Brak

sixx

Obećava
Poruka
78
Sta mislite, zasto mi devojke tako puno zelimo taj brak, a zasto muskarci ne? Jel je istina da samo sigurnost trazimo u braku? Zasto uposte postoji brak, kada svako posle 10 god. kaze, da ga nervira muz, da je brak ovakav, onakav, trpi takve stvari sto u stvari bez braka nikad ne bih trpio itd....
 
sixx:
Sta mislite, zasto mi devojke tako puno zelimo taj brak, a zasto muskarci ne? Jel je istina da samo sigurnost trazimo u braku? Zasto uposte postoji brak, kada svako posle 10 god. kaze, da ga nervira muz, da je brak ovakav, onakav, trpi takve stvari sto u stvari bez braka nikad ne bih trpio itd....

Pa meni brak i nije neki trip. Ranije je bio, sad već ne...Volela bih decu, i njihovog tatu pored sebe, ali tamo nekad...
 
Nervira tebe/mene/i sve ostale buducji muzh i pre braka, ali daleko manje nego posle 10 godina.
A mushkarci manje zhele brak jer su svesni da cje se kroz 10 godina zhene puno vishe nervirati :)
 
nemoj se zavaravati da muskarci ne zele brak . nije to u zelji , vec se plase neuspeha. a naravno da me nervira moj muz posle 11 godina braka , kada cak i deca postanu odgovornija od njega. a veruj mi najvise me brinu neudate devojke koje voljno srljaju u taj haos!!! :?
 
Muškarcima je mnogo lakse izvan braka, nemaju obaveze...A žene, pa njima je mislim brak potreban kao pokazatelj da muškarac zaista planira na duge staze taj odnos , a to je suštinski preduslov da bi se imala deca. Muškarci uvek veoma lako mogu da imaju decu i izvan braka i da ih to vemo malo ili uopšte ne opterećuje. A žena ako ostane sama sa decom upada u zaista haotičnu situaciju, emocionalnu,finansijsku, socijalnu...
Ako deca nisu u planu onda mislim da ni brak kao formalnost nije toliko bitan.
 
Mislim da su 2 razloga tu presudna : sigurnost i godine. Mi zane smo prilicno "nesigurna" bica, tako da zelimo neku sigurnost koju brak donosi, a godine : pa ako zena zeli dete, naravno da ce uveliko da razmislja o braku sa 25-30 godina, sto muskarce ne ogranicava, jer oni mogu da "prave" decu i sa 50 god...
 
Shto toliko generalizujete stvari? :(
Kao, nema tipova koji zhele brak samo zato shto vole, i zhele svoj zhivot da provedu pored voljene? I, kao, zhene se rukovode uglavnom svojim bioloshkim satom, tezhnjom za postizanjem ekonomske i fizichke sigurnosti, i planovima o porodici?
Izesh takve, i jedne i druge!
Brak - iz, zbog, radi, na, i u - ljubavi!
Promenicju nick u Nepopravljivi Romantik, definitivno..
 
Ej što mrzim zlobne i niske odgovore isfrustriranih žena čiji brakovi su propali pa sada sole pamet drugim devojkama kako je brak s.ranje, itd. Ljudi, živite i pustite druge da žive! Za mene je brak jedna divna, ali i odgovorna institucija gde su potrebni kompromisi i dogovori. Možda to zvuči kao kliše ili stereotip, ali je u suštini tako. Ja volim što sam se udala, volim što sam u braku, volim sve te male zajedničke i lepe stvari i momente koji mi svakodnevno ulepšavaju život. Volim što mogu sve da podelim sa mužem, što imam oslonac u životu kakav ranije nisam mogla ni da zamislim.
 
Teki:
nemoj se zavaravati da muskarci ne zele brak . nije to u zelji , vec se plase neuspeha. a naravno da me nervira moj muz posle 11 godina braka , kada cak i deca postanu odgovornija od njega. a veruj mi najvise me brinu neudate devojke koje voljno srljaju u taj haos!!! :?

da li treba ukinuti brak?
 
Queen_:
Ej što mrzim zlobne i niske odgovore isfrustriranih žena čiji brakovi su propali pa sada sole pamet drugim devojkama kako je brak s.ranje, itd. Ljudi, živite i pustite druge da žive! Za mene je brak jedna divna, ali i odgovorna institucija gde su potrebni kompromisi i dogovori. Možda to zvuči kao kliše ili stereotip, ali je u suštini tako. Ja volim što sam se udala, volim što sam u braku, volim sve te male zajedničke i lepe stvari i momente koji mi svakodnevno ulepšavaju život. Volim što mogu sve da podelim sa mužem, što imam oslonac u životu kakav ranije nisam mogla ni da zamislim.

sta bi uradila da slucajno otkrijes da te muz npr vara (ili ima neki drugi paralelan zivot)
 
jagodica:
Queen_:
Ej što mrzim zlobne i niske odgovore isfrustriranih žena čiji brakovi su propali pa sada sole pamet drugim devojkama kako je brak s.ranje, itd. Ljudi, živite i pustite druge da žive! Za mene je brak jedna divna, ali i odgovorna institucija gde su potrebni kompromisi i dogovori. Možda to zvuči kao kliše ili stereotip, ali je u suštini tako. Ja volim što sam se udala, volim što sam u braku, volim sve te male zajedničke i lepe stvari i momente koji mi svakodnevno ulepšavaju život. Volim što mogu sve da podelim sa mužem, što imam oslonac u životu kakav ranije nisam mogla ni da zamislim.

sta bi uradila da slucajno otkrijes da te muz npr vara (ili ima neki drugi paralelan zivot)

Razvela se. Simple as that. Ali ne bih pljuvala po braku kao instituciji, već po kretenu koji to nije mogao da shvati.
 
I zašto obavezno ide pitanje o prevari i propasti braka?! brak može da bude i nešto lepo i da traje "as long as we shall live". Ili sam ja utopista?
 
Queen_:
Razvela se. Simple as that. Ali ne bih pljuvala po braku kao instituciji, već po kretenu koji to nije mogao da shvati.
Onda ti nisi za brak. To je ishitren potez, pogotovo ako imas i decu.
Naravno da ce te muz varati... i nadam se da ces i ti njega :lol:
 
Toplo preporucujem :P
Nije nista strasno, ne boli, ne ujeda, ... ja proverila i eto, tek da dam informaciju iz prve ruke svim ovde prisutnim brakofobicarima :wink:
 
Queen_:
Ej što mrzim zlobne i niske odgovore isfrustriranih žena čiji brakovi su propali pa sada sole pamet drugim devojkama kako je brak s.ranje, itd. Ljudi, živite i pustite druge da žive! Za mene je brak jedna divna, ali i odgovorna institucija gde su potrebni kompromisi i dogovori. Možda to zvuči kao kliše ili stereotip, ali je u suštini tako. Ja volim što sam se udala, volim što sam u braku, volim sve te male zajedničke i lepe stvari i momente koji mi svakodnevno ulepšavaju život. Volim što mogu sve da podelim sa mužem, što imam oslonac u životu kakav ranije nisam mogla ni da zamislim.
E bas ti hvala!Ja sam jos uvijek pomalo neodlucna,a zene kao Teky me samo isprepadaju!Ali tvoj mi se odgovor dopada.Koliko si ti u braku?
 
jagodica:
Queen_:
Ej što mrzim zlobne i niske odgovore isfrustriranih žena čiji brakovi su propali pa sada sole pamet drugim devojkama kako je brak s.ranje, itd. Ljudi, živite i pustite druge da žive! Za mene je brak jedna divna, ali i odgovorna institucija gde su potrebni kompromisi i dogovori. Možda to zvuči kao kliše ili stereotip, ali je u suštini tako. Ja volim što sam se udala, volim što sam u braku, volim sve te male zajedničke i lepe stvari i momente koji mi svakodnevno ulepšavaju život. Volim što mogu sve da podelim sa mužem, što imam oslonac u životu kakav ranije nisam mogla ni da zamislim.

sta bi uradila da slucajno otkrijes da te muz npr vara (ili ima neki drugi paralelan zivot)
A to se kao samo u braku vara?
 

Back
Top