Да ли ми треба да држимо лекцију ЊИМА или они НАМА?

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Е једна изврсно социјалана тема !

Žene, devojke i mlade majke iz romskog naselja Kijevo u Rakovici, koje su nekad živele ispod mosta Gazela, danas su sa doktorom Slobodanom Ivanovićem, direktorom klinike „Anlave", otvoreno razgovarale o zdravlju, kontracepciji i o odgovornosti prilikom planiranja porodice, javlja Beogradinfo.

- Kao doktoru i porodičnom čoveku, meni je ova tema izuzetno važna da im pomognemo da nauče kako da se zaštite, da redovno odlaze na sistematske preglede kod ginekologa i da vode računa o svojoj i higijeni svoje dece - rekao je dr Slobodan Ivanović, koji ih je bliže upoznao s različitim oblicima kontracepcije i neophodnim pregledima poput ultrazvuka dojke i mamografije.

Maja Ferizović (30), majka troje dece, za razliku od svojih komšinica, koje su doktoru priznale da ih od neželjene trudnoće isključivo „čuvaju muževi", rekla je doktoru da se i sama sačuva.
- Muž i ja smo odlučili da ne želimo više dece, tako da ću uskoro ugraditi spiralu, jer je to najbolji vid kontracepcije za mene. Dobro je čuti i naučiti nešto novo - dodala je Maja.

Predavanja na temu seksualnog obrazovanja i planiranja porodice biće održana i muškarcima.

Е сада искрено моје је мишљење да они нама требају држати лекције о сексуалном образовању а не МИ њима.Јер код нас влада бела куга и разара државу ми убијамо бебе а не они .У чему их можемо посаветовати ,како убити своје дете?

attachment.php


27988.jpg
 

Prilozi

  • 27988.jpg
    27988.jpg
    67,2 KB · Pregleda: 29
Cigani u celoj evropi isti sistem koriste,sex,deca,cerge i eto ko god misli da je razvijen dodeljuje im/mora da im dodeli stan besplatno. DOSTA VISE tog Ciganskog sistema,ko misli taj sistem,dodeljuje im se stan uz KASTRACIJU,tako da nemogu da imaju poroda,englezi i usa su poceli taj sistem,cak su i englezi poceli taj sistem da ko je zavisnik droge da dobije kintu da bi se kastrirao.
 
Cigani u celoj evropi isti sistem koriste,sex,deca,cerge i eto ko god misli da je razvijen dodeljuje im/mora da im dodeli stan besplatno. DOSTA VISE tog Ciganskog sistema,ko misli taj sistem,dodeljuje im se stan uz KASTRACIJU,tako da nemogu da imaju poroda,englezi i usa su poceli taj sistem,cak su i englezi poceli taj sistem da ko je zavisnik droge da dobije kintu da bi se kastrirao.

Није то њихов систем ,деца су њихов живот:rtfm:
 
Нису џабе Кинези својевремено ограничавали рађање на једно дете.
Преко тога се, чини ми се, морао плаћати додатни порез.

Стани мало јел ми то треба да кастрирамо Роме јер рађају више него ми или они нас да уче како бити родитељ.
 
Pa onda neka rade za njih a ne da od drugih otimaju pare na ovaj ili onaj način.Tako su i šiptari dobijali beneficije za vreme Juge umesto da im oduzimaju decu pa ovih godina vidimo rezultate.

Како то Роми отимају паре ,када раде кажите да вам отимају посао ,када не раде кажете да вам отимају паре.Добро изјасните се шта људи да раде
ДА НЕ РАЂАЈУ ?Да ли је ово Србија или Аушвиц?
 
Стани мало јел ми то треба да кастрирамо Роме јер рађају више него ми или они нас да уче како бити родитељ.
Не, сечење дела тела није хумано. Другим начинима треба ограничити њихов наталитет или ће их бити милион у Србији (од тога већина незапослених)...сви знамо какве то социјалне и економске последице може да произведе...
 
Не, сечење дела тела није хумано. Другим начинима треба ограничити њихов наталитет или ће их бити милион у Србији (од тога већина незапослених)...сви знамо какве то социјалне и економске последице може да произведе...

Незапослених има много и овако али ограничити или само помислити да зауставити неког да рађа је злочин.
 
Не ни мало они у просеку имају по петеро деце док остали становници Србије једва једно и то једно многи убију.
tebi je biti roditelj roditi ga, staviti mu cigaretu u usta sa 2-3 godine, obući u dronjke na -10 i poslati na raskrsnice da prosi? meni nije. bolje imati jedno nego 13 takvih nesretnika.
 
Како то Роми отимају паре ,када раде кажите да вам отимају посао ,када не раде кажете да вам отимају паре.Добро изјасните се шта људи да раде
ДА НЕ РАЂАЈУ ?Да ли је ово Србија или Аушвиц?
Da ne rađaju decu koja će da se bave prosjačenjem i kriminalom.I u tome ih treba zakonski sprečavati.I onima koji štancuju decu a ne mogu da ih hrane,oduzimati ih.
 
tebi je biti roditelj roditi ga, staviti mu cigaretu u usta sa 2-3 godine, obući u dronjke na -10 i poslati na raskrsnice da prosi? meni nije. bolje imati jedno nego 13 takvih nesretnika.

Немој да генерализујеш има доста ромске деце без родитеља али има доста са родитељима.Нисам видела ромско дете са две године са цигаретом у устима и тиме га сигурно не учи мајка.
 
tebi je biti roditelj roditi ga, staviti mu cigaretu u usta sa 2-3 godine, obući u dronjke na -10 i poslati na raskrsnice da prosi? meni nije. bolje imati jedno nego 13 takvih nesretnika.
Ту је поента. Није ствар само родити дете, већ обезбедити му пажњу, љубав, какву-такву сигурност...и не само то !
 
Колико пута, уђем у ГСП и стално ме неко циганче додирује по бутини...тражи паре...

Јест вала само траже паре шта да раде морају нешто да једу деца!

Било би добро да не влада бела куга па макар имали и нашу децу по улицама.
 
Немој да генерализујеш има доста ромске деце без родитеља али има доста са родитељима.Нисам видела ромско дете са две године са цигаретом у устима и тиме га сигурно не учи мајка.
majka ili otac, svejedno. e ja sam nagledala svakakve i pročitala milion članaka koji su dokaz kakvi su oni roditelji. ostave dijecu pored upaljenog šporeta na drva (raspalog) i idu kod susjeda na kafu. djeca izgore. dvije majke ostave djecu pored upaljene svijeće i izađu u provod. dođu ujutru kući - pretpostavljaš šta nađu.

majka cijeli dan nema pojma gdje su joj sinovi blizanci. uveče se sjeti da ima djecu i traži ih. djeca se udavila u nekoj rupi punoj vode. šestogodišnjaci.

ne daju im da idu u školu, tjeraju ih da prose, da kradu... tuga
 

Back
Top