brzina daunlodovanja sa interneta
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: brzina daunlodovanja sa interneta

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano brzina daunlodovanja sa interneta

Od čega zavisi i kako da ubrzam daunlodovanje sa interneta/imam WINDOWS XP/ Bogdan :?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

od modema koji imas od kvaliteta linije...od kvaliteta servera sa kog skidas...a koja ti je trenutna brzina? u svakom slucaju, tesko da ces da ubrzas bilo sta....

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

U 98% slucajeva od kompanije Telekom Srbija sto je i kod tebe slucaj!!!

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano brzina daunlodovanja

Telefon je na analognoj centrali a brzina daunlodovanja je od 1 b/sek do1,8 b/sek..Hvala za odgovor.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Re: brzina daunlodovanja

hmmm..Kad smo vecj kod downlodovanja...da Vas pitam neshto....

Kucji imam wireless 128k. Brzina downloda u download acceleratoru mi je od 16kb/sec do 20kb/sec...shto je sluchaj i kad probam neshto da downlodujem iz opere...e sad...neshto shto mene mnogo buni... ...Kako kad uzmem neshto da downlodujem iz "Mozilla FireFox" Brzina downloda mi je 1mb/sec (LEPO STE PROCHITALI PISHE 1 MEGABAJT) pa mi onda za negde 2sec padne na 128kb/sec i odatle se polako spushta sve za po 1kb i zaustavlja na 16kb/s. Mislim...ovo meni ne smeta...ali...nije mi bash jasno .
    :? :? :? :?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio d4ch4
    Kucji imam wireless 128k. Brzina downloda u download acceleratoru mi je od 16kb/sec do 20kb/sec...shto je sluchaj i kad probam neshto da downlodujem iz opere...e sad...neshto shto mene mnogo buni... ...Kako kad uzmem neshto da downlodujem iz "Mozilla FireFox" Brzina downloda mi je 1mb/sec (LEPO STE PROCHITALI PISHE 1 MEGABAJT) pa mi onda za negde 2sec padne na 128kb/sec i odatle se polako spushta sve za po 1kb i zaustavlja na 16kb/s. Mislim...ovo meni ne smeta...ali...nije mi bash jasno .
    mislim da se to desava zato sto browser krene da dl-uje fajl jos pre nego sto ti odaberes gde ces da ga sacuvas, tako da on itripuje da je preneo 200kb u pocetnoj sekundi downloada...kasnije normalno se sve vrati na normalu

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio mzbrtel
    Telefon je na analognoj centrali a brzina daunlodovanja je od 1 b/sek do1,8 b/sek..Hvala za odgovor.
    a koji je modem u pitanju? u stvari koji kod da je malo je...probaj da potrazis init stringove na internetu za svoj modem, proveir kablove do modemam, da nisu previse dugacki...koliko telefona imas na tom prikljucku? Nekada telefon na istom prikljucku ume da smara modem...

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Pa dobro trebalo bi da kupovinim externog modema dobijes bolji protoka ali nemoj da ocekujes da ces mnogo dobiti (mozda 0.5 Kb/s)!

Aktivan član
    Učlanjen
    21.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    mislim da se to desava zato sto browser krene da dl-uje fajl jos pre nego sto ti odaberes gde ces da ga sacuvas, tako da on itripuje da je preneo 200kb u pocetnoj sekundi downloada...kasnije normalno se sve vrati na normalu
    hmmmm :? ...vrlo mogucje.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

To je veoma cesta pojava. U startu pomene neke nebulozno velike brzine, onda se "opasulji" i sve se vraca na normalu, ma sta to znacilo. Ono sto vidis nakon koju sekundu je prava brzina.
    Sto se tice wireless, postoji i ponekad mogucnost da se access point ili router na strani providera "zaglupi" (u tvoju korist naravno) pa odradi download maksimalnom brzinom koja je uopste moguca. Meni se desavalo (takodje wireless) da mi povuce fajl od 17MB za jedan minut a konekcija mi mje 256. No mojoj radosti je bio kraj veoma brzo naravno

Aktivan član
    Učlanjen
    21.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio codemaker
    To je veoma cesta pojava. U startu pomene neke nebulozno velike brzine, onda se "opasulji" i sve se vraca na normalu, ma sta to znacilo. Ono sto vidis nakon koju sekundu je prava brzina.
    Sto se tice wireless, postoji i ponekad mogucnost da se access point ili router na strani providera "zaglupi" (u tvoju korist naravno) pa odradi download maksimalnom brzinom koja je uopste moguca. Meni se desavalo (takodje wireless) da mi povuce fajl od 17MB za jedan minut a konekcija mi mje 256. No mojoj radosti je bio kraj veoma brzo naravno
    i meni se deshavalo slichno npr.. fajl od 3mb skinem za manje od 10sec .

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

i meni se deshavalo slichno npr.. fajl od 3mb skinem za manje od 10sec .
    Smanjite ribu, da ne pobijem sve putnike...

Elem, moze da se zaglupi, ali bre, preteraste ga...
    Prvo, to znachi da se zaglupi na ceo minut, shto je moguce koliko je moguce i da srushi zgrada u kojoj zivite...Sa druge strane, to bi znachilo da jedan ima konstantni protok od 2.343Mbps, a drugi 2.265Mbps...Da se malo slabije razumem u wireless mreze, wireless opremu i principe po kojima oprema radi, rekao bih ok, ali poshto se razumem koliko se razumem, samo cu se grohotom nasmejati...Smanjite dozivljaj

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

@Rastman
    Nema potrebe da se smejes, meni se to desilo. Osim toga poneki puta mi se desava da mi wireless radi 4 puta brze od 256, doduse to se desi kada nesto cackaju na proivajderovoj strani. Naravno, traje prekratko, da bi se radovao duze. Sve molim Boga da se zeznu pa ostave.

Dakle ostaje onih 17MB za minut, desilo se jednom i nemam sta da "smanjujem dozivljaj". Voleo bih samo da imam novca da platim pa da takav dozivljaj imam stalno

Sto se tice "zatrke" pred download, to se vrlo cesto desava, krene sa oznakom 254 pa padne brzo na 160 pa dalje pada na 100 pa se na kraju zaustavi na 30, sto je standardna brzina koju imam za download...
    Ne znam sa cime to ima veze, ali se desava.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ko hoce da kupi dobar modem neka uzme SVEEX Intel Ambient modem, pokazao se kao dobar igrac na raznim centralama

Aktivan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

ja u DAP-u kad downloadujem nesto vece pustim ga da zavrsi nekih 70% na low speed (7-11 kb/s) i onda ga namestim na hi speed (16->80->14 kb/s).
    Na internetu sam jer sam umrezen sa komsijom koji ima bezicni net od 128 kbps.
    Nekad mi se desi da skida 300kbps :shock: , ali stvarno jer mi za tih 2-3 sekunde skine oko 1MB :shock: .
    Nego je meni cudno sto on meni downloaduje 15-tak kbps :shock: .
    Jel to neuobicajeno za 128. Naravno malo gubim zbog kabla...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio mslav
    ja u DAP-u kad downloadujem nesto vece pustim ga da zavrsi nekih 70% na low speed (7-11 kb/s) i onda ga namestim na hi speed (16->80->14 kb/s).
    Na internetu sam jer sam umrezen sa komsijom koji ima bezicni net od 128 kbps.
    Nekad mi se desi da skida 300kbps :shock: , ali stvarno jer mi za tih 2-3 sekunde skine oko 1MB :shock: .
    Sto rece rastmann, nemojte bas mnogo da preterujete. 300kbs X 3sec = 112KB < 1/8 MB.

A ako hocete da proverite stvarnu trenutnu brzinu svoje veze mozete otici na http://hns.getdway.com/ i kliknuti na test your speed now u srednjem levom delu ekrana.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio mslav
    .
    Mislim da je to za 128 normalno. Ja na 256 imam 30-tak kbps

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Podeli sa 8...

Znachi, ako imash protok od 128Kbps (kilo---->bita, ne bajta), znachi da bi dl trebao da ti bude 128/8=16kb/s...

Utuvite u glavu, kb/s i Kbps nije isto

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Dobro de, greska u pisanju, naravno mislio sam na 30-tak kb/s (kilo BAJTA per second) a ne kbps (kilo BITA per second)
    Naravno, racunica ti je tacna (128/8 = 16) a (256/8 = 32)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Dobro de, greska u pisanju, naravno mislio sam na 30-tak kb/s (kilo BAJTA per second) a ne kbps (kilo BITA per second)
    Naravno, racunica ti je tacna (128/8 = 16) a (256/8 = 32)
    Da ne bi ubuduce dolazilo do zbunjivanja i gresaka bit se oznacava sa malim b, a bajt sa velikim B.

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Meni se desavalo (takodje wireless) da mi povuce fajl od 17MB za jedan minut a konekcija mi mje 256.
    Moguće ako ti je konekcija bila nekih 2Mbit/s. Teorijski sasvim moguće, mada malo naših provajdera to može da ponudi.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Naravno, ali je toliko kratko trajalo da to pamtim kao samo "lepu uspomenu" E, mozda za 10 godina budem na T1 liniji (samo sto ce do tada da izmisle nesto 100x brze), pa cu opet biti u "minusu"

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.09.2007., 14:36
  2. Brzina
    Autor 0077 u forumu Arhiva
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.03.2006., 20:05
  3. brzina interneta samo 33.6 kbps
    Autor gogo u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 22.08.2004., 17:22
  4. brzina cpu-a