trebam informacije-Vivaldi i Nabucco
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: trebam informacije-Vivaldi i Nabucco

Početnik
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano trebam informacije-Vivaldi i Nabucco

Molim da me neko uputi na sajtove gdje , prije svega na srpskom ili hrvatskom , imam informacija o Diuseppe Vivaldiju i operi Nabucco
    naprijed zahvalan

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Nema toga ja sam sve pretrazila da pronadjem ono prokleto Selestinino prorocanstvo i na kraju sam morala da jurcam neke akademce da mi objasne... Nema ti toga na netu, eventualno pogledaj na allclassical.com mada nisam sigurna da ima tamo opisa.
    pokusaj, srecno!

Aktivan član Loengrin (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: trebam informacije-Vivaldi i Nabucco

Citat Original postavio ts.grad
    Molim da me neko uputi na sajtove gdje , prije svega na srpskom ili hrvatskom , imam informacija o Diuseppe Vivaldiju i operi Nabucco
    naprijed zahvalan
    ''ts.grad'',moram Te ispraviti:
    - rečeni kompozitor nije Đuzepe Vivaldi,nego Đuzepe Verdi.Pravo ime Vivaldiju je Antonio.Možda znaš,njegova su najpopularnija dela koncertantni ciklus za violinu i orkestar ''Godišnja doba'' i dihovno delo ''Glorija'' za soliste,hor i orkestar.
    - Đuzepe Verdi je autor opere ''Nabuko''.Sama opera može da se nađe na Cd,Mp3 ili na videu i DVD-ju.Opera je nastala 1842.godine i prva je opera koja je Verdiju donela ogroman uspeh.Inače,to je njegova treća po redu opera.Pisana je u četiri čina na libreto T.Solera.Najpopularniji su delovi Uvertira za operu i ''Hor Jevreja - Va,Pensiero'' iz trećeg čina.Ovaj hor je čak,u vreme premijere,predlagan za himnu Italije.
    Ovo samo kao neophodne informacije.Oko sajtova se valja potruditi,mada na sajtovima filharmonija i operskih kuća sveta,postoje informacije o tome kada se pomenuta opera izvodi.

Srdačan pozdrav,

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: trebam informacije-Vivaldi i Nabucco

Citat Original postavio Loengrin
    Citat Original postavio ts.grad
    naprijed zahvalan
    ''ts.grad'',moram Te ispraviti:
    - rečeni kompozitor nije Đuzepe Vivaldi,nego Đuzepe Verdi.Pravo ime Vivaldiju je Antonio.Možda znaš,njegova su najpopularnija dela koncertantni ciklus za violinu i orkestar ''Godišnja doba'' i dihovno delo ''Glorija'' za soliste,hor i orkestar.
    - Đuzepe Verdi je autor opere ''Nabuko''.Sama opera može da se nađe na Cd,Mp3 ili na videu i DVD-ju.Opera je nastala 1842.godine i prva je opera koja je Verdiju donela ogroman uspeh.Inače,to je njegova treća po redu opera.Pisana je u četiri čina na libreto T.Solera.Najpopularniji su delovi Uvertira za operu i ''Hor Jevreja - Va,Pensiero'' iz trećeg čina.Ovaj hor je čak,u vreme premijere,predlagan za himnu Italije.
    Ovo samo kao neophodne informacije.Oko sajtova se valja potruditi,mada na sajtovima filharmonija i operskih kuća sveta,postoje informacije o tome kada se pomenuta opera izvodi.

Srdačan pozdrav,
    Haha jao vidi stvarno! sta ces, lapsus (alpsus)
    ee sad ispljuvah ekran od smeha/bez uvrede.
    Uopste nisam provalila da pise Vivaldi
    heeh 8)

Slične teme

1. krf- trebam konkretne informacije
    Autor sweet lady u forumu Putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.05.2012., 22:23
  2. Europa ipak gradi plinovod Nabucco
    Autor ljubo_001 u forumu Politika
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 25.04.2009., 01:18
  3. "NABUCCO" i treći svetski rat