Вучић: Тадић показао да није председник Србије већ ДС-а

Да ли Бориса Тадића доживљавате као свог Председника ?

  • НЕ

  • ДА


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Тадић показао да није председник Србије већ ДС-а

Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска напредна странка указује на чињеницу да је председник Републике Србије Борис Тадић у свом интервјуу у „Вечерњим новостима“ показао да је он само председник ДС да никада није ни покушао да буде председник Србије, осим што му та титула лепо звучи. Он воли да је лажно користи с времена на време, јер фрустрације, комплекси и мржња коју је показао према СНС надилазе пристојно понашање према политичким противницима. Дакле, ми немамо ништа против да Борис Тадић не воли политику СНС, да му нису драги челници СНС, али председник Републике би морао мало другачије да се понаша. И ми ћемо данас у нашем одговору председнику Републике бити неупоредиво одговорнији него што је председник Србије био.

Пре свега, кад председник Србије говори, формални а суштински председник Демократске странке, о некаквим рушилачким демонстрацијама, подсетићу га на то да је у тим „рушилачким демонстрацијама“ убијен Ранко Панић, убица није пронађен, тешко повређен Борислав Пелевић, пребијено нас најмање десет, а да ничим нисмо угрозили полицију, нити подигли руку, а камоли бацили камен на полицајце. Што се тиче Бориса Тадића, и политике према Београду и Ђенови, па ми насиље осуђујемо и политику имамо, али за разлику од Бориса Тадића указујемо на узроке, а узроци су његова неспособност и неспособност његове Владе да тим људима понуди перспективу, бољи живот, другачију економију. Извињавамо се што су нам погледи различити од стране председника Републике, јер ми сматрамо да су „Бљесак „ и „Олуја“ тешки злочини против српског народа који су почињени, много му се извињавамо што не мислимо као он да у „Бљеску“ и „Олуји“ није било злочина и да хрватски председник није требало да се извини. Ми мислимо да је требало да се извини за „Бљесак“ и „Олују“ и заиста нам је много тешко што не мислимо у свему као Борис Тадић.

До сада највећу помоћ у Краљево однела је СНС, већу од Владе Републике Србије, иако то није наш посао. Ми смо то урадили зато што смо се сматрали одговорним чиниоцем српског друштва и то смо сматрали нашом обавезом. Извињавамо се и представницима РТС-а, и Вечерњих новости, и Б92, и многих других медија за које чак, не кад држите конференцију за новинаре, што могу да разумем, већ кад учините нешто најконкретније за свој народ, њима није било довољно ни једну једину реч да објаве или то ураде на такав начин да буде понижавајуће, онда вам то показује у каквој земљи данас живимо. Тако да наше извињење РТС-у, Б92 и Новостима што нису видели оно што су сви Краљевчани видели просто жао нам је то што смо ми из СНС а не из неке друге политичке странке, жао нам је што нисмо из Владе Србије. Иначе морам да вас обавестим да је посета господина Цветковића организована након што смо ми јавили једном главном и одговорном уреднику и директору телевизије да треба да путујемо у Краљево и да носимо огромну помоћ. Он је онда брже-боље јавио у „атеље“ или кабинат, како се то већ назива, јавио шта напредњаци планирају и онда је „атеље“ или кабинет измислио посету г-дина Цветковића, који, ако сте приметили, јуче ништа није однео. Отишао да каже да ће Милан Марковић сваких десет-петнаест дана да посећује Краљево, то је била смисао посете г-дина Цветковића.

Дакле, драги пријатељи извините што смо живи, извињавам се председнику Тадићу што постојимо. На његову опаску да су то они који би опет да се врате на власт, не они опет су се вратили на власт баш са Борисом Тадићем, они који су владали десет година, од деведесете до две хиљадите године, и данас су му најомиљенији коалициони партнери и управљају нажалост овом Србијом баш онако како Тадић хоће, а то значи лоше и неодговорно. Наше питање за г-дина Тадића је: „А ко ће господине председниче Демократске странке да враћа двеста педесет један милион евра који сте сада узели и ко ће господине председниче да враћа оволике новце за један мост који већ десет година понављате да градите, после четрдесет година па му се још крај не види, а стотинама милиона евра које ћемо на њега да потрошимо више нико не види репа нити зна колико ће да буде?!“ И наше питање је само: „А када ће председник Тадић да отвори неку озбиљнију фабрику и када ће да буде смањен број незапослених у Србији?“ Дакле, најконкретнија питања, ми мржњу немамо према њему, хвала му на томе што он нас мрзи, то значи да нешто и вредимо. Има она народна пословица: „Добром коњу стотину мана нађете, а лошем коњу само једну: не ваља.“ Ми имамо неколико конкретних питања да бисмо онда имали само једну ману за председника Републике и за његову Владу.

Иначе желим да вам укажем на чињеницу да СНС неће толерисати терор који се проводи над њом, по налогу председника Републике и ми ћемо у најкраћем периоду вас обавестити о нашим контра акцијама које ће бити мирне, демократске, цивилизоване, али веома одлучне, а разговараћемо о томе како и на који начин то да изгледа. Извињавам се свима који се се осећали посрамљено због јучерашњег дана и извештавања њихових кућа по налогу „атељеа“ и кабинета, жао ми је што су људи дошли у ту позицију.
.....
 
А Вучић је тачно објаснио да није више члан СРС!И то подржавањем хапшења Генрала.
Новинар: Поводом интервјуа Тадића где је оптужио СНС, конкретно какав је однос према ХАГ-у, данас не бисте изручили Младића, сутра бисте га изручили....
Александар Вучић: Није он баш тако рекао, зна он тачно како је. Он је рекао да ми имамо негативну политику, али је рекао за нешто друго да се не зна, један дан Европа има алтернативу, други дан Европа нема алтернативу. За СНС да ту једну реченицу изговорим: Србија нема алтернативу, али желимо да видимо Србију у ЕУ. Што се вашег првог питања тиче, Србија има одређене међународне обавезе.

Новинар: Да ли бисте хапсили Младића да сте на његовом месту, као што он пита?
Александар Вучић: Као што он пита? Па нисмо ми ђаци које ће Борис Тадић да испитује и да ми њему одговарамо. Кад ми одговоримо на овакав начин људи све разумеју, а нисам видео да је и он неког ухапсио.
Знате, ево да вам сада кажем оно што искрено мислим, видело се колико је председник неискрен и поквариће односе са нашим суседима. Знате он је да би поправио односе са нашим суседима, кад му је Јосиповић доносио оне књиге о српским злочинима над Хрватима, стварним и нестварним, он је њему поклањао југо-носталгичне песме, а сада је Борис Тадић на најозбиљнији начин својом неискреношћу угрозио односе између Србије и Хрватске тиме што је рекао да се буди са Северином. Борис Тадић је потпуно неискрен, он леже и буди се само са Српском напредном странком, то му је и ноћна и јутарња мора.
И то су сад сви људи приметили колико је неискрен човек.

Новинар: Пошто се већ праве неки коментари око тога да су напредњаци променили некако драстично ту спољну политику па од митинга подршке...
Александар Вучић: То прави Б92, РТС по налогу Крлета и Јасмине тако да нема везе много са митинзима подршке. Тома Николић је на исти начин говорио вама, говорио је радићу како ја знам, то је говорио и раније. Али шта да вам кажем, више немају ништа пошто сам ја схватио да смо за све криви Тома Николић и ја, и прихватамо ту одговорност. Зато немој да нас лаже да сања Северину кад ми знамо да не мисли на Северину, и она лажно поласкана даје тамо некакве изјаве, а зна да није истина. Само сам чекао још да неко из Коштуничине партије каже нешто од оних што су тридесет пет генерала изручили Хагу да нам и они нешто кажу тим поводом поготово о доследности или не знам чему па да онда представа буде потпуна.
 
Али Тадића не сматрам својим председником.
Ни ја, јер је он, добро не само председник ДС, већ и председник оних 50.48 % грађана који су гласали за њега. Није показао да је председник нас преко 48 % који смо били на другој страни...
 
Pfff dve godine jos, mnogo je to vremena ...
A ko ce posle biti ?
Ako mislis da ce IKO od ovih trenutno na politickoj sceni Srbije, uciniti nesto bolje ... ne znam sta da ti kazem :mrgreen:
Имам утисак да ћеш и ти у другом кругу бирати опозиционог кандидата...утисак ме ретко вара...
 
Ни ја, јер је он, добро не само председник ДС, већ и председник оних 50.48 % грађана који су гласали за њега. Није показао да је председник нас преко 48 % који смо били на другој страни...

Stvarno je to jos manje jer kod nas glasanje nije obavezno. A bilo bi tako dobro da bude - pa ko se ne odazove da mora da se proveri jel taj zivi ovde, jel ziv itd.

I sta uopste ima veze koliko je biraca izaslo? Neko je dobio vecinu, tj. bio izabran. Oni sto ne glasaju - njih ne uzimam za ozbiljno jer neki deo kontrole nad samim sobom daju nama sto uvek glasamo.

Malo mi je smesno to potezanje, kome je Tadic predsednik a kome nije. Pa pogledajmo samo bivseg premijera Kostunicu, koji nije ni 20% dobijao, pa je opet imao fotelju...
Izbori su napravljeni da budu na 4 godine, da neko radi pa da procenimo rezultate. Ako bi izbori bili svakih mesec dana, to bi bila katastrofa. Nijedna reforma ne bi mogla da se napravi.
 
Имам утисак да ћеш и ти у другом кругу бирати опозиционог кандидата...утисак ме ретко вара...

Ко ли ће бити председник Србије ако је уопште буде после Тадића и било.како је кренуо..
 
Ко ли ће бити председник Србије ако је уопште буде после Тадића и било.како је кренуо..
Да...ако је буде било...
Узгред, више кандидата се тихо провлаче у јавности али о томе не бих говорио док ти подаци не буду поуздани.
 
Ко ли ће бити председник Србије ако је уопште буде после Тадића и било.како је кренуо..

Да...ако је буде било...
Узгред, више кандидата се тихо провлаче у јавности али о томе не бих говорио док ти подаци не буду поуздани.

Ja bih ipak birao predsednika, pa bilo kakav da je. Mnogo radije nego gubernatora.
 
Ja bih ipak birao predsednika, pa bilo kakav da je. Mnogo radije nego gubernatora.
Ја бих бирао Краља. Мада ми и унија са Русијом делује привлачно, с тим што је за остварење тог циља потребно остварити мноого предуслова, који данас делују као мисаона именица...
 
Ја бих бирао Краља. Мада ми и унија са Русијом делује привлачно, с тим што је за остварење тог циља потребно остварити мноого предуслова, који данас делују као мисаона именица...

Па реалније је унија са Русијом него краљ,какав црни краљ!
 
Додао бих да би Тадићев посао требало да буде вођење државе, а не јавно петљање у страначке борбе.
Зато он није Председник Србије, већ ДС (и Г17, ЛСВ, ДХСС, ЈС, ПУПС...).
Да је частан човек, на дан полагања заклетве, поднео би оставку на место Председника ДС.
 

Back
Top