Jednoj meni jako bliskoj osobi postavljena je ova dijagnoza pa vas molim da mi nesto vise kazete o ovoj bolesti.To je zena od 45 godina koja je do prije 1,5 godinu bila olicenje zdravlja a onda je od jednom pocela da vuce desnu nogu zatim da gubi korak(jednostavno lijevom nogom nogom normalno gazi a desnom kao da je nema,propada-glava joj dodje na visinu kuka kad dodje red na desnu nogu),imala je i na licu neki cudan izraz,kao facijalis,spusten desni dio lica-oko i usna.Uradjeni su joj i skener i magnetna rezonanca-sve ok,utvrdjeno je da nije multipleks skleroza od cega je meni laknulo ali ne znam da li je ovo ista bolje.Ona je inace stomatolog i imala je jako neprijatno iskustvo sa kolegama specijalistima za ove vrste oboljenja.Naime, eksplicitno su joj dali do znanja da misle da se folira da bi dobila bolovanje tako da je vise ne mozemo natjerati da ide kod njih a za odlazak u Bg nece ni da cuje.Dijagnozu je postavio jedan profesor iz Klinickog centra u Bg koji je dolazio u nas grad jednom mjesecno ali je ta saradnja prekinuta tako da sad neznamo sta da radimo.
Posto se svi (porodica) nadaju u mene jer ja jedina mogu da je nagovorim da negdje ode molim vas da mi pomognete i da mi date koordinate : gdje bi trebalo da ide-u koju kliniku,kod kojeg specijaliste da bih mogla sve da organizujem bez njenog znanja i dovedem je pred svrsen cin.A sad jedno glupo pitanje:moze li da samoinicijativno(naravno uz predhodni dogovor),bez uputa ode u neku od Bg klinika jer od ovih nasih "strucnjaka" nece dobiti uput?Da sam kuci ne bih vas opterecivala,davno bih ja to sredila,ali posto zivim u inostranstvu sve je mnogo komplikovanije, nadam se da me razumijete.
Izvinjavam se sto sam bila ovako opsirna i unaprijed hvala na odgovoru!