Zen prica (2)
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Zen prica (2)

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano Zen prica (2)

citam knjigu Zen prica i evo jedne koja me je porilicno iznenadila.

[b] AKO VOLIS,VOLI JAVNO

Dvadeset svestenika i jedna svestenica,koju su zvali Eshun,vezbalo je meditaciju sa nekim zen uciteljem.
    Eshun je bila veoma lepa iako joj je glava bila obrijana i haljina prosta.Nekoliko svestenika se tajno zaljubilo u nju.Jedan od njih joj je napisao ljubavno pismo,trazeci da se tajno sastanu.
    Eshun nije odgovorila.Sledeceg dana ucitelj je odrzao predavanje grupi i,kada je ono bilo zavrseno,Eshun ustade.Obracajuci se onome koji joj je pisao,rece:"Ako me zaista toliko volis,dodji i zagrli me sada."

komentar...

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

Podrazumevano

ako me volis,voli me pod bilo kojim uslovima?

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano

Ja sam to shvatio kao nemoj da se stidis svoje ljubavi.Opet tvoje lose raspolozenje...

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

Podrazumevano

Citat Original postavio Truman
    Ja sam to shvatio kao nemoj da se stidis svoje ljubavi.Opet tvoje lose raspolozenje...
    Izgleda da mi ovo trenutno ne ide od ruke,u pravu si...

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano

Ma ljudi bre ovde nema veze sa ljubavlju, vec sa licemerstvom, necim sto ljudi nisu svesni sebe...

Ona je javno prozvala onog koji nije ozbiljan za poziv svestenika tj, po njima pravog puta i spreman je da prvom prilikom skrene s puta. Njegova meditacija nije iskrena, cista. Svi mi u mislima zgresimo, ali delo na videlo je dokaz, on nije covek koji ce dostici nirvanu, jer mu prizemne stvari skrecu misli (misli o prizemnim, nevaznim stvarima). Ona mu je rekla: ako si izabrao put koji trazi mnogo vise, uradi ovu najmanju stvar pa priznaj javno ono sto krijes od drugih - ako je tvoj put ispravan u meditaciji. koliko si istrajan u ovome...? To je poenta.

Kada nesto odlucis - ne osvrci se vise za sobom!

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Bravo, Kazanova!

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano

Citat Original postavio Kazanova
    Ma ljudi bre ovde nema veze sa ljubavlju, vec sa licemerstvom, necim sto ljudi nisu svesni sebe...

Ona je javno prozvala onog koji nije ozbiljan za poziv svestenika tj, po njima pravog puta i spreman je da prvom prilikom skrene s puta. Njegova meditacija nije iskrena, cista. Svi mi u mislima zgresimo, ali delo na videlo je dokaz, on nije covek koji ce dostici nirvanu, jer mu prizemne stvari skrecu misli (misli o prizemnim, nevaznim stvarima). Ona mu je rekla: ako si izabrao put koji trazi mnogo vise, uradi ovu najmanju stvar pa priznaj javno ono sto krijes od drugih - ako je tvoj put ispravan u meditaciji. koliko si istrajan u ovome...? To je poenta.

Kada nesto odlucis - ne osvrci se vise za sobom!
    Ubolo me je u oci to sto si rekao da mu prizemne stvari skrecu paznju.Tesko da je ljubav takva.Ali bio ti u pravu ili ne tvoj stav je vrlo zanimljiv.Pokusacu da ti nadjem neku pricicu u kojoj se prikazuje da ono sto se smatra pozeljnim za postizanje svrhe(npr. prosvetljenja) u stvari nije iskrena vrednost osobe koja je istice.Ajd' potrudicu se da nadjem...

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano

Moguce je da sam pogresio, ko ce ga znati? Osim samoga pisca. Ali mislim da i nisam. Zasto? Njeno pitanje se jasno odnosilo kao i u stvarnom zivotu, koliko je on siguran u sebe, da je voli (da li on voli?) ili je samo posao za svojom strascu (sexom).

Taoisti ljubav smatraju zenskim principom a pravdu muskim... ali oba su nizi od onoga pravoga Tao-a!

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano

Pa da.Ako je stvarno voli priznace pred svima.Ali to onda ne znaci da su njegova osecanja niza od njegovog cilja kao monaha.

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

kad ce (3)

Slične teme

1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.01.2009., 21:53
  2. prica, prica, pricica...
    Autor gost 36952 u forumu Žene