Jedno naizgled glupo pitanje

Milojko Vasic:
Master_Chief:
Moj mob. je uvek ukljucen.
...nocu ne gasim zato sto koristim mobilni kao budilnik...

Koliko ja znam, skoro svi telefoni (osim starih modela i nekih egzotičnih) mogu da uključe budilnik tj. alarm i kad je telefon isključen. Probaj kako je to kod tvog telefona.
To ako je na stand-by,ali ako je skroz iskljucen onda ne moze,mada ovaj moj(Samsung) je tako podesen da trosi minimalno struju,tako da mi nije problem...a i nemam potrebu za nekom preterano hvalitetnom i dugotrajnom baterijom...jer samim tim sto je baterija bolja mobilni je skuplji...
 
po nekim istrazivanjima, baterija na mob telefonu se vise potrosi tokom pokretanja telefona i trazenja mreze, nego tokom 6 ili 8 sati "nerada"!

naravno, meni to nije bitno (baterija mi ionako traje 4-5 dana), ali cisto da kazem... inace, ja ne vidim nijedan razlog za gasenje telefona nocu...
 
Milojko Vasic:
Master_Chief:
To ako je na stand-by,ali ako je skroz iskljucen onda ne moze,mada ovaj moj(Samsung) ...
A šta je to stand-by ? Mislim, koristio sam desetak mobilnih, ( Nokia, Ericsson, Alkatel, Siemens - ali ne i Samsung) i kod svih je isključen - isključen. Nigde još nisam sreo pojam stand-by za mobilni.
stand-by je kad je mobilni namesten tako da trosi minimalno struju,to jest kad npr. ne koristis mobilni on sam iskljuci display,ali je dovoljno samo da pritisnes jedan tast pa da se opet upali...ali kolko znam ako iskljucis mobilni skroz na skroz onda nista ne radi...jer to je isto kao da si izvadio bateriju..
 
Master_Chief:
Milojko Vasic:
Master_Chief:
To ako je na stand-by,ali ako je skroz iskljucen onda ne moze,mada ovaj moj(Samsung) ...
A šta je to stand-by ? Mislim, koristio sam desetak mobilnih, ( Nokia, Ericsson, Alkatel, Siemens - ali ne i Samsung) i kod svih je isključen - isključen. Nigde još nisam sreo pojam stand-by za mobilni.
stand-by je kad je mobilni namesten tako da trosi minimalno struju,to jest kad npr. ne koristis mobilni on sam iskljuci display,ali je dovoljno samo da pritisnes jedan tast pa da se opet upali...ali kolko znam ako iskljucis mobilni skroz na skroz onda nista ne radi...jer to je isto kao da si izvadio bateriju..
Hmmm...Nebi bash reko.
Probaj da ukljuchish alarm i da iskljuchish telefon...a probaj posle da ukljuchish alarm, a da izvadish bateriju...pa cje sam da zakljuchish da nije isto :wink:
 
Meni je uključen 8) 8) 8)
____________________
www.karlo.co.sr


karlocar.jpg
 
d4ch4:
Master_Chief:
Milojko Vasic:
Master_Chief:
To ako je na stand-by,ali ako je skroz iskljucen onda ne moze,mada ovaj moj(Samsung) ...
A šta je to stand-by ? Mislim, koristio sam desetak mobilnih, ( Nokia, Ericsson, Alkatel, Siemens - ali ne i Samsung) i kod svih je isključen - isključen. Nigde još nisam sreo pojam stand-by za mobilni.
stand-by je kad je mobilni namesten tako da trosi minimalno struju,to jest kad npr. ne koristis mobilni on sam iskljuci display,ali je dovoljno samo da pritisnes jedan tast pa da se opet upali...ali kolko znam ako iskljucis mobilni skroz na skroz onda nista ne radi...jer to je isto kao da si izvadio bateriju..
Hmmm...Nebi bash reko.
Probaj da ukljuchish alarm i da iskljuchish telefon...a probaj posle da ukljuchish alarm, a da izvadish bateriju...pa cje sam da zakljuchish da nije isto :wink:

ja isključujem telefon noću vikendom obavezno (da me ne bude u 6 kad idu s partija misleći da sam u gradu) ili kad oću da mi duže traj ebaterija. Ali, pošto telefon nije noramalan, alarm se, bez obzita što je tel. isključen (ceo, ne samo zvuk) lepo uključi u programirano vreme. Nakon zvonjave, on ese opet isključi, i opet sam nedostupna...dok ga ne uključim, naraFno.
 

Back
Top