Vidi ovaj site !!!
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Vidi ovaj site !!!

Zainteresovan član mmm.com.mk (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Vidi ovaj site !!!

Pogledajte ovaj site i kazite sta mislite:
    www.mmm.com.mk

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vidi ovaj site !!!

Citat Original postavio mmm.com.mk
    Pogledajte ovaj site i kazite sta mislite:
    www.mmm.com.mk
    Dobro, sto smaras sa "vidi ovaj site.." Takvih ima milione svuda na netu, po cemu bi taj bio nesto psoebno. Stvarno neki puta ne mogu da razumem sta neko umisli da je neki "site"
    KAko se nekom freaek-u svidi nesto, ajd' sad svi da gledamoooo...

Site je toliko prosecan i konfekcijski da stvarno ne znam sta si time hteo/htela.
    Ajd' video site, sta sad? Hoces aplauz?
    Pa bar da je to tvoje pameti delo.. nego konfekcijski site bez imalo posebnosti
    Svasta!
    Uff, svaki puta mi skoci pritisak kad neko kaze "a vidiii, ovaj siteeee.." a tamo cista sterilna konfekcija...

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Izvini, codemaker, ali nisi u pravu.
    Čovek je predstavio svoj sajt na podforumu Surferski kutak (a ne Web dizajn), što znači da je akcenat stavio na sadržaj sajta, a ne na tehnologiju izrade.
    Budući da je ovo jedan od retkih sajtova koji se opširno bavi makedonskom muzičkom produkcijom, nikako se ne može reći da je "konfekcijski". tj. da ima na milione takvih.

Ako već pljuješ na nešto, bar pogledaj šta je to što pljuješ.

@mmm.com.mk

Sajt ti je sasvim OK, makedonski bratac, :wink: samo mi se ne sviđa ona "MP3 sekcija" u kojoj se pridružujete nekakvoj borbi protiv piraterije (to nije vaša borba, prvo se dobro najedite pa se onda borite). Ako već želite da bude sve po zakonu, mogli ste da pitate vaše muzičke izvođače da vam daju svoje mp3-ojke u promotivne svrhe (sa, npr. niskim bitrateom, 32kbps), ili da prosto izostavite mp3 sekciju.

Inače, stavljanje mp3-ojki na sajt bila bi najbolja promocija makedonske muzike i uopšte ne bi moralo biti ilegalno, kao što sam već rekao.

Na primer, 80% muzike koju ja slušam je RUSKA produkcija. A šta misliš, kako bih došao do ruskih pesama da skoro svaki ruski izvođač na svom sajtu ne nudi i mp3 verzije svojih pesama (Nočnije snajperi, Reflex, Zemfira, Tatu, itd).

I kako će jedan, recimo, Rus da se upozna sa makedonskom muzikom ako samo može da čita o njoj?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

@Djenka
    Sajt sam pogledao, nikada ne pricam na pamet.
    Jedino sto bih mogao da priznam kao pozitivno, je pregled makedonske muzicke scene. To bi trebalo naglasiti, kao razlicitost.
    Ostalo je na nivou svih ostalih slicnih sajtova ikad vidjenih.
    Uostalom, u pravu si, ovo je ipak surferski forum...

Zainteresovan član karlo (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Pa u forumu 'Zanimljivi linkovi' ima tema 'Sajtovi za ocenjivanje i komentarisanje' pa tamo postavi. Eh kada bi svako tako radio.....

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Citat Original postavio Đenka
    I kako će jedan, recimo, Rus da se upozna sa makedonskom muzikom ako samo može da čita o njoj?
    Ne brini ti nista za Ruse ni za to kako ce oni nesto da chuju..

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Citat Original postavio karlo
    Pa u forumu 'Zanimljivi linkovi' ima tema 'Sajtovi za ocenjivanje i komentarisanje' pa tamo postavi. Eh kada bi svako tako radio.....
    U pravu si, ova tema je za Zanimljivi sajtovi podforum. Ovde se govori o ISP-ovima, hostinzima i sl. Mada, ovaj podforum ima dosta nejasno ime - Surferski kutak... Nije baš odmah jasno o čemu je reč... (Codemaker je odmah pomislio na web dizajn, a ja na sadržaj sajtova)

@Agent Orange

Ma, ne brinem ja za braću Ruse, već za sebe.
    I ja volem makedonsku muziku, i kad sam onomad tražio "Makedonsko devojče" (kitku šarenu ) nikako je nisam mogao naći, ubih se tražeći... dok sam rusku "Provodi" (inače, iz 1918. godine) pronašao za 5 minuta.

Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Uh bre codemaker, ti odmah napadas i pljujes. Daj da tebe vidimo sta si tolko inovativnog i ovog uradio u zivotu, pa se onda drznes da blatis sve zivo! De pokazi i stavi link do sajtova koje si ti radio i koji imaju bar pola od sadrzina ovog mog! Nesto sto nije konfekciski? (kao da ovakva vrsta sajtova moze da bude ista osim toga, posto je glavni akcenat na sadrzini, a ne na izgledu, mada je mnogo ljudi jako kompetentnijih od tebe, ocenilo sajt kao jako lepim)>

Podrazumevano

ma smor... :x

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio mmm.com.mk
    Uh bre codemaker, ti odmah napadas i pljujes. Daj da tebe vidimo sta si tolko inovativnog i ovog uradio u zivotu, pa se onda drznes da blatis sve zivo! De pokazi i stavi link do sajtova koje si ti radio i koji imaju bar pola od sadrzina ovog mog! Nesto sto nije konfekciski? (kao da ovakva vrsta sajtova moze da bude ista osim toga, posto je glavni akcenat na sadrzini, a ne na izgledu, mada je mnogo ljudi jako kompetentnijih od tebe, ocenilo sajt kao jako lepim)>
    Ajde devojce, smanji dozivljaj. Zar zelis samo pozitivne ocene? U tom slucaju ostavi na ga lokalu i divi se do iznemoglosti.
    Rekao sam da je sajt konfekcija, ali mi se svidja sto ima makedonske muzike. Valjda imam pravo da to kazem, ili ne? Zato si inace pitala za misljenja?

Inace ne brini za mene, dovoljno sam korisnih stvari na Web-u uradio, i radim No, malo su ozbiljnije od onoga sto si ti sklepala, pa da te ne smaram

Ako ne mozes da podneses kritike, nikad neces nista nauciti, ziveci u ubedjenju da radis epohalne Web stranice... Nisam zeleo da budem zlonameran, postujem svaki rad, a i meni su saveti i misljenja uvek bili dobrodosli, nisam se ni ja naucen rodio, i dalje ucim..
    Ziva ti meni i zdrava bila

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

Citat Original postavio codemaker
    Ako ne mozes da podneses kritike, nikad neces nista nauciti, ziveci u ubedjenju da radis epohalne Web stranice... Nisam zeleo da budem zlonameran, postujem svaki rad, a i meni su saveti i misljenja uvek bili dobrodosli, nisam se ni ja naucen rodio, i dalje ucim..
    Ziva ti meni i zdrava bila
    hmm...a ti ako vec kritikujes mozes da kazes konkretno sta ti se ne svidja...to 'konfekcija' ne znaci nista.
    normalno da nikad nece nista nauciti ako neko samo pljuje...pljuni i objasni i sve ce biti lepo...

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    hmm...a ti ako vec kritikujes mozes da kazes konkretno sta ti se ne svidja...to 'konfekcija' ne znaci nista.
    normalno da nikad nece nista nauciti ako neko samo pljuje...pljuni i objasni i sve ce biti lepo...
    Ja nikada u zivotu niciji rad nisam "pljuvao". Sta god ko uradio, sigurno je neki trud ulozio, i to treba postovati, svidjao mi se taj rad ili ne.

Sta mi se konkretno ne svidja je receno time sto sam upotrebio izraz "konfekcija" (bez namere da vredjam i "pljujem"). Nekoliko skrolovanja, lista, frejmova itd, itd... Zasto je taj sajt poseban, pa da se stavi topic "vidi ovaj sajt."?
    Ako je zelela da naglasi da se radi o makedonskoj muzici, za to bih se vec slozio da vredi pogledati, jer je ipak malo "posebniji".
    Sad da opisujem detalj po detalj, nema potrebe, zna se sta moze podrazumevati "konfekcija" - mnogo slicnih sajtova, malo se razlikuju po formi i detaljima. NIsta posebno.

Sta sam u vezi sajta mislio:
    1. Staviti topic "vidi ovaj site" je malo deplasirano, ako taj site nije nesto "posebnije" od drugih. Ovaj to nije.
    2. Site se bavi muzikom, sto mi se svidja, posebno jer se bavi makedonskom muzickom scenom, ali nikakvog razloga ne vidim da se bas taj site posebno izdvaja.
    3. Ako bi svako kome se svidi neki od miliona muzicki orijentisanih sajtova, pozeleo da ga preporuci, pa to bi bilo hiljade postova, ovaj konkretni sajt se po nicemu ne izdvaja posebno. Ko voli muziku, naci ce ga svakako, trazeci preko net-a...
    4. Dizajn je ono sto sam komentariso kao "konfekcija" i dalje stojim iza toga. I sama autorka (mislim da je zensko, ako se varam izvinjavam se), je rekla da se takvi sajtovi i ne mogu nesto posebno izdvajati, jer se bave muzikom itd..
    5. Jedini razlog sto sam posetio taj sajt je sto sam pomislio da je sajt nesto posebno, uvek rado pogledam nove kreacije i teme sajtova. Tamo nisam nasao nista sto bi me odusevilo, sto se tice dizajna i to sam i rekao.
    6. Kada bi svi koji naprave bilo kakav sajt (svako misli da je njegovo cedo najlepse prirodno je to), imali bi "vidi ovaj sajt" tema do zagusenja... Malo malo pa ce se pojaviti "a vidi moj sajtic..", kako god ko napravi nesto, a misljenja necemo davati?
    7. Slazem se da treba podrzavati ljude koji se trude, ali i negativna kritika je podrska, bar ja to tako vidim.
    8. Ako ja mislim da sajt jeste stereotipan, ne mora da znaci da sam u pravu, to je samo moje vidjenje, na koje imam pravo a da se niko ne vredja,
    9. Ako je autorka ocekivala da cu odusevljeno "zapljeskati" makar mi se ne svidja sajt, onda nije trebala ni da pita. MOgla je postaviti temu "posetite moj sajt i hvalite me" ili slicno..

I, mislim da je bezpredmetno nastavljati ove vrste diskusiju, jer nije mi bila namera da nikoga vredjam, daleko od toga. Izneo sam svoje misljenje, pljuvao nikoga nisam, niti bih to ikada radio.

Ako se mlada autorka nasla uvredjenom, to ne znaci da je sajt uradjen kao nesto posebno dobar. Sto se mene tice jedino sto vredi na njemu je obilje podataka o makedonskoj muzickoj sceni. Uostalom, bilo je i pozitivnih ocena, pa neka zanemari moje skromno misljenje da je dizajn vec vidjen nebrojeno puta...

Sto se mene tice rasprava je zavrsena, da ne opterecujemo forum jalovim diskusijama. Ako sam autorki naneo dusevnu bol, izvinjavam se, nije mi to bila namera, ali sajt mi se i dalje ne svidja. Trazila je samo posetu sajtu ili i misljenje? Dobila je moje misljenje (koje ne mora biti uopste relevantno), druga misljenja su drugacija i to je sve ok i normalno.

Pozdrav

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

Citat Original postavio codemaker
    Ja nikada u zivotu niciji rad nisam "pljuvao". Sta god ko uradio, sigurno je neki trud ulozio, i to treba postovati, svidjao mi se taj rad ili ne.
    brate, mogao si odma'sve to da kazes i svega ovoga ne bi bilo...ako samo kazes ovo je lose ili ovo mi se ne svidja, onda je pljuvanje, a ako to lepo obrazlosis onda je kritika...
    konkretno meni se sajt po izgledu ne svidja, imam utisak da je previse natrpan u nekim delovima, a i boje malo bodu oci...ni po cemu nije extra...eventualno po sadrzaju, nikad nisam video nijedan drugi sajt koji se bavi tom tematikom, tako da tu ostajem neutralan....
    a skroz druga stvar je ako onaj ko postuje tako nesto ne zna da primi kritiku...

Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Kao prvo i osnovno:
    U nijednom momentu mi nije bilo bitno da ocenite site, posebno ne dizajnerski, zato sto je taj site moje dete, moje cedo po sadrzaju i zamisli, a zamisao je bila da da bi tako nesto funkcionisalo ovako kako sad funkcionise, a to je na zavidnom nivou.
    Znaci nisam njegov dizajner, vek njegov pisac, editor... Ja i moj suprug, oboje profesionalni novinari, koji se 15-tak godina bave iskljucivo muzikom.
    I molicu lepo da mi kazete postoji li na prostorima bivse-YU muzicki site koji je redovnije apdejtovan i koji sadrzi sve segmente muzike, ovoga puta makedonske, jer ja zivim tu.
    Ovo je najposeceniji balkanski muzicki site i najsadrzajniji, odgovorno tvrdim, jer nije bilo dana u proteklih godinu i po (koliko site postoji) da nije stavljen update, i to po nekolko njih. nije bilo albuma da je izasao a da nije dobio recenziju, nije bilo koncerta, a da nije napisan izvestaj, nije bilo promocije ili presa a da nije posecen i fotografisan, normalno sve u okviru moje zemlje. Zato bato, kad pricam o sajtu, pricam o tome sta se na njemu ima procitati, a ne dali je to boli glava flash, ili sta ja znam vec, da padnes na dupe, a kada sledeci put dodjes, pa vidis da je sve ostalo isto, ne dodjes vise nikada.
    Zato mi imamo svoje citaoce bas kao i sve dnevne novine, ljudima je ritual da dodju na sajt i procitaju sta ima novoga, a tu cast da budu citani imaju samo veliki novinari.
    Eto to je bila poenta mog topica!
    I jos nesto: Zasto kao i svaki muskarac gledas povrsinu, a ne zagrebes sadrzaj?
    Jednoga dana ce ti se to obiti o glavu, kad kuci budes doveo prelepu devojku, sa prelepim telom i glavom, ali praznom....

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Sve se ja to slazem sa tobom. Rekao sam da mi se svidja tema i da je jedna od retkih kompletnih sto se makedonske muzike tice. Tu nema zamerke nikakve.

Ako si vec htela da kazes da site vredi pogledati zbog sadrzaja, ja bih na tvom mestu stavio topic naziva na primer: "posetite site makedonske muzicke scene" ili slicno, pa da znam sta ocekujes da se kaze i oceni pri poseti. U tom slucaju ne bih komentarisao dizajn vec sadrzaj, sto bi bilo normalno.

Ovako naziv topica "vidi ovaj site" su postavljali i amateri ili cak deca koja su nesto sklepala, pa bi malo da se pohvale "..a vidi sta sam napravio..". Posetio sam tvoj site iz tog ugla, (ajde da vidim sta su ljudi napravili).

Dakle ocena za temu 5 (od 5)
    Ocena za dizajn (3 od 5)
    Pohvala za entuzijazam.

Eto vidis kako se stvari lako razjasne kada se topic ispravno postavi (kada se definise razlog da se poseti tvoj site)

Pa ljutila se ti ili ne

BTW: vojsku sam sluzio u "stara dobra vremena" u Bitolju, od tada mi je makedonska muzika posebno draga i cenim je, posebno izvornu.

Jel' zakopasmo sekire?

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vidi ovaj site !!!

pa i i nije nesto :shock:

Slične teme

1. Web site
    Autor Ninjarijeka u forumu Web dizajn
    Odgovora: 11