SAD prvi put šalju tenkove u Avganistan

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
SAD pojačavaju svoje oružane snage u Avganistanu slanjem tenkova po prvi put u devetogodišnjem ratu, izjavio je danas portparol vojske SAD.

Američki marinci u Avganistanu dobiće pojačanje u naoružanju tako što će na proleće u provinciju Helmand stići tenkovi “M1A1 ejbrams”, koji predstavljaju najbrže i najubojitije kopneno oružje.


“Imaju superiornu optiku, njima se lako manevriše i precizni su”, objašnjava major Gabrijel Čepin.



Druge koalicione snage u Avganistanu, uključujući i one iz Kanade, već koriste tenkove u ovoj zemlji.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/218560/SAD-prvi-put-salju-tenkove-u-Avganistan

Спрема се нови талибански рецепт:''маринци на жару''.
 
Ipka nadam se da ce ti tenkovi pomoci amerikancima da se rijese Talibana i da vec jednom vidimo Osamu Bin Ladena uhapsenog i susdjenog u Americi.Dosta je vise bilo muslimanima Talibana i Al Kaide.Muslimani zele da zive mirno sa svima i ne zele sukobe isto tako ovaj novi Afganistan violi da zivi slobodan i u miru i da se krene vec jednom sa ekonomijom jer Afganistan mora da postane jaka drzava koja ce biti postovana od svih drzava.Afganistan je lijepa zemlja i steta je da je rusu Talibani tako da navijam za Amerikance da pobjede u ratu protiv Talibana kako bi se oslobodio Afganistan od terorizma.
 
njemu-se-ne-isplati-d-44891.jpg
 
Nadam se da ce Jenkiji da savladaju Talibane svojim novim tenkovima i molim vas nemojte pricati da podrzavate teroriste Talibane jer ovo je formum koji treba biti dosljedan anti-terorizmu.Zelim vidjeti Afganistan slobodan i cist od Talibana i da Afganistan piocne graditi svoju drzavu koja ce biti prelijepa i to ce biti jedna lijepa drzava za turizam.Afganistan je jedna slatka zemlja i ne zasluzuje da ima teroriste Talibane i zato mislim da su potrijebni tenkvi Amerikancima kako bi srusili skroviste Talibana i uhapsili Mula Omara, Osamu Bin Ladena i Aimana Zawwahirija.
 
Viidte, Talibanski rezim nije mogao opstati jer i tada se nisu slagale jedne grupacije Afganistanaca sa Talibanskim rezimom tako da i sa Talibanski rezim nije imao kontrolu nad cijelim Afganistanom.Stvaranje Talibana je nastalo izmedju rascjepa ranije jedinstven grupe Mudzahedina koji su ratovali protiv Sovjetskog Saveza.Ti Mudzahedini koji su ratovali protiv Sovijeta su bili vjerni Saudijskoj Arabiji i Americi tako da je trebalo da se osnuje jedna Mudzahedinska drzava koja bi bila vezana za Zapadni savez a nasuprot toga Talibani su ustali i izveli vojni puch i uveli svoj sistem drzave koji se nije priklanjao nijednoj opciji a zna se da su Amerikanci najvise ulozili truda oko Afganistana da se oslobodi komunizma i Sovjetskog Saveza.Sada, Talibani nisu mogli vladati Afganistanom jer takav Afganistan ne bi mogao uspjeti u medjunarodne tokove jer su talibani prakticno zatvorili svoju drzavu prema medjunarodnoj zajednici.Zato su Talibani morali pasti i zato je jedan od razloga napada Amerike na Afganistan taj sto Talibani nisu htjeli da se ponsaju zahvalno prema Americi.Uostalom Talibani su poceli da prkose americi i da stite Osamu Bin Ladena i to je bio glavni razlog sto je Afganistan napadnut od Amerike.Sada Afganistan ima novu vlast i ta vlast je veoma dobra tako da sa ovom vlascu Afganistan moze postici mnogo ali samo treba se eliminirati terorizam koji vec dugo vremena razara Afganistansko drustvo.Zato su potrijebni tenkovi u Afganistanu da bi se jednom za svagda dokrajcili Talibani i kako bi Amerika postigla uspjeh misije u Afganistanu.Mislim da je bilo dosta oklijevanja i mislim da je vrijem za jednu ofanzivu protiv Talibanskih terorista.
 
afghanistan.jpg


Sladak je Afganistan kao neka ljepootica.Daj Boze da prodje ova vijest da dodlaze tenkovi u Afganistan i mislim da ih gradjani Afganistana moraju cvijecem docekati.Znate li koliko se Afganistan muci unutarnjim sukobima i to je razlog sto navijam za Amerikance koji zele da pomognu Afganistancima.
 
Američki zvaničnici
NATO spreman za povlačenje iz Afganistana do kraja 2014. godine

NATO je spreman da sljedeće godine počne da prepušta afganistanskim snagama kontrolu nad sigurnošću njihove zemlje, što predstavlja prvi korak u ostvarivanju plana o povlačenju gotovo svih stranih vojnika iz Afganistana do kraja 2014. godine, rekli su u petak američki lideri.



- Sutra ćemo se dogovoriti o početku prenosa nadležnosti na afganistanske snage sigurnosti sljedeće godine, s ciljem da taj proces bude okončan 2014. godine, izjavila je američka državna tajnica Hillary Clinton u Lisabonu, nakon razgovora sa šefom portugalske diplomatije Luisom Amadom.

Neki zvaničnici NATO-a i Pentagona, međutim, nisu sigurni da može biti ostvaren rok za povlačenje svih borbenih snaga do kraja 2014. godine, zbog toga što talibanski pobunjenici predstavljaju veliku prijetnju po slabu afganistansku vladu.

Pentagon je u četvrtak saopćio da rok do kraja 2014. godine možda neće moći da bude ispoštovan na čitavoj teritoriji Afganistana.

Lideri NATO-a na samitu u Lisabonu će formalno objaviti izlaznu strategiju za Afganistan, javile su agencije.

Američki predsjednik Barack Obama je kazao da će povlačenje američkih vojnika početi u julu sljedeće godine i potvrdio da se SAD zalažu za pomirenje s talibanima, koji se bore protiv afganistanske vlade i stranih vojnika.

- SAD i naši saveznici u NATO-u snažno podržavaju proces reintegracije onih talibana koji su spremni da odustanu od nasilja, prekinu veze s terorističkom organizacijom Al-Qaida i pristanu da žive u skladu s afganistanskim zakonom, rekao je Obama.

On je dodao da pomirenje počinje dijalogom s pobunjenicima, koji moraju voditi sami Afganistanci, prenijele su agencije.

(FENA)
 
Sigurno je plan Amerike da do 2014 godine zavrse pricu sa Talibanima i mislim da se moze ocekivati jedna jaka ofanziav protiv Talibana koja ce se zvati i zavrsnom ofanzivom za uspostavljenje maksimalnog suvereniteta na citavom prostoru Afganistana.Radujem se tome jer Amerikanci moraju potprasiti Talibane i da se nikada ne sjete terorizma.Dobro je sto je Obama pozvao neke Talibane koji zele da se predaju i da predju da rade za vladu afganistana kao lojalni gradjani i mislim da je to jedna plemenita ponuda nekim Talibanima koji zele da se predaju.Talibani inace spadaju u najogorcenije neprijatelje Afgfanistana koji je podginut od nule i koji sada prima pomoc iz inostranih fondova ali nadam se da ce se poceti sa gradnjom infrastrukture i da ce Afganistan poceti da se sam snabdjeva novcem od prodaje nafte i plina.To ce biti tako posto nestanu Talibani iz Afganistana.Moraju se zaboraviti Talibani i jos nesto bih rekao da Amerika mora naoruzati Afganostansku vojsku da bude spremna i ona ratovati protiv Talibana i u mirnodopsko vrijem da budu spremni cuvati svoje granice suvreniteta nad Afganistanom.
 
SAD pojačavaju svoje oružane snage u Avganistanu slanjem tenkova po prvi put u devetogodišnjem ratu, izjavio je danas portparol vojske SAD.

Američki marinci u Avganistanu dobiće pojačanje u naoružanju tako što će na proleće u provinciju Helmand stići tenkovi “M1A1 ejbrams”, koji predstavljaju najbrže i najubojitije kopneno oružje.


“Imaju superiornu optiku, njima se lako manevriše i precizni su”, objašnjava major Gabrijel Čepin.



Druge koalicione snage u Avganistanu, uključujući i one iz Kanade, već koriste tenkove u ovoj zemlji.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/218560/SAD-prvi-put-salju-tenkove-u-Avganistan

Спрема се нови талибански рецепт:''маринци на жару''.

Moraju ameri jos "malo" da poboljsaju vojnu industriju.

p.s. Bila sam ubedjena da je ovu temu otvorio mingo. Bas sam se razocarala. :sad2:
 
Mada, ja sam ovu naslvonu vijest postavio u nastavku jedne teme o Afganistanu mislim da se ta tema zvase Talibanima nestaje municije ali vidim da je postavio neko drugo na naslovnu stranu pa sam zapoceo da pisem na ovoj temi.Nema sta da se prica.Amerikanci moraju zavrsiti posao do 2014 godine kada napustaju Afganistan i mislim da ce pokusati da razviju jednu opseznu ofanzivu koja ce biti tako jaka da ce se imati u vidu i hvatanje Talibanskih vodja Mula Omara kao i Osame Bin Ladena i Aimana Zawewahirija.Mislim da se te vodje mogu uhvatiti a najpre se mora poci do toga se Talibani moraju poraziti kako ne bi bili sposobni da vrse teroristicke napade.Znate li da je cio Afganistan odahnuo kad se olsobodio Talibana i talibani se samo jos odrzavaju na osnovu islamske ideologije i postavljau sebe iznad svih muslimana i pocece jos da imitiraju sebe kao mucenike Dzihada,ja njima nista ne vjerujem i s njima se treba ponasati kao prema obicnim kriminalcima.Znate li da su se mnogi muslimani poveli za ideologijom Al kaide time sto su napricane razne bajke o obavezi dzihada i tako poveli mozda i nevine ljude u rat.To je isto kao kad te neko hipnotise i posalje te u rat da ratujes za neku beznacajnu stvar.Al Kaida medju muslimanima je smanjila svoj ugled i ona nema nikakvog ugleda bas zbog svih zlocina koje su pocinili u ime vjere islama.islam ne dopusta ubijanje i terorizam tako da ja kao musliman podrzavam Amerikance da rasciste sa Talibanskim teroristima.
 
afghanistan.jpg


Sladak je Afganistan kao neka ljepootica.Daj Boze da prodje ova vijest da dodlaze tenkovi u Afganistan i mislim da ih gradjani Afganistana moraju cvijecem docekati.Znate li koliko se Afganistan muci unutarnjim sukobima i to je razlog sto navijam za Amerikance koji zele da pomognu Afganistancima.

Да да ,да помогну само се ти радуј
они долазе да успоставе своју власт, талибани који и нису неки проблем су изговор за трајно присутво Амера који тамо имају интерес у виду дроге
Авганистан је највећи произвођач опијума у свету
Шта Американце занима, пре свега контрола над путевима дроге а неизбежно и сламање воље тог народа као и учвршћивање новог светског поретка у Авганистану
Само се ти надај, да се Американци питају, муслимани не би ни постојали, обичан народ врло добро зна са киме има посла..
 
tako da ja kao musliman podrzavam Amerikance da rasciste sa Talibanskim teroristima.

Амери су ту највећи окупатори и узурпатори, што не пусте Авганистан да сам реши своје проблеме, што им се мешају у унутрашње послове

Скоро цео свет мрзи Амере у убеђен сваки прави муслиман их мрзи, у свакој чорби они су мирођија, какав ће они просперитет да донесу , ја сам убеђен да би те у Ирану за такво размишљање обесили или најмање затвор..

А у Авганистану би исто тако прошао да нису под окупацијом, кад оду Амери а отићи ће опет ће Авганистан бити свој на своме са владавином народа и правде..
 
Mislim da vi grijesite ako smatrate da Afganistan moze biti Talibanska drzava.Afganistan je sada u boljoj situaciji nego sto je bio.Afganistan je sada slobodan i moze da prosperira kao jedna slobodna zemlja.Nije mi poznato da se afganistanu namece volja Amerike jer sada je Afganistan Islamska Republika a Amerikanci imaju obicaj da ne namecu svoj sistem nijednoj drzavi tako da jedna Saudijska Arabija ima Serijat i Amerika se ne mijesa u njihovu unutarnju politiku.Amerikanci su zaista dosli u Afganistan da smire situaciju i da oslobode taj napaceni narod od terorista a sam se afganistan ne moze izboriti sa teroristima tako da su potrijebni Amerikanci da oslobode Afganistan od terorizma a poslije uspostavljanja suvreniteta nad cijelim Afganistanom i poslije jacanja Afganistanske vojske mogu se povuci Amerikanci i NATO trupe tako da ce polsije Afganistan biti sposobvan da se izbori sa svakim vidom terorizma ukoliko se bude pojavio u drzavi.I ja sam za to da se Afganistan treba ostaviti narodu Afganistana ali se on ne moze ostaviti teroristima koji zele vratiti Talibansku vlast u drzavi.To vec ne dolazi u obzir i sa tim se ne slazem.
 
да као што нама нису наметнули "безалтернативни пут"
као што нам нису наметнули њихов модел демократије и капитализма..
као што нас нису бомбардовали
од кога су тада Србију ослобађали ?
од кога данас ослобађају Авганистан, од неких измишљених и с њихове стране финансираних терориста ?
не буди те смешни :rotf:
 
To sto Amerikanci donose tenkove u Afganistanu je znak da se priprema konacna ofanaziva za oslobodjenje Afganistana od terorizma.Talibani nikome ne trebaju i oni su obicni banditi koji ne trebaju da budu opet na vlasti.Afganostan treba da ide putem razvoja i treba da se obogati a Amerikanci im mogu donijeti tu slobodu jedino ako eliminiraju Talibane koji su veoma losi i cine zlocine na terenu.Amerikanci misle da tenkovima oslobode sva podrucja Afganistana i da stvore prolaz pjesadiji koja ce se dati u potragi za Talibanima a mozda i u potragu za Talibanskim vodjama.To je znak da Amerika je na strani dobra sto se tice slucaja Afganistana i da cini dobro Afganistanskom narodu time sto pomaze da se Talibani uniste jer jedino tako se moze unisiti terorizam koji je veoma jak u Afganistanu.Afganistan sada ima svoju vlast i ne treba mu druga tako da je ova drzava bolja od prethodne i slobodnija i Afganistan ima velikog izgleda da se izvuce iz krize i da postane zemljom koja ce biti uzor svojim susjedima.Gledajuci ovu mapu Afganistana mi izgleda lijep kao lutka i zelim da se u njemu smiri situacija i da nekada odem i psojetim Kabul i Kandahar.
 

Back
Top