HDD, podaci, Longhorn, FAT32 NTFS... ... ...

FaXcooL

Primećen član
Poruka
543
Evo ukratko :

Odneso sam HDD kod burazera koji ima LOnghorn 4074. Prekopirao mi podatke (3.7GB) na moj hdd.
Vracam se kuci, kacim hdd, palim komp, startuje mi se XP, pogledam - 1.01 GB prazno na D: - odlicno, pomislim ja, sve je tu.

Mosha!

Ulazima na D: (FAT32) kad ono - nema! - Svi moji fajlovi su tu ali ono sto mi je on prekopirao je NESTALO. Tacnije.. tu je ali se ne vidi.
Znaci probao sam i sa PMagic 8.05 i nista... Nema fajlova, ali i dalje pise da je zauzeto tih 3.7GB. Kako da ih vidim a da ne instaliram Longhorn?

Btw, jos jedan prob = particija D: je FAT32 i ne moze da se konvertuje u NTFS. Pmagic projavljuje neke ERRORE na HDD-u i kaze da pokrenem CHKDSK sa opcijom /f (parametar FIX). I uradio sam tako i opet nece...

Ako neko ima predlog neka javi. Hvala unapred :)
 
Nista brate... Znas sta sam uradio? NEsto sam prerezao na CD, nesto prebacio sa D: na C: i formatirao D: u NTFS sada. Prvi utisak : Xp se podiao 10 puta brze nego sto je bilo pre, PMagic mi otvorio za 3 sec. a pre mu je trebalo 30. Konstatacija : cela particija je bila puna errora. Ja sam znao da ce format D: pasti kad-tad.

Ali krivo mi je zbog programa.. 3.7GB nestalo ... puF! :shock:
 
Pa da. Long nije doradjen skroz i zato ima veliki bug koju uslovljava "curenje" memorije. Postoje i neki patchevi protiv toga i ja imam jedan koji je kompatibilan sa verzijama 4008, 4015, 4029. Isporbao sam ga na 4015 i pokazao se dobro ali i dalje ima vecih problema. Ali..posto je 4015 relativno star u odnosu na 4074 koji tek sisa sistemske resurse onda... :roll: :lol:
 

Back
Top