atom

atom se sadrzi iz protona elektrona i nutrona..........
i jos iz nekih cestica, :D ali necemo sad o tome.


meni je najinteresantniji elektron
da li znas da on ima dualnu prirodu
tj. on je i talas i cestica
zadivljujuce zar ne :D
ako zelis da saznas vise
pronadji neki udzbenik iz fizicke hemije ili se prijavi na seminare hemije u istrazivackoj stanici petnica
 
Anonymous:
atom se sadrzi iz protona elektrona i nutrona..........
i jos iz nekih cestica, :D ali necemo sad o tome.


meni je najinteresantniji elektron
da li znas da on ima dualnu prirodu
tj. on je i talas i cestica
zadivljujuce zar ne :D
ako zelis da saznas vise
pronadji neki udzbenik iz fizicke hemije ili se prijavi na seminare hemije u istrazivackoj stanici petnica
ma to se u sustini presna laz :wink:
 
Vidish da je zanimljivo pitanje dualnosti chestica. I, zaboga, nisu samo elektroni dualne prirode. Sve 'chestice' imaju i talasnu prirodu.

Nego, meni je zanimljivije da shvatim chesticu kao 'talasanje' energije nekog polja ili chega vec... Mislim, mnogi ce reci da lupam, ali istrazhivanja moderne fizike su blizu onoga shto cu ja da lupim :wink: Mozesh elementarnu chesticu shvatiti kao lokalizaciju energije u vidu talasne funkcije 'neceg tamo'. Ono shto hocu da kazhem je da faktichki chestica ne postoji, vec je to samo uobrazilja nasheg uma za neki energetsko-talasni fenomem u prirodi. Ajde da chujem komentare na ovo. :D
 
delimicno se slazem.
to sto one imaju svoje frekvencije, pa i neki most ima svoju frekvenciju, ako je pogodis srusices ga, ..........

definitivno se slazem sa definicijom: lokalizovano (u prostor-vremenu) stanje energija-impulsa.
 
Zna se odavno da je osnovno stanje materije da ona ustvari i ne postoji. Pa hajde da probamo ovako: Ako cestica ne postoji onda ni ti ne postojis u ovom obliku u kojem se ispoljavas, ustvari nista sto vidis ne postoji. To je samo kreacija tvog uma. Da li slazes druze. Pa sta sad raditi...kako se osloboditi uma tog velikog unistavaoca stvarnosti?
Znam da nije tema, ali da vas sad vidim.
 

Back
Top