilo. Ono sto vidis nakon koju sekundu je prava brzina.
Sto se tice wireless, postoji i ponekad mogucnost da se access point ili router na strani providera "zaglupi" (u tvoju korist naravno) pa odradi download maksimalnom brzinom koja je uopste moguca. Meni se desavalo (takodje wireless) da mi povuce fajl od 17MB za jedan minut :) a konekcija mi mje 256. No mojoj radosti je bio kraj veoma brzo naravno :)

i meni se deshavalo slichno npr.. fajl od 3mb skinem za manje od 10sec :D .
 
d4ch4:
codemaker:
Obersturmfuehrer:
mislim da se to desava zato sto browser krene da dl-uje fajl jos pre nego sto ti odaberes gde ces da ga sacuvas, tako da on itripuje da je preneo 200kb u pocetnoj sekundi downloada...kasnije normalno se sve vrati na normalu :)
To je veoma cesta pojava. U startu pomene neke nebulozno velike brzine, onda se "opasulji" i sve se vraca na normalu, ma sta to znacilo. Ono sto vidis nakon koju sekundu je prava brzina.
Sto se tice wireless, postoji i ponekad mogucnost da se access point ili router na strani providera "zaglupi" (u tvoju korist naravno) pa odradi download maksimalnom brzinom koja je uopste moguca. Meni se desavalo (takodje wireless) da mi povuce fajl od 17MB za jedan minut :) a konekcija mi mje 256. No mojoj radosti je bio kraj veoma brzo naravno :)

i meni se deshavalo slichno npr.. fajl od 3mb skinem za manje od 10sec :D .

Smanjite ribu, da ne pobijem sve putnike...:)

Elem, moze da se zaglupi, ali bre, preteraste ga...
Prvo, to znachi da se zaglupi na ceo minut, shto je moguce koliko je moguce i da srushi zgrada u kojoj zivite...Sa druge strane, to bi znachilo da jedan ima konstantni protok od 2.343Mbps, a drugi 2.265Mbps...Da se malo slabije razumem u wireless mreze, wireless opremu i principe po kojima oprema radi, rekao bih ok, ali poshto se razumem koliko se razumem, samo cu se grohotom nasmejati...Smanjite dozivljaj
 
@Rastman
Nema potrebe da se smejes, meni se to desilo. Osim toga poneki puta mi se desava da mi wireless radi 4 puta brze od 256, doduse to se desi kada nesto cackaju na proivajderovoj strani. Naravno, traje prekratko, da bi se radovao duze. Sve molim Boga da se zeznu pa ostave.

Dakle ostaje onih 17MB za minut, desilo se jednom i nemam sta da "smanjujem dozivljaj". Voleo bih samo da imam novca da platim pa da takav dozivljaj imam stalno :)

Sto se tice "zatrke" pred download, to se vrlo cesto desava, krene sa oznakom 254 pa padne brzo na 160 pa dalje pada na 100 pa se na kraju zaustavi na 30, sto je standardna brzina koju imam za download...
Ne znam sa cime to ima veze, ali se desava.
 
ja u DAP-u kad downloadujem nesto vece pustim ga da zavrsi nekih 70% na low speed (7-11 kb/s) i onda ga namestim na hi speed (16->80->14 kb/s).
Na internetu sam jer sam umrezen sa komsijom koji ima bezicni net od 128 kbps.
Nekad mi se desi da skida 300kbps :shock: , ali stvarno jer mi za tih 2-3 sekunde skine oko 1MB :shock: .
Nego je meni cudno sto on meni downloaduje 15-tak kbps :shock: .
Jel to neuobicajeno za 128. Naravno malo gubim zbog kabla...
 
mslav:
ja u DAP-u kad downloadujem nesto vece pustim ga da zavrsi nekih 70% na low speed (7-11 kb/s) i onda ga namestim na hi speed (16->80->14 kb/s).
Na internetu sam jer sam umrezen sa komsijom koji ima bezicni net od 128 kbps.
Nekad mi se desi da skida 300kbps :shock: , ali stvarno jer mi za tih 2-3 sekunde skine oko 1MB :shock: .
Nego je meni cudno sto on meni downloaduje 15-tak kbps :shock: .
Jel to neuobicajeno za 128. Naravno malo gubim zbog kabla...

Sto rece rastmann, nemojte bas mnogo da preterujete. 300kbs X 3sec = 112KB < 1/8 MB.

A ako hocete da proverite stvarnu trenutnu brzinu svoje veze mozete otici na http://hns.getdway.com/ i kliknuti na test your speed now u srednjem levom delu ekrana.
 

Back
Top